Seat Leon Cupra R: kompaktowe sportowe z maksymalnie 310 KM

IAA 2017

Seat wprowadza bardziej rygorystyczne wersji Seat Leon Cupra na IAA we Frankfurcie. Z dodatkowym R na rzecz wzrostu mocy w wyprasek do 310 KM.

4.09.2017 Uli Baumann Napędzany

SEAT Leon Cupra z 300 KM i 380 Nm dwulitrowy czterocylindrowy TFSI jest już rzeczą, na IAA ustawia Seat ale iść jeden lepszy. Z Seat Leon Cupra R to nowy topowy model jest wprowadzany. To jest jednak ograniczony do zaledwie 799 sztuk na całym świecie i jest dostępna tylko jako model pięciodrzwiowy. 360 pojazdów, które są przeznaczone wyłącznie na rynek niemiecki.

Cupra w nowej R-SPEC będzie załamują jego dwulitrowy czterocylindrowy w połączeniu z manualną sześciobiegową skrzynią biegów 310 KM - tak że Cupra R jest najmocniejszym seryjnie Seat wszechczasów. DSG jest zamawiany z 6 stopniami prędkości, pozostaje przy 300 KM. Zasilanie zostanie wydany tylko na przednie koła. być ponownie dostrojony adaptacyjny system tłumienia oraz hamulce Brembo. To również pochodzi z samoblokującym mechanizmem różnicowym Haldex VAQ-do rynku. Koła 19-calowe aluminiowe zostały zaprojektowane specjalnie dla tego modelu i mają inny niż przesunięcie modelu produkcyjnego. Koła są uderzająco obramowane nowych, szerszych nadkoli.

Seat Leon Cupra R z nowym zestawem aero

Cupra R odbiera również oddzielny pakiet aerodynamiczny z wielu części węgla. Wszystkie cztery koła łuki są szerzej. Przednia przepona zostaje znamienny dodatkowe wloty powietrza. Istniejący stają się większe ze względu na brak świateł przeciwmgielnych. Tylne nadkole zapewnienia dodatkowych skrzela odpowietrzania za nadkolami. Ponadto, spojler dachowy jest większa ramie tylne okno boczne klapy węgla. Dalsze akcentami kolorze miedzi powierzchnie na fartuchy, parapety, lusterko i felgi.

Wnętrze powinno dostarczyć do kierownicy i gałka zmiany na specjalną domieszką włókna węglowego aplikacji i elementów miedzianych. Ponadto, nie będzie wielu powierzchniach Alcantara i fotele kubełkowe. Tablica przed gałki zmiany biegów nosi kolejny numer seryjny na wyświetlaczu. Nowy klaster biały Urządzenie zostało specjalnie zaprojektowane do Cupra R.

SEAT Leon Cupra R z końca 2017 roku będzie mieć szary w kolorach nadwozia, czarny i matowy szary. Ceny nie zostały jeszcze nazywa.

Więcej o Seat Leon