12 podręczny odkurzacz w teście: mali pomocnicy przed brudem

Jak dobrze Handstaubsauger nadaje się do czyszczenia wnętrza samochodu? Na to pytanie odpowiada nasz test 12 jednostek dwóch klas. Przedział cenowy rozciąga się od 13 do 247 euro.

02.07.2017 Henning Busse 1 Komentarz

Odkurzacze zazwyczaj powodują jedynie Maués mediach. Ale jeśli Unia Europejska vorknöpft w ich szaleństwie Regulacji poręczne urządzenia gospodarstwa domowego i quasi przepisane im ograniczenie prędkości, która jest inna. Ponieważ UE tylko urządzenia z maksymalnie 900 watów dopuszczonych do ochrony naszych zasobów jest przedmiotem dyskusji w mediach na temat korzyści wynikających z tego przepisu. Bierzemy udział w dyskusji i powiedzieć, że ta regulacja nie jest zły sposób. Ponieważ sama moc nie mówi wiele o sile ssącej urządzenia - tylko o poziomie zużycia energii.

Inne czynniki, w odkurzaczach ręka kluczowych

To stwierdzenie z testu z dwunastu pionowych odkurzaczy, które dzieliliśmy z techniką aplikacji producenta produktów do pielęgnacji Dr. O. K. Wack Chemie w Ingolstadt prowadzona. Chociaż silnika elektrycznego wpływa na ssanie, gdyż napędza wentylator, który generuje wymaganego podciśnienia. Ale za przyzwoity wynik mają również kluczowe znaczenie innych czynników. Na przykład, optymalizacja przepływu odgrywa główną rolę, a zależy od ssawki, rury ssącej i obudową urządzenia. Wszystko jest dobrze skoordynowana, już 65 watów do dokładnego czyszczenia wystarczy, jak wynika z badań.

Czyszczenie pojazdu wymaga dużo od sprzętu, który jest w porządku, dywan lub samochód wielu narożników, krawędzi i drobnych luk w samochodach. Sun zakończyła ręcznego próżni bez jednorazowych worków na podstawie odkurzacza norma DIN EN 60312-1 badanie trudne Program w teście dwanaście. Poszliśmy nawet dalej niż norma i wykorzystywane nie tylko do uznanej pyłu testowego, który symuluje normalne codzienne zabrudzenia, ale także prawdziwy pies włosów Golden Retriever suka Lilly edytora Ralph Alex. Ponieważ psy często są podczas jazdy tutaj, pozostawiają włosy w dywan i tapicerki - ciężkiej pracy dla odkurzaczy.

Akumulator lub gniazdko?

Jednostki zostały podzielone na dwie części, ponieważ mają one albo baterii lub podłączenie do gniazdka na dwanaście wolt. Co jest lepszym rozwiązaniem, nie można powiedzieć. Dobre urządzenia w obu klas są w wykonywaniu czyszczenia nie daleko od siebie - ale w tej cenie. O ile trzeba zainwestować w próżni ręczne przewodowe w tym teście 13-40 euro, to produkty z baterią 44-247 euro.

Że tanie nie musi być równie złe, próżnia ręcznie odbyła się Lidl własnej marki Silvercrest dowodzi. Mimo, że wykazuje niewielkie niedociągnięcia w codziennym zabrudzeniem, ale gdy pies włosy 13 euro droższe produkt wchodzi w jego własnym i przynosi zasłużone drugie miejsce w wersji przewodowej przed stałymi frajerów roboczych Defort i Heyner. Tylko jednostka czarny + Decker jest lepszy w czyszczeniu. Brud droga, stawia bardziej konsekwentnie do ciała, a także w usuwaniu włosów może być pies od konkurencji. Ważne punkty za zwycięstwa testowej zbiera urządzenie przy niskim zużyciu energii i dobrego stosunku ceny do wydajności. Za brak nawet 40 euro Czarne oferty & Decker, hojny zestaw funkcji, który waha się od pięciu metrów kabla zasilającego do długiej do regulowanego kolektora dolotowego ze zintegrowaną wysuwaną narzędzia szczelinową.

