Erlkönig Mercedes GLE (W167): Nowa generacja SUV od 2018 roku

Mercedes testuje obecnie nową generację GLE. Od 2015 roku Mercedes GLE (W166) to wersja po faceliftingu z Klasy M z nowym oznaczeniem typu trzyliterowy na rynku. Teraz osiągnął pierwsze spojrzenie na wnętrze.

21.03.2017 Holger Wittich Napędzany

Mercedes W167 GLE opiera się na E-Class

Dzięki W167, w Stuttgarcie umieścić SUV ponownie i pozwolić mu zbudować na platformie MRA obecnej Klasy E. Który ma na celu ułatwienie SUV znowu kilka kilogramów - uważa się, że znak dwa tony nie został osiągnięty, ale tylko ze względu na nowego Mercedesa GLE jest dostarczany w wersji podstawowej tylko z napędem na tylne koła.

Mercedes GLE ErlkönigNowa generacja SUV złowionych 1:55 min.Mercedes GLE 500 e 4Matic, widok z boku Zdjęcie: Hans-Dieter SeufertDas jest obecna seria GLE Mercedes (W166)

W przeciwnym razie, nowy Mercedes GLE mieć więcej terenowe właściwości w porównaniu do swojego poprzednika. Oprócz większy prześwit i ochronę podwozia zawiera przednią i tylną oś również lepszą artykulację, pneumatyczne zawieszenie, szpera i bieg z możliwości redukcji. Na stronie nadawczej jest Neugangautomatik na pokładzie.

Mercedes GLE Erlkönig Zdjęcie: Stefan BaldaufDer nowy Mercedes GLE dostaje odświeżony przód.

Dwie wersje AMG z Mercedes GLE

Jako najlepszy wersji Mercedes rozpocznie GLE jak AMG 63 i AMG 63 S. Zamiast wieku 5,5-litrowym V8, broń grupa uniwersalny, stosowany jest cztery-litrowy V8 twin-turbo. W AMG Klasy E, jednostka ta dostarcza 571 i 612 KM. Aby uzyskać więcej napędu cywilnego trzech litrów sześć cylindrów z 333 KM lub GLE 43 z 401 HP na początku. Hybrydowy układ napędowy jest modyfikowany drogę do nowego Mercedesa GLE.

Wizualnie, nowa generacja Mercedesa GLE okazuje się nie jako rewolucja, lecz ewolucja. Fartuchy i parapety są poprawione, grill zmodyfikowany. Uderzająca linkę od strony powinny także zostać zmienione. A także charakterystyczny słupek C powinien nadal dążyć w kierunku przeciwnym do ruchu. Podobnie jak w aktualnej serii oraz Mercedes GLE GLE jako Coupé (C292) może przyjść później na rynku.

Gigantyczny wyświetlacz krajobraz w kokpicie

Wgląd do kokpitu nowego GLE ujawnia zbyt duży wyświetlacz, który sięga daleko w Duber środku deski rozdzielczej. Podobnie jak w Klasie S, lewa połowa do wyświetlania wszystkich istotnych informacji jazdy służy prawo część korzysta z systemu infotainment i nawigacji. Poniżej wyświetlacza robią cztery nowe prostokątne Lüftungssdüsen szerokości.

Więcej o Mercedes GLE