BMW serii 2 grand tourer i VW Touran: Nowa siedem-osobowa w pierwszym porównaniu

BMW pokazuje w Genewie po raz pierwszy nowy 2er grand tourer. Przedsięwzięcie Monachium opiera się zatem na terytorium udanej VW Touran, nowa edycja w Genewie debiutuje także. Siadamy próbkę i porównać.

05.03.2015 Thomas Gerhardt 1 Komentarz

BMW kłusownictwo w dziedzinie odpowiedniej dla rodzin i wartości zorientowane Volkswagena - kto mógł przewidzieć, że rok temu było albo bezwzględny lub insider obdarzona bogactwem wyobraźni. Udana ponieważ obecnie ponad 1,9 miliona razy od taśmy rozlane VW Touran dostaje dlatego od czerwca 2015 BMW serii 2 grand tourer zrobić. Biorąc pod uwagę, że Volkswagen kompaktowy van na podstawie MQB był jeszcze bardziej przestronne czas całkowicie przerobione na mszę i. Dla mniejszego brata Gran Tourer - od 2 Aktywni Tourer - już wykazały, że inaczej pasa zorientowanych producent samochodów z Monachium jest w stanie zapewnić skutecznej kompaktowego vana do kół.

Znaczące różnice nie istnieją

Zarówno VW Touran, a BMW serii 2 grand tourer mówiąc rodzin lub sportowców rekreacyjnych ze zwiększonymi wymaganiami kosmicznych. Oba samochody dostawcze są jeszcze bardziej podobni, niż to sugeruje sam segment i typ. Z zewnętrznej długości 4,56 m oraz 4,53 m w BMW w VW, dwa są prawie tej samej długości. To samo odnosi się do rozstawu osi zaledwie 2,80 metrów. O wysokości i szerokości, gra może być kontynuowana. Poważne różnice w wymiarach nie istnieją zatem. uruchomić również pojemność ponad 1800 litrów (1900 litrów z pięcioma siedzeniami każdy), dwóch konkurentów nie może przechytrzyć siebie nawzajem.

Większe różnice są tam już w napędzie. Choć BMW Gran Tourer będzie oferować między innymi z silnikami trzycylindrowy (benzyny i oleju napędowego), VW Touran jest tylko w silnikach czterocylindrowych. Zakres mocy rozciąga się około 100 do prawie 200 KM. Dopłata jest 8-stopniowa automatyczna skrzynia biegów w BMW, VW buduje jako opcja 7-biegowa DSG. Plus punkt dla BMW: W 220D X w wersji napęd jest wyposażony w napęd na wszystkie koła. Która nie jest dla Tourana.

VW Touran Wnętrze z małych korzyści

Od BMW zorientowane w opracowywaniu pierwszych Familienvans na rywali Wolfsburg, dwa są prawie równe we wnętrzu oraz jego funkcjonalność i użyteczność. Obie oferują zainstalować trzy foteliki dziecięce ruchomym wzdłużnie tylnych siedzeń z możliwością. Oba mogą być wyposażone w dwa dodatkowe miejsca w tylnym przedziale.

Dwie tylnych siedzeń są oczywiście tak naprawdę nie nadaje się dla osób dorosłych. Ale czy to musi być jeszcze raz, VW Touran jest bardziej wskazane, ponieważ zapewnia bardziej headroom, komfortowym wypełnieniem i technologii łatwe wejście do łatwiejszego dostępu.

Bardziej ogólnie, VW we wnętrzu czuć się bardziej przewiewny i zapewnia lepszą widoczność. W tym sektorze muszą być tworzone na złożeniu tylnych oparć zawsze. BMW Serii 2 grand tourer Oparcia krotnie za pomocą przełącznika z dala w bagażniku.

Can punkty BMW 2 grand tourer Powyższe czynnika premium?

Która z dwóch wyższej jakości wnętrze i miła atmosfera, w końcu prawdopodobnie kwestia indywidualnego gustu. Nowa generacja VW Touran ma w związku z tym w każdym przypadku znacznych zysków ponad jego poprzednik.

W kabinie jest czyszczone zarówno w BMW Serii 2 grand tourer i Touran VW i dobrze wykonane. BMW stawia na skórze, Touran w fortepianowej czerni wystroju. W naszej siedzibie okucia jednak zauważyć, że półki, takie jak schowek, kieszenie w drzwiach i Co. są albo łatwo dostępne lub po prostu większy Tourana. Jednak tutaj różnice są marginalne.

A cena? BMW oferuje 2ER grand tourer jako 216i od 26,950 euro. Wskazane jest, czy sprzęt wariant Advantage z PDC, tempomat, dwustrefową automatyczną klimatyzację oraz świateł przeciwmgielnych cenę 28,300 euro począwszy. Cena najmniejszego 216D diesel zaczyna się od 30.700 euro.

VW ma na nowy Touran nie ogłosił ceny, ale obiecuje, że van nie jest droższa w nowej generacji. Odpowiada to cenie od 23,250 euro dla urządzeń TSI Trendline 1.2. Z niemal równoważnych konfiguracji VW Touran powinien być zwrócony w BMW 2 Seria grand tourer tym ceny mają przewagę.

Dlaczego BMW? 2er Gran Tourer to samochód ekskluzywny od marki z większym prestiżem i także dostępny z opcjonalnym napędem na wszystkie koła. Projekt jest rzeczywiście kwestia gustu, ale co ciekawe, Touran działa dzięki konsekwentnej dynamizmu swoich proporcjach niemal sportier niż BMW. W tym celu, Monachium obiecują zwinny i sportowy obsługi, ale czego nie możemy wypowiedzieć się na temat lokalizacji.

wniosek

W końcu, cena mogłaby zdecydować się na wielki sukces sprzedaży. Kto potrzebuje vana i chcą BMW, ale nie pozwól, by to nie zniechęca.

Info: W poprzedniej wersji tego tekstu, pisaliśmy, że VW Touran za składanej tylnej ławce w porównaniu do BMW 2 Seria Gran Tourer oferuje przewagę w zmienności. Siedzenie pasażera składany jest również dostępny dla BMW. Jednak nie w połączeniu z fotelami sportowymi, które można zobaczyć na zdjęciach zdjęcia pokazują.

Więcej o BMW serii 2, VW Touran