Równie dobre wyposażenie w tym sektorze stanowi tylko odkurzacz ręczny z Eufab który zdobył tylko z obrotową szczotką. Zasadniczo to przynosi korzyści, zwłaszcza w usuwaniu brudu ciężki (pies do włosów). Jednak, gdy produkt Eufab, nie mogliśmy ustalić, że. Po tym wszystkim, moc ssania jest nadal niewystarczająca. Gorsze są wykonania i wysoki pobór mocy - który uniemożliwia ocenę „Recommended”. Co gorsza, urządzenie HP Auto Accessories tnie. Próżnia ręcznych spada przez powodu braku ssania.

próżni akumulatorowa krótkotrwałe

Bezprzewodowa Odkurzacz wszystkie przechodzą test, ale są też światła i cienia. Tylko warunkowo zaleca urządzeń z Boscha i Rosenstein są. Ssanie zarówno uparty pies włosy i brud na drodze wkręca się lepszy osąd. Podczas gdy w innych urządzeniach, sekcja czyszcząca jako „zadowalający”, „dobry” czy jak odkurzacze Dyson, aby zakończyć „bardzo dobre” z klasy, Bosch i Rosenstein nie dostać „wystarczające” dodatkiem. Kiedy produkt Rosenstein, ani słaba bateria do dewaluacji czyni. Zatrzymuje się tylko przez siedem minut, co jest ledwo wystarcza dla większych samochodów do czyszczenia wnętrz. Co najmniej dziesięć minut powinien stworzyć baterię. Dobre 20 minut lub więcej, z wyjątkiem urządzenia Philips tworzy resztę tej przeszkody - w Waeco Sucker wrażeniem nawet o wartości 38 minut.

Zwycięstwo The Dirt Devil M137 Gator nieaktualne. przekonująca cena, przyzwoite życie i dobre zasilane ssania dzięki obracanie szczotki. Tuż za ziemie Dyson DC43H Animalpro, który także ma obrotową szczotkę i osiąga najlepsze ssanie, ale jest zbyt głośny i kosztowne, szczególnie w drugim etapie ssania. To kosztuje zwycięstwo testową. Zabawny i taką samą liczbę punktów Philips MiniVac FC6149. Powód: Bateria jest średnio 14 minut.

Ta próżnia ręka Odkurzacze testowaliśmy
Dirt Devil Gator 18V M137Kup teraz z Amazon
Dyson DC43H AnimalproKup teraz z Amazon
Philips FC6149 MiniVacKup teraz z Amazon
Waeco PowerVac PV 100Kup teraz z Amazon
Bosch BKS4043 Wet & suchyKup teraz z Amazon
Rosenstein & Sons Handstaubsauger NC 4776-675Kup teraz z Amazon
Black + Decker Pivot Auto Handstaubsauger PAV1205Kup teraz z Amazon
Srebra szczytu 12 V próżniowej ręcznego SHS 12,0 A2Kup teraz z Amazon
próżni samochodu Defort czyszczenia DVC-155Kup teraz z Amazon
Heyner CyclonicPower ProKup teraz z Amazon
Eufab odkurzacz samochodowy Turbo TigerKup teraz z Amazon
HP na mokro i na sucho odkurzaczKup teraz z Amazon

Jak testowaliśmy

Technika ta aplikacja producenta produktów do pielęgnacji Dr. O. K. Wack testowane z redaktorów odkurzacza ręka w określonej konfiguracja testowa - na podstawie normy DIN EN 60312-1 standardowej. Aby dokonać praktyce test, przyszedł oprócz standardowego Teppichprüfstaub nawet włosy pies używany. Oba gleby były w pewnej kwoty, która była między innymi zależy od szerokości ssania urządzenia, przetarł z wałkiem w dłoni typowego samochodu dywanu. Następnie wykonane pięć kanałów ssących. Przez metodę i oględziny ważenia, wynik został ustalony.

wniosek

Dużo pieniędzy nie jest konieczne dla dobrej Odkurzacz ręczny - to jest test. Zwycięzcą Dirt Devil M137 Gator ma już za mniej niż 60 euro z Amazon lub innych sprzedawców online. Przed zakupem, ale powinno być na wykorzystaniu jasne. Kto chce oczyścić jako duży samochód, pochodzi być może źle bezprzewodowy odkurzacz czyszczący do granic urządzenia. Wtedy raczej ale wersja przewodowa, ale tylko wtedy, gdy linia jest na tyle długi, a zużycie energii jest niskie - w przeciwnym razie akumulator wyczerpie się szybko.