Inteligentne Vision EQ Fortwo (2030): przyszłość Car2go Go nie ma kierownicę

IAA 2017

Wizja EQ Fortwo pokazuje jak silny wyobraża mobilności w 2030th W pełni autonomiczny, elektryczne, komunikatywna i skuteczny. Ale bez uchwytów na kubki.

30.08.2017 Uli Baumann

Spółka zależna Inteligentne EQ Vision Fortwo Daimler na IAA dalszych badań marki EQ technologii raczkujący, we wszystkich przyszłych samochodów elektrycznych są do uruchomienia. Z wizją EQ Smart Fortwo polega na radykalnym podejściem samochód podziału nie tylko użytkownikom pojazdów, ale także używane środowisku ruchu mającego na celu korzyść.

08/2017 Smart Fortwo EQ Vision Zdjęcie: Jochen KnechtDer uwięzi niedźwiedź wychodzi z drukarki 3D i proste jest tylko, aby pokazać małe kawałki bagażu można przymocować jako inteligentnego przyszłości.

Dzięki inteligencji roju, który określa również zachowań użytkowników i powstały prawdopodobnie potrzebuje, że autonomiczny jazdy samochód koncepcyjny trwa jego pasażerów bezpośrednio od wybranej lokalizacji. EQ można łatwo zaparkowany gdzieś po użyciu. W najlepszym razie, on nuci mimo to od razu do następnego zadania. Ci, którzy chcą mogą się swobodnie z interesujących użytkowników w kontakcie za pomocą funkcji 1 + 1 o podziale również. Potencjalni pasażerowie są proponowane na podstawie ich profili przechowywanych i aktualnych potrzeb jazdy i może być przyjęta lub odrzucona. Brzmi jak przyszłość. I to jest. Przed 2030, który mówi nawet mądry, to takie radykalne podejście jest mało prawdopodobne, aby doprowadzić na drodze.

Opłaty 30 kWh akumulatora tylko indukcyjnie

08/2017 Smart Fortwo EQ Vision Zdjęcie: SmartDie szyby boczne pokryte są specjalną folią może być rzutowany od wewnątrz informacji na temat.

Badanie wzroku EQ bazuje na konwencjonalnym smart fortwo z napędem elektrycznym i dlatego jest jak zwykle 2,69 m długości. „O tym, że nie będzie z powrotem w 2030 roku!”, Powiedział szef Annette Winkler Inteligentne podczas prezentacji Vision EQ Fortwo. Który jest wyposażony w 30 kWh dużej litowo-jonowy akumulator, który może zostać naładowany tylko indukcyjnie. Inteligentne z przyszłości ma wtyczkę. Dla porównania, normalne Smart Fortwo ED jest zaledwie 17,6 kWh. Pojazd komunikuje się za pomocą 44-calowego czarnego panelu kraty i wyświetlacze LED, zastępując reflektorów i świateł tylnych. Szyby boczne pokryte są specjalną folią może być rzutowany od wewnątrz informacji na temat. Jednak tylko wtedy, gdy pojazd autonomicznie i bez pasażerów na drodze. Dlaczego? Ponieważ obrazy i teksty dwóch projektorów w desce rozdzielczej przyjść. I nie mogą świecić przez kierowcę i pasażera z przodu samolotu. Przeniesienie wewnątrz, ekran czarny panel do działań interfejs użytkownika jest zainstalowany jako froncie. Liczne powierzchnie cyfrowe mogą być również wykorzystywane do dostosowywania wizję EQ lub komunikować się z otoczeniem.

Nie kierownica, pedały nie ma, nie ma bagażnika

08/2017 Smart Fortwo EQ VisionNowe podejście car-sharing 54 sek.

funkcji uderzające jest innowacyjna koncepcja drzwi Smart Fortwo Vision EQ. Oba drzwi mogą zaoszczędzić miejsce jak skrzydłach czasu kolei na tylnej osi, co ułatwia i zmniejsza ryzyko kolizji rozpoczął rowerzystów lub pieszych. Całkowicie pominięte w samochodzie pokaż na kole kierownicy i pedałów, a także tradycyjnych kontroli. I, niestety, na uchwyt na kubek lub bagażniku. Gdzie umieścić bagaż? „Wystarczy zadzwonić drugi inteligentne!”, Stawia go inteligentne. Aha. Zadania kontrolne przejąć osobistych urządzeń mobilnych (telefon komórkowy dzisiaj jako znany) lub sterowania głosem. Powierzchnia tablicy rozdzielczej zajmuje duży i dwa mniejsze wyświetlacze.

08/2017 Smart Fortwo EQ Vision Zdjęcie: Jochen Knecht pozostają czyste: służą do dzielenia się codziennie&# 39; s wbudowaną dezynfekcji dozowników.

Zamiast oddzielnych siedzeń nie są pokryte białym skóropodobnym wnętrza przytulne siedzenia dla dwóch osób. Rozkładanego podłokietnik zapewnia w razie potrzeby na odległość. Ponadto dwa dozowniki do środków dezynfekujących są zintegrowane na krawędzi fotela. Dlaczego? Ponieważ więc autonomiczną Inteligentne idealnie konsekwentnie wynajmowane lub geshared, jeśli nie jest używany przez jego właściciela. Kiedy patrzy się na wynajem samochodów dzisiaj ten mały gadżet higiena może być zrealizowane znacznie wcześniej niż w 2030 roku!

Więcej informacji na temat inteligentnych