Poduszka powietrzna może powodować: oddzwanianie do 1 miliona Mercedes – również w Niemczech

Będąca połączeniem dwóch mały błąd może doprowadzić szczególnie podczas manewrowania w wielu serii modelowej Mercedes wyzwolić nienaruszony se poduszkę powietrzną kierowcy. Worldwide Daimler dostaje około miliona samochodów w garażu.

16.10.2017 Gerd Stegmaier 2 Komentarze
 • Na czym polega problem?
 • Jak jest naprawiono błąd?

Jakie samochody są dotknięte?

Lista czyta się jak spacer po katalogu produktów Mercedes - zmorą konstrukcji modułowej. Polityka używać jak najwięcej części wspólnych, zapewniając tylko w przypadku dużej liczby błędów. Dotknięte modelu roku 2012 do roku 2017 następujące serie są w niektórych dwóch pokoleń (zobacz galerię zdjęć):

 • A-klasa
 • B-Klasa
 • CLA
 • CLA Shooting Przerwa
 • GLA
 • GLC
 • GLK
 • Klasa C (W204 i W205 generacji)
 • Klasa E (wytwarzanie W212)
 • Klasa E Coupe (model C207)
Mercedes GLC coupe w testachPoduszka powietrzna może powodować: oddzwanianie do 1 miliona Mercedes - również w Niemczech Poduszka powietrzna może powodować: oddzwanianie do 1 miliona Mercedes - również w Niemczech Poduszka powietrzna może powodować: oddzwanianie do 1 miliona Mercedes - również w Niemczech Poduszka powietrzna może powodować: oddzwanianie do 1 miliona Mercedes - również w NiemczechWymaga przestrzeni i dodatkowe 4000 euro

Co się stało?

Określenie „kilka” z wyżej wymienionych Środki kierowcy wywołała wyraźnego powodu. W badaniach tych kilku przypadkach okazało się, że stało się to głównie przy niskich prędkościach i większych ruchów kierownicą - zwykle podczas manewrowania. A: Wszystkie pojazdy naruszone, poduszka powietrzna światło ostrzegawcze został aktywowany. To zazwyczaj oznacza, że ​​poduszka powietrzna może nie wywołać w razie wypadku.

Komunikat o błędzie w module poduszki powietrznej następuje także wówczas, gdy realizacja styków elektrycznych jest wadliwy z pojazdu do kierownicy. Ponieważ zasilacz do poduszki powietrznej oczywiście nie może działać za pośrednictwem kabla w ruchomym kole siedzi wokół kolumny kierownicy kasetę ze ścieżek przewodzących i kilku klientów (dla przełączników w kierownicy wielofunkcyjnej i poduszki tylko) w kierownicy. Na Mercedes, składnik „moduł przełącznika rurek”. Czasami uzyskać interkonekty we łzach - gdy styki poduszka przerwa, lampka zapala się. Kierowca zostaje zatrzymane, aby odwiedzić warsztat. O ile już nie bardzo częste, „normalnym” przypadku defektu.

W garstki pojazdów dotkniętych ale prawdopodobnie znacznie dalej poszerzony o błędzie została dodana: Uziemienie kolumny kierownicy nie działa niezawodnie. Podczas jazdy opłat na ruchomych kontaktów nie są wówczas w podziale na ziemi, ale może transmitować powietrzna impulsu elektrycznego do wyzwalania zamiast na wyładowania. Ponieważ poduszki powietrznej sama działa prawidłowo, sterowniki są zainteresowane uciekł z niektórymi chociaż potężnego strachu.

Uziemienie kolumny kierownicy zapewnia lekarstwo

Rozwiązywanie problemów był najwyraźniej bardziej niż trudne z powodu podwójnej przyczyny i biorąc pod uwagę kilka napotkanych fałszywe alarmy, duża liczba potencjalnie dotkniętych pojazdów było zaskakujące.

Mercedes jeszcze decyzji w sprawie kompleksowej Przypomnijmy, który został zgłoszony na początku października do organów bezpieczeństwa dotkniętych rynków. Te uchwyty będą się kontaktować. Pospiesz się wszyscy właściciele Mercedes powinny być w samochodzie, lampka ostrzegawcza poduszki powietrznej na.

Aby zapobiec niekontrolowanemu absolutorium, kolumny kierownicy pojazdów dotkniętych są uziemione - w zarządzaniu naprawy. Czas trwania: około godziny. Biorąc pod uwagę liczne pojazdy, ale prawdopodobnie sam połknąć Średniej dwucyfrowe miliony.

Więcej o Mercedes