Mercedes GLE przeciwko GLC: Czy Schwaben mniejszy SUV lepsze?

Ci, którzy doceniają wyższą pozycję siedzącą, z pewnością znajdzie się Mercedes. Ale czy jest to warte dodatkowych kosztów GLE przeciwko GLC? Albo raczej przyjąć bardziej nowoczesny, mniejsze i tańsze SUV?

01.08.2015 Patrick Lang Napędzany

Bez smaku oryginalne wersje coupe GLC i GLE możemy teraz nawet na bok i rozważyć tylko SUV. Pogodnej zauważa analityk zaraz: oba mają cztery koła, napęd na i off-road i są większe i wyższe niż średniej wielkości sedan. Podstawnokomórkowy widać więc, że są w tym samym celu przeznaczone, mianowicie toczyć jeśli to konieczne nawet w trudnym terenie - choć ani ani drugie będzie szczególnie często shooed przez błoto przypuszczalnie jeden.

Mercedes GLE i GLC - są konieczne?

Najbardziej uderzającą cechą zróżnicowanie natychmiast wizualny jest C-filar GLE. Ponadto, tylne światła wciąż mogą się różnić. Tutaj GLC ma eleganckie lampy tylne. Z przodu są już jednak o wiele trudniejsze do rozdzielenia. Ogólnie rzecz biorąc, GLE wygląda nieco edgier. Crazy World: Gdzie jeszcze faktycznie weszła GLC jako potomek króla GLK krawędzi pierścienia i GLE jest zasadniczo lifting ML.

Wielkie są różnice w wymiarach. GLC jest ostatecznie "tylko" kompaktowy SUV. GLE wynosi 4,5 cm, szerokości 15 cm i 17 cm wyższe dłużej. Nic więc dziwnego, że objętość bagażnika z 690 litrów do 140 litrów jest większa niż Mercedes GLC. Ponadto znacznie objętość w bagażniku GLC ukryte pod podwójną podłogą bagażnika. Warto zauważyć jednak, że powoduje żadnych istotnych różnic dla pasażerów z hojnych zewnętrzne wymiary GLE. Głowa i nogi są prawie takie same w obu modelach, w niektórych przypadkach nawet GLC hojne (1.064 mm pomiędzy siedzeniem kierowcy i podsufitka w GLC - 1,059 mm GLE). Wielkość pojazdu jest więc widoczne przede wszystkim niższe wielkości ładunku i szerokości siedzenia. Tylko wyjście z tyłu mniejszą Daimler jest mało wygodne: Ze względu na wąskie drzwi i daleko jej siedzenie musi płacić całkiem świadomie podnieść nad zaskakująco wysoki próg.

Przy tak wielu różnic to trwa ale czasami coś wspólnego: Obaj są dostępne jako in-line czterocylindrowy 250 d 4Matic z 204 KM i poruszać się w klasie efektywności energetycznej A. Innym powszechnym? Oba mają średnicę zawracania 11,8 metrów. Obwód trwa również w tym samym dziewięć-biegową automatyczną skrzynią biegów dla obu modeli.

Mercedes GLC z lepszymi wartościami

Pod względem wydajności napędzania GLE ale jego 415 kilogramów dodatkowej wagi w drogę. Sprint od 0-100 km / h stawia GLC się w 7,6 sekundy, grubszy brat potrzebuje 8,6 sekundy. Nawet przy maksymalnej prędkości 222 km / h, GLE nie może nadążyć i tworzy tylko 210 km / h. może on na połączeniu średniego zużycia na licytacji. 5,9 litra oleju napędowego zatwierdzony SUV pełnowymiarowej według roślin co najmniej - 0,9 litra więcej niż kompaktowej GLC.

Kompaktowy SUV może już sam pościg sportowych wokół krzywych ze względu na masę ciała i może być również wyposażony w podwoziu sportowym. W GLE jest jednak, nawet nie może ignorować koło zamachowe dwu-Ton, który zamówił wersję AMG.

Jednak Wielki kosztuje około 10.000 euro więcej. Cóż, to Gibt na kontrole kokpitu Klasy S, podczas gdy kierowca GLC znajdzie w wykończeniu C-klasy. Który teraz wymaga listę odpowiednich normach. Niewiele trzeba zrobić początek:

 • szczegóły chrom i 18-calowe felgi
 • Inteligentne diody LED i adaptacyjne światła hamowania
 • Wielofunkcyjna kierownica skórzana, lakier fortepianowy i chromowane dekoracje
 • Zestaw wskaźników z 5,5" pokaz
 • zagłówki & Komora okulary & haki torba & osłony przeciwsłoneczne & schowek
 • "Mercedes-Benz" Wieniec laurowy znaczek na masce
 • progi z napisem Mercedes
 • klimat "Thermatic"
 • cupholder
 • Funkcja pracy przerywanej & czujnik deszczu & termoizolacyjne szkło
 • elektryczne szyby i lusterka (ogrzewane)
 • tempomat
 • TPMS
 • Wybór trybu jazdy "dynamiczny Wybierz"
 • Kontrola zawieszenia zwinność
 • ESP, ABS i adaptacyjny Przerwa
 • centralny
 • Kolizja Pomagają i Uwaga Assist
 • początek&funkcja zatrzymania
 • ... i niektóre małe rzeczy, takie jak bagażniki dachowe i tylne zderzaki, że dajemy teraz czas

Ci, którzy zdecydują się na GLE dostaje się do powyższych cech trwałych będących nadal regulowane elektrycznie przednie fotele, Direct Select obwód, odtwarzacz CD, elektroniczny system trakcji (4ETS), czujniki początkowe i rollover, pomoc w dół pod przedniej i tylnej ochrony, wykorzystując wylot i kilka sztuczek do niego. Zawieszenie pneumatyczne mają jednak dodatkową opłatę dla obu modeli.

Wybór silników czyni różnicę

Kto naprawdę inny - nie tylko bardziej obszerny - pojazd musiałby, w warunkach podsycanie silnik. Tutaj GLE ma dużo więcej opcji, takich jak diesel V6, silnik benzynowy V8 w wersji hybrydowej oraz dwóch wersjach AMG. GLC jest dotychczas tylko czterech cylindrów z maksymalnie 211 KM (GLC 250 4Matic w benzynie). W przeciwnym razie, GLE oferuje więcej przestrzeni ładunkowej i bardziej wygodny dostęp do tyłu, GLC powinien mieć przewagę w przestrzeni parkingowej oraz zwęża przed przedszkola do przodu. Boulevard off-terenówka nie będzie obu. Oba są dobre do jazdy dobrze przygodowej przez zarośla. ani wpływu na obraz pozostaje na Bulwarze: Ten GLE widzi wyższą cenę, nawet jeśli sama wielkość - Gdyby to zależało tylko po GLE może kosztować większy ładunek niż połączeń Mercedes i może konkurować w wydajności nawet z S-Class , Drobna porównaniu GLC pracuje społecznie akceptowalne.

modelmocVmaxpojemność bagażnikaładownośćCO2
Mercedes GLC 250 d 4Matic204 KM222 kilometrów na godzinę550 litrów655 kg129-143 g / km
Mercedes GLE 250 d 4Matic204 KM210 kilometrów na godzinę690 litrów800 kg149-156 g / km
Więcej o Mercedes GLC, GLE Mercedes