VW logo: Brak porozumienia w sporze autorskich

W sporze pomiędzy Volkswagenem i 86-letniego austriackiego Nikolai Borg o autorstwie logo VW w Wiedniu porozumienie nie jest (6,7). W środę została dokonana.

06.07.2005

Przed Sądem Gospodarczym w Wiedniu, obie strony o przesłuchanie świadków do złożenia wyjaśnień w najbliższych tygodniach do nietypowej sprawie. Z pisemnym wyroku, agencja APA, nie należy oczekiwać przed wrześniem, zgodnie z.

Pochodzący z Szwecji Borg twierdzi, że sporządzone w 1939 roku jako młody grafik, wstępnych wzorów logo obecnie światowej sławy. Został zamówiony przez ówczesnego ministra pracy Fritz Todt, aby stworzyć logo Volkswagena. Po zakończeniu swoich projektach on został odstraszają Volkswagen pracuje „aż do ostatecznego zwycięstwa”, ale potem odkryłam swoje logo w 1943 roku w jeep sił zbrojnych. Aby udowodnić, że ustanowione w środę karty skrzynki przód z jego dziewięciu „UR-wzorów” sądu.

Według VW, logo nie iść do Borg. „Pomysł, aby umieścić dwie litery nad drugą i ułożone w okrąg, był w jego połowie lat trzydziestych ubiegłego wieku nie dłuższym nowy”, prawa autorskie i Patentrechtsexperte Michel Walter powiedział w sądzie. Już w 1920 roku mieliśmy pewien Ludwig Hohlwein zaprojektowane odpowiadający logo. Jako wynalazca znaku VW ale był Franz Xaver Reimspieß patrzeć, wyjaśnia Walter. Już w maju 1938 roku została zarejestrowana jako znak towarowy „wielkiego znaku”. Postać rozwijane, które wykazały litery w tzw halo obserwowano na kołpaki na Motor Show w Berlinie, zgodnie z 1939th Walter Mitte kwietnia

Borg jest przez własny rachunek nie o pieniądze, ale o uznanie jego autorstwa. Z tego powodu miał VW nie pozwała o odszkodowanie, powiedział jego adwokat Meinhard Ciresa przed rozprawą. Grafik po prostu chciał „przedniego końca mojego życia, mojego autorstwa sądowa znalezienie oryginalnego logo VW (egzekwowania), aby pomóc prawdę historyczną do przełomu.”