Peugeot Hymotion 3 Kompresor: samochód skuter połączenie

Z koncepcją telefonu Hymotion 3 Kompresor Peugeot stara się wypełnić lukę między samochodowych i motory. trójkołowy dla ruchu miejskim na Paris Motor Show są prezentowane.

02.10.2008 Uli Baumann

Przy projektowaniu niezwykły trójkołowy Peugeot podziały motocykle i samochody rzucił się swoimi doświadczeniami. Wynikiem jest skuterem dwumiejscowy dachem, napęd hybrydowy, a dwa koła przedniej osi.

wałek napędowy oraz silnik elektryczny zestaw

Podczas gdy w klasycznym surowym przekładni roller - jednostki napędowej i huśtawka łączy się tutaj - jest używany, przednie koła są napędzane przez silnik elektryczny. Przez ausgeklügeklte kinematyki, koła mogą być odpowiedzialne tam i pozostaje w ten sposób wykonany zwykle dynamikę dwóch kołach.

Silnik benzynowy z doładowaniem robi od 125 cc 20 KM i 16 Nm, silniki elektryczne wystąpić na każdym z 3 kW i 100 Nm. Średnie zużycie paliwa powinna wynosić 2,0 litra na 100 km i emisji CO2 na poziomie 47 g / km. Hymotion 3 czysto elektrycznie przeniesiono - maksimum dziesięć zakresie kilometr to - jest emisja do zera. W tym samym czasie odzyskuje się energię w czasie hamowania z układem hamulcowym trzy płyty wraz ABS. System start-stop pomaga zaoszczędzić paliwo.

Sprint od zera do 100 km / h do zakończenia w 11,2 sekundy 3 Hymotion. Prędkość maksymalna będzie nazwany 110 kilometrów na godzinę.

Dzięki szerokości zaledwie 82 cm Peugeot widzi Hymotion 250-kilogramowy 3 AS Aternative do samochodu do jazdy po mieście. Dla ochrony przed warunkami atmosferycznymi na dach z poliwęglanu, zapewniają dwa zintegrowane wspornik aluminiowy do bezpieczeństwa. Lusterko wsteczne zostały zastąpione przez dwie kamery powiększona o ekrany w kokpicie.

Aby kierowcy do Hymotion trzy smaczne został zaprojektowany do zezwolenia technicznie tak, że powinien on zostać przeniesiony do Francji samochodem prawo jazdy.

Więcej informacji na temat Peugeot