Wydanie specjalne o dopuszczenie rocznika lub zwykłej: Kiedy robi grupę H-płyta warta?

Samochody, które są starsze niż 30 lat mogą wejść H-talerze ze standardowego opodatkowania. Wyjaśniamy, co jest szczególną tablice rejestracyjne dla samochodów zabytkowych i które modele warto.

23.05.2017 Uli Baumann 2 komentarze Napędzany

Aby chronić samochody kulturalnych, ustawodawca wprowadził w 1997 roku H-talerze. Flaga H jest specjalnym tablicy rejestracyjnej dla samochodów zabytkowych, które zostały po raz pierwszy zarejestrowane przed co najmniej 30 lat i są w dobrym stanie, oryginalne lub współczesnej odnowionym stanie. Odpowiedni stan swojego pojazdu, właściciel musi zostać potwierdzona przez klasycznym wyceny samochodu. Koszt ocen klasycznych samochodów może wahać się od 80 do 200 euro.

Jeśli flaga H przyznano taką zamiatanie 191.73 euro podatku pojazdu niezależnie od pojemności i konsumpcji dla rocznika Due. Motocykle są opodatkowane jednolitą stawkę 46,02 euro. Ponadto pojazdy nie są przedmiotem ograniczeń dostępu w strefach ochrony środowiska z H płyt. Klasyczny samochód, więc może jeszcze dahren nadal wszędzie.

Kiedy w 2019 opłat samochodu wejdzie w pojazdach siły H z płyt są również traktowane szybkość płaską i linie 130 euro. Jednakże opłata ta nie pochodzi z podatku drogowego dodanej, ale będą pobierane neutralny pod względem kosztów dla właściciela pojazdu.

Wiele klasyczny samochód napędza tańsze bez H flagą

Ale nie dla każdego modelu, typu H płytki warte. Ponieważ większość 30-letnia progowa wielu modeli z G-Kat został osiągnięty, idziesz niekoniecznie zryczałtowanego podatku skuteczne. silniki o małej objętości z kontrolą emisji prowadzić skuteczny konwencjonalną opodatkowania przemieszczenia, a także może prowadzić do stref ekologicznych przez obowiązującym prawem z zieloną tablicą. Tu musi być przeliczone w indywidualnych przypadkach. A dwa-litrowy silnik benzynowy z Euro 2 na przykład, kosztuje 174 euro rok podatkowy i dlatego tak to około 18 euro z tytułu podatku zryczałtowanego.

Można zaoszczędzić klasyczne właścicieli samochodów w ubezpieczenie samochodu. Ponieważ klasyczny samochód porusza się z reguły mniej iw przeciwieństwie do konwencjonalnych samochodów, które Assekuranzen i specjalistycznych ubezpieczycieli posiadających specjalne stawki dostępne, które są zwykle niższe niż w tradycyjnych ofert. Ponadto samochody mogą z H płyt od 1 października 2017 i będą przyjmowane tylko sezonowo, co pociąga za sobą dalsze oszczędności. Dzięki połączeniu H i tablic rejestracyjnych sezonowych, jest możliwe do tolerowania jego staruszek przykład, tylko kilka miesięcy w roku. Minimalnie wymaga dwóch miesięcy, ustawodawca, maksymalnie 11 miesięcy jest możliwe. Poza okresie stosowania, jednak pojazd może wtedy nie być napędzany na drogach publicznych - i nie może być ustalona. Ponadto, podczas gdy brakuje ubezpieczenia - nawet przed kradzieżą nie jest ubezpieczony potem dziecko bo kadłub jest w stanie spoczynku.

Saisonkennzeichen są dostępne z lub bez H

Podatek drogowy ryczałtu dla samochodów zabytkowych będzie obliczana proporcjonalnie. Każdy, kto zarejestruje swoje zabytkowe samochody, na przykład, przez sześć miesięcy, będzie płacić w przyszłości tylko około 95 euro podatku rocznie. Aby porównać przebieg stawki podatkowej roku ma zasadnicze znaczenie, ponieważ nawet normalne cechy mogą być tablice rejestracyjne sezonowe, co zmniejsza ich podatku od pojazdu silnikowego, w tym samym stopniu.

Do składki ubezpieczeniowej, nie może spełniać ogólne stwierdzenie. Tańsze, ale to będzie w każdym przypadku.