Oprogramowanie VW oszustwo EA189 silnik wysokoprężny: Teraz musisz wiedzieć, aby oddzwonić

Silniki diesla VW z serii EA189 wziąć oszukiwanie oprogramowanie. W samej Europie są dotknięte 8 milionów samochodów. Ale w którym modele silnik siedzi? Pokażemy jakie samochody z grupy VW o oszustwo diesel na drodze może być, ponieważ ich właściciele mogą być pewni, czy pojazd jest dotknięte i przygotował rozwiązania VW.

28/01/2016 Roman katedra, Thomas Gerhardt 2 Komentarze

W tym artykule znajdziesz również:

 • EA189 silnik - Historia i dystrybucja
 • Które modele mogą mieć wpływ (galeria zdjęć)
 • Jako właściciel, aby dowiedzieć się, czy ich samochód jest dotkniętych
Co dokładnie jest wykonywane w warsztacie z moim samochodem?

w 1,6 litrowy silnik EA189 tak zwany transformator jest montowany z przodu urządzenia do pomiaru przepływu powietrza. Jest to siatka, która uspokaja turbulentny strumień powietrza przed miernika masy powietrza, co poprawia dokładność pomiarową przepływomierza powietrza kluczowa. Miernik masy powietrza określa się obecnie stosowane masy powietrza; bardzo ważny dla parametrów silnika dla optymalnego spalania. Dodatkowo, aktualizacja oprogramowania będą wykonywane w tym silniku. Samo wdrożenie środków technicznych podejmie, zgodnie z VW niecałą godzinę.

silniki 2,0-litrowe i silniki wysokoprężne 1,2-litrowe uzyskać aktualizację oprogramowania. Czysty pracy dla tego środka jest w przybliżeniu wynosić pół godziny.

Zmiany odnoszą się również do modeli Audi, Seat, Skoda i VW pojazdów użytkowych.

(Software) Aktualizacja - Jakie są konsekwencje?

Według VW, proponowane środki nie są przeznaczone rezygnacji z jazdy i osiągi silnika, jak również wszelkie dodatkowe zużycie.

Co klienci oczekują układ wycofaniu?

Federalny Urząd Transportu Samochodowego będzie teraz przywołać dotkniętych modeli VW w oficjalnym wycofaniu w warsztatach. Departament Transportu będzie monitorować teraz umieszczoną przywołanie. Taka kontrola państwo może być zapewniona jedynie poprzez przymusowe wycofanie ze względu na dużą liczbę dotkniętych pojazdów. Brzmi jak czysta od aktywizmu politycznego, KBA zakłada się w każdym razie uprawnienia do Federalnego Ministerstwa Transportu. Oficjalny apel do KBA nigdy oblicza się według liczby wycofywanych modeli, ale najczęściej jest umieszczone w ubytku związanego z bezpieczeństwem. Które modele są dotknięte?

Teraz to, co dzieje się po złożeniu zamówienia wycofywania?

Federalny Urząd Transportu Samochodowego napisze do właścicieli przedmiotowych pojazdów o VW i poprosić o warsztacie.

Mogę przynieść mój samochód do garażu wcześniej?

Nie, właściciele powinni czekać na piśmie o wycofaniu.

Jaki jest harmonogram wycofywania?

Intencją jest, aby wszystkie pojazdy są dotknięte przypomniał w kilku falach. Od pierwszego kwartału 2016 roku, środki techniczne do realizacji w dotkniętych silników 2,0-litrowych. Oczekuje na koniec 2 kwartału są wykonane w dotkniętych 1,2 litrowych silników. Od trzeciego kwartału 2016 roku, reakcja odbywa się w pojazdach z silnikiem dotkniętych 1.6-litra. Najpierw musi modele VW Amarok z silnikiem 2.0 TDI o sprostowanie. W tym celu KBA udzieliła ostatecznej akceptacji rozwiązania doposażenia w dniu 28 stycznia 2016th Zatwierdzeń dla innych modeli dotkniętych jest obecnie w Federalnym Urzędzie silnika pojazdu ani na egzaminie.

Mogę prowadzić samochód?

Tak, ponieważ oprócz oprogramowania ściągawki, który jest aktywowany tylko wtedy, gdy test jest wykonywany, silniki są prawidłowo i nie może ponieść szkody z codziennego użytku. Jednak silniki emitują w realnej eksploatacji znacznie więcej zanieczyszczeń niż na próbę - które ze względu na przestarzałych testów NEDC na wielu modelach innych producentów też.

Czy mój samochód posiada licencję?

Oprogramowanie jest po powiadomieniu o chwilę Authority "nielegalnie" Niemniej jednak wycofanie homologacji typu zgodnie z Federalnym Ministrem Transportu nie jest w planowaniu.

