Toyota Fortuner Prapremiera: Seksowna siedem-osobowa

Toyota zaprezentowała nową Fortuner. Dużą Terenowy w oparciu o Hilux i jest o wiele bardziej komfortowe niż jego poprzednik.

16.07.2015 Torsten Seibt Napędzany

Po Toyota zaprezentowała nowy Hilux, że to tylko kwestia czasu zanim Fortuner następująco. Ponieważ opiera się na modułowej udanych pickupów, ale tradycyjnie w bardziej komfortowy charakter niż solidnej nośnej Hilux.

Toyota Fortuner 2015 prapremieraToyota Fortuner 2016 1:00 min.

Pomysł, aby czerpać zamkniętą odpowiednik dla rodzin z pickup nie jest nowy - w Niemczech to off-roaders były dość popytu na chwilę, poprzednik Fortuner sprzedała Toyota 4runner z nas. W obecnej Toyota Fortuner, pierwsze przyjście w Azji i Australii na rynku, Toyota stawia na dużą dozą niezależności. Choć SUV siedem-osobowa zapożycza wiele elementów z Hilux, że niniejszym wizualnie różni się całkowicie, z nowoczesnym i dobrze zadowolonych twarzy.

modelToyota Fortuner
Długość / szerokość / wysokość4795/1855/1835 mm
Rozstaw osi2745 mm
silnik4zyl.-R turbodiesel
pojemność2755 cc
moc177 KM
moment obrotowy420/450 Nm
transmisjaPrzełącznik 6G / -automatyczne

Toyota Fortuner 2016

Nowa Toyota Fortuner spada również bardziej zwarty niż Hilux. O długości 4,8 m oraz rozstaw osi 2,7 m, to podcina pickup wyraźny kontrast odpowiada większość SUV o kalibrze VW Touareg, kolega Toyota Land Cruiser on góruje nad nawet kilku centymetrów.

Podobnie jak Hilux i przyszłości Land Cruiser i Toyota Fortuner jest napędzany przez nowy diesel przeznaczenia broni dla Grupy. 2,8 litra mierzone 1DU-FTV z 177 KM jest dostępny z sześciobiegową skrzynią biegów (420 nm) oraz sześć automatyczną skrzynią biegów (450 nm). Dziwne, ale prawdziwe: moment słabszy silnik przełącznik ręczny może poruszać się z trzech ton do 200 kg więcej niż potężny automatycznego modelu.

Toyota Fortuner ma łatwy Zuschaltallrad i przeniósł się w codziennym życiu tylko z napędem na tylne koła. Transmisja wszystkich kół zębatych o niskim zasięgu i tylnej belki osi z blokadą mechanizmu różnicowego zostaje również w Hilux. Toyota oferuje również Fortuner na różne, dostosowane do indywidualnych ustawień zawieszenia rynki, to już zostało ogłoszone za Hilux.

Toyota Fortuner nie do Niemiec

Toyota Fortuner pochodzi z różnych systemów wspomagających, w tym został zaprogramowany do stabilizacji przyczepy w ESP, istnieje kontrola trakcji i hill-start. Lusterkiem kamera jest standardem, wersje high-order otrzymają także między innymi elektroniczny skoczni kontrolę pochodzenia, bagażnik dachowy i światła LED.

Podczas gdy Toyota Fortuner poza dowodzi niezależności, on przejmuje kokpicie 1: 1 z Hilux. Obejmuje on nowy centralny monitor do systemu multimedialnego i sekundy zagłębiony InfoCenter w poziomie powyżej. Nawet kierownice z Hilux i Fortuner są identyczne.

Podobnie jak w przypadku jego poprzednika widzi Toyota bieżącego Fortuner rynkowej w Niemczech nie do obalenia tańsze i niezawodne SUV z dużą ilością miejsca - a szkoda.

Więcej o Toyota Hilux