Mazda CX-9 Neuvorstellung: Mazdy nowy flagowy SUV

Mazda przynosi całkowicie przeprojektowany CX dziewiątą SUV siedem Użytkowników dostaje pełną Broadside luksusu oddawane i silnik turbodoładowany 250-konny pod maską.

31.05.2016 Torsten Seibt Uli Baumann 1 Komentarz Napędzany

CX-9 model 2016, który został wprowadzony w Stanach Zjednoczonych, Mazda zrewidowała całą gamę SUV domu. Duże przerwy siedem-osobowa z zaokrąglonym przytulanki wzorem swojego poprzednika i jest ponuro. I napędza kwestii stylu i stylu w szybkim tempie.

Nowa Mazda CX-9 2016

Poprzedniego Mazda CX-9 wyglądała w zasadzie jak w wersji XL z oficjalnie sprzedawane w Niemczech CX-siódme . Unspectacular i dobrze wychowane, napędzany przez nie dość dewy 3,7-litrowy V6 z domu Ford Powód był prosty: do tej pory Mazda CX-9 został oparty na platformie dawnej Ford Edge.

Teraz jest kompletne przeprojektowanie technologii Mazdy, nowy silnik benzynowy turbo Skyactiv, więcej przestrzeni, mniejszy ciężar i zaskakująco wysokim poziomie luksusowych wnętrzach. Sens jest jasny Mazda zajmuje europejski SUV premium: Volvo XC90 i BMW X5 docelowej.

CX-9 2.5T MY 2016 NeuvorstellungGęstą co Mazda 1,15 min.CX-9 2.5T MY 2016 Neuvorstellung Zdjęcie: MazdaMit bujny luksusowy Mazda chce zaatakować europejskiego konkursu premium.

CX-9 jest krótsza i lżejsza

Mazda CX-9 został zaprojektowany przede wszystkim do potrzeb klientów z USA. Słońce można znaleźć w nowej CX-9 ponownie siedmiu siedzeń w trzech rzędach siedzeń. Nowe CX-9 chodzi o długości 5.06 m, co 30 mm mniejsza od poprzednika. Rozstaw osi odwołać się od 55 mm. Nadkolami wypełnienia w zależności od wersji 18 do kół 20-calowe ze stopów lekkich. Resztę konstrukcji odnosi się do cech konstrukcyjnych Kodo CX znane. W konstrukcji podwozia, Japończycy chcą mieć około 90 (przedni napęd) i 130 kg (wariant cztery koła) oszczędności nad jego poprzednikiem.

CX-9 2.5T MY 2016 Neuvorstellung Zdjęcie: Specjalnie dla Mazda CX-9, Mazda opracowała silnik benzynowy turbo, który ma nową kontrolę ładowarka.

CX-9 2,5 litra benzyny turbodoładowaniem

Nowy silnik Skyactiv G 2.5T została specjalnie opracowana dla nowego CX dziewiątego Światowe Nowością jest technologia Turbo Gaz odlotowy przepływa przez otwory ładowarka jest sterowane w zależności od prędkości, technika zwana Mazda "Ciśnienie dynamiczne Turbo", Myślenie za to można porównać do węża ogrodowego, który z nich zamyka kciukiem. Przez mniejszy otwór, przy czym woda przepływa pod wyższym ciśnieniem. Zgodnie z tym, otwór kanału jest zmniejszona do turbosprężarki zwiększenie ciśnienia gazu odlotowego przy niskich prędkościach silnika SKYACTIV.

Nowa technologia turbo

Mazda niniejszym osiągnąć bardziej spontaniczną reakcję doładowania przy niskich prędkościach obrotowych z natychmiast czeka ciśnienia doładowania 1,2 bara. System jest poniżej 1500 obr./min zająć około 25 procent szybciej niż w przypadku standardowego przewijania Twin Turbo. Dopiero przy wyższych prędkościach, drugi kanał wylotowy otwiera się na ładowarce.

Nowy silnik osiąga niezwykły moment obrotowy 420 Newton metr dla silnika benzynowego w tym przedziale pojemności silnika, maksymalna moc wynosi 250 KM Mazda. Silnik lekkich stopów można było tylko z sześciu szybkość automatycznego i są przeznaczone do gry) (USA normy spożycia spożywać średnio 9,8 litra na 100 km.

wiele cech

Dla urządzeń bezpieczeństwa zawiera asystenta radaru dead-Spot, adaptacyjny tempomat, utrzymując lane assist i ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu, o asystent świateł drogowych i awaryjnego Brake Assist City. Wśród cech komfort obejmują, między innymi, z napędem elektrycznym tylnej klapie, światła LED, ekran dotykowy system multimedialny, HUD i system dźwięku Bose.

Oprócz tych typowych systemów wspomagania dziś i komfort Dodatkowe atrakcjie w tej klasie Mazda CX-9 ma również kilka ciekawych gadżetów do zaoferowania. Zatem pokolenie może również dostęp do dwóch gniazdek USB w tylnym podłokietniku fotela środkowego smartfona dodatkowo do gniazd zasilania 12 V i USB w kokpicie iw ładowni. Tylne pasażerowie mogą również dostosować swój pożądany klimat, w tym kontrolę wentylatora osobno. To brzmi jak profilaktyki stresu na wyjazd wakacyjny.

CX-9 2.5T MY 2016 Neuvorstellung Zdjęcie: MazdaDer siedem-osobowa jest obecnie około pięć stóp długości. Jest tylko jeden silnik i zawsze sześciobiegowa automatyczna.

Mazda CX-9 do Niemiec?

Czy i kiedy nowa Mazda CX-9 przychodzi do Niemiec, nie jest jeszcze przesądzony. Mazda Niemcy przyniósł mniejszy kontyngent do kraju bez wspaniale promować go od swojego poprzednika, ale nadal może być tak w 2015 roku około 350 CX-9 osadzonego na dystrybutorów. Cen jak w USA, powinniśmy co jednak nadal tylko marzyć, gdzie lista zaczyna się od równowartości 28,300 euro, w pełni wyposażona top model nowej Mazdy CX-9 jest konwertowany 39,500 euro (plus zwykłe podatki lokalne).

Więcej informacji na temat Mazdy