Co robi wycofywania?

Według Volkswagen, wycofanie z klientem powinna być wolna. Volkswagen również zapewnia wszystkim klientom w razie potrzeby odpowiedniego i wolnego mobilności zastępczej.

Czy muszę naprawić swój samochód?

Tak, wycofanie jest obowiązkowe.

Czy muszę płacić więcej podatku drogowego?

Nie podatku samochód jest w rzeczywistości przemieszczenie i CO2 zależny od tlenków azotu nie mają znaczenia. Ale, po naprawie, modele mógł konsumować więcej, a więc emitują więcej CO2, zgodnie z VW wykazała już dobrą wolę przez akceptuje żadnych dodatkowych kosztów.

Co o utratę wartości?

Zapytaj o ewentualnej utraty wartości lub innych roszczeń nie można jeszcze odpowiedzieć jak tylko do rodzaju, zakresu i sukces naprawy mogą być postrzegane. Niemiecki Automobil Treuhand GmbH (DAT) zapewnia z podstawką dzisiaj nawet bez zmian w VW diesel stosowanych wartości pojazdu. W tym kontekście, DAT ostrzega przed taktyki zastraszania, w którym, między innymi, faza spowolnienia w kategorii ceny pojazdów są przewidywane w różnych dziedzinach.

Doświadczenie pokazuje, że czasami bardzo emocjonalnie zmotywowani ruchy cen na rynkach kapitałowych nie są zbywalne na rynku używanych pojazdów.

Również SCHWACKE wieje ten sam róg. "Nie ma powodu do paniki. Do tej pory, widzimy żadnego negatywnego wpływu na wartość końcową przedmiotu wykorzystywane wysokoprężnych samochodów poza normalnymi wahaniami na rynku, „powiedział Christoph Ruhland, Dyrektor Marketingu & Prasa w Schwacke. Dla ostatecznej oceny, czy i jak daleko bieżących operacji na wartości rezydualnych modeli VW i samochodów z silnikiem diesla generalnie wpływ, że jest jeszcze zbyt wcześnie.

VW EA189 modernizacji przepływu prostownica 1,6 TDIWięc VW chce oszukać retrofit diesel 1:07 min.VW EA189 modernizacji przepływu prostownica 1,6 TDI Zdjęcie: VWDer przepływu prostownica do 1.6 TDI.

Tutaj właściciele mogą sprawdzić swój model wysokoprężny z grupy VW z jednostki EA189 i emisji EU5 standardowych na oprogramowaniu oszukiwanie:

 • Wszyscy klienci VW może sprawdzić tę stronę, jeśli ich pojazd porusza się z oprogramowaniem Cheat
 • Nawet Audi teraz założyć stronę internetową, aby sprawdzić, czy ich klientowi pojazd diesel wpływa oprogramowania manipulacji. można znaleźć na stronie tutaj.
 • klienci Skoda (Fabia, Yeti, Roomster Rapid) zostanie sprawdzony z numerem identyfikacyjnym pojazdu, jeżeli ich diesel ma oprogramowania na pokładzie.
 • od 6 października, Seat zapewnia możliwość sprawdzenia własnego modelu napędowego z numerem podwozia, a nawet tutaj.

Tło - Historia EA189 silnikiem diesla VW

VW wewnętrznie "Kolejność rozwoju 189" (EA189) wykonano silnik wysokoprężny z turbodoładowaniem opracowanej przez samego VW, przedstawionego w styczniu 2007 roku. Pikantny: komunikat prasowy chwalił go w czasie, "najczystszy diesel na świecie. " Ale kiedy to został wprowadzony na początku 2008 roku, był "Cheat diesel", VW podjęła decyzję o oprogramowaniu teraz datowane na lata 2005/2006.

Po pierwsze, silnik dwulitrowy diesel z tlenków azotu systemu po leczeniu przyszedł Jetta na rynek amerykański. "czysty diesel" Urodził - następna próba nawiązania silnik Diesla na rynku amerykańskim. Szczególnie ostre granice emisji kalifornijskie "Poziom 2 / bin 5" mogli spotkać TDI 2.0 - ale chyba nawet wtedy tylko przechytrzyć ławki testowych.

Ale oszukiwanie oprogramowanie widocznie uznaje również testowanie hamowni w Europie i jest i działa w Niemczech, co zaowocowało wspólnym badań WDR, NDR i Süddeutsche. Ponownie, oprogramowanie powoduje więcej recyrkulacji spalin na próbę. W wyniku emisji NOX są zredukowane do testu i EA 189 jednostek tworząc w ten sposób EU5.

W zasadzie wspólna szyna buduje TDI ("Turbodoładowany Diesel Wtrysk") Jest nadal stary "2.0 TDI"Silnik z technologii zespół wtryskiwacza, jednak ma dwa wlotowe i wylotowe zawory na cylinder, w sumie do 16 niezbędnych do kompleksowego zarządzania wtryskiem common-rail, przyjmuje jednostkę sterującą dostawców Bosch.

VW EA189 modernizacji przepływu prostownica 1,6 TDI Zdjęcie: VWSo stosować nową część.

Dzięki nowej metodzie wtrysku wysokociśnieniowego EA189 ma lepsze sposoby: cichszy silnik pracuje, szeroki zakres mocy i niższe zużycie paliwa i filtr emisji spalin - przynajmniej w laboratorium. Recyrkulacja spalin w niskiej temperaturze jest zapewnienie zmniejszenia emisji NOx, zwłaszcza przy częściowym obciążeniu intensywnego zimnego startu i fazie rozgrzewania. W tym celu, chłodniejsze recyrkulacji gazów spalinowych - w znany zawór EGR - zasilana bezpośrednio z chłodnicy do chłodziwa. Niższa temperatura spalania w komorze spalania jest wynikiem a - teoretycznie - znacznie mniejsze emisje tlenku azotu.

Prawie wszystko 2.0 TDI 2008-2013 użyć EA189

Podobnie jak jego poprzednik, również stał się EA189 do uniwersalnej broni VW. Od Beetle na passatige połowy do dużej Multivan: Przez znak TDI pappte go z powrotem. Spółki zależne Audi, Skoda i Seat chętnie skorzystał z in - od nas - bardzo chwalony, uważany za skuteczny silnik TDI. Wszystko zbudowane od 2008 do 2013 roku, a jako "2,0 TDI i 1,6 TDI" była według wszelkiego prawdopodobieństwa ma silnik EA189 pod maską. Jest teraz jasne: Nawet 1,2 TDI modele są również zawarte.

Spełnia urządzenie to tylko normę Euro 5, to jest zdecydowanie ograniczona. Zostało to potwierdzone przez rzecznika Audi w wywiadzie dla Auto Motor und Sport. Silniki EA189 z klasyfikacją "Euro 6" dlatego nie są naruszone.

W sumie około dziesięć milionów samochodów na całym świecie są z "oszukać diesel" być na drodze. VW mówi o 9,6 miliona pojazdów dotkniętych Grupy. W samej Europie, 8 mln pojazdy są wyposażone w oprogramowanie manipulacji, według najnowszych danych z VW.

Grupa wymienia obecnie następujący rozkład według marki:

 • Audi: 2,1 mln pojazdów dotkniętych
 • Seat: 700.000 pojazdów dotkniętych
 • Skoda: 1,2 miliona pojazdów dotkniętych
 • VW: około 5 milionów pojazdów dotkniętych
 • Volkswagen Samochody Użytkowe: około 1,8 miliona pojazdów objętych

2013 przyszedł z wprowadzenia euro "Modułowa matrycy poprzecznie" (MQB) z nowo opracowanego EA288 silników na rynku - bez oprogramowania manipulacji. Która została dokonana w dniu 21 października przez kilka media w pytaniu bo VW wyjaśnił, że ta maszyna została badana. I rzeczywiście, oprogramowanie oszustwo znaleźć w 15 prototypów do użytku wewnętrznego - w EA288 wyszli z EA189, oprogramowanie miał nowy silnik praktycznie dziedziczone. W toku dalszego rozwoju, ale został wyeliminowany w wersjach europejskich Podczas EA288 zniesione EU5 nawet tak, VW był w stanie dać wszystko jasne dla EU5 wersji tego typu. USA ogranicza trzymał jednak tylko na oprogramowaniu ściągawki dla testu. Dlatego w USA i EA288 stał się widoczny.

EA189 tylko siedzi w modelach, które nie są oparte na MQB. Niezależnie od pojazdu i od "brama diesel" może mieć wpływ, można zobaczyć w naszej galerii.

Najnowsze osiągnięcie w skandal wydechowy VW można śledzić tutaj.

O skandalu wydechowego
Pytania i odpowiedzi dotyczące skandalu wydechowej diesel
Zwiększony poziom NOx z innymi producentami
zadeklarowane badania emisji i standardy
samochody z silnikiem diesla na rynku amerykańskim
Jeśli diesel przyszłość?
Wszystkie modele z wysokoprężnym oszustwo
Kary dla producentów samochodów
Codzienne kłopoty z AdBlue
Auto Motor und Sport mierzy rzeczywiste emisje
Technologia Diesel Exhaust wyjaśnione
Więcej o VW