VW Caddy Beach (2015) Raport jazdy: Bonsai Multivan

Dzięki nowej generacji Caddy również najmniejsze obozowicze VW świętuje swoje odrodzenie, jest on teraz nazywa Plaża zamiast autostopowicza. Byliśmy na jazdę próbną z 4Motion wszystkie koła przygody komórkowego.

25.05.2015 Torsten Seibt Napędzany

Od autostopowicza Beach to: uruchomienie Caddy generacji najbardziej kompaktowy mobile home 4-Wolfsburga zostanie zmieniona. Powodem tego leży w dziale marketingu (ta sama nazwa na „duży” Multivan plaża), ale nie w urządzeniu. Po tym wszystkim, którzy znali Caddy Tramper, również wiedzieć, jak działa Caddy Plaża - dodatkowy sprzęt kempingowy jest praktycznie identyczny. Chociaż istniejące różnych, częściowo indywidualnie dostępnych komponentów Specjalne wyposażenie nowego VW Caddy Beach mogą w zasadzie łączenia z każdej wersji konstrukcji samochodu, nie są naturalne dla nas tylko jeden wybór: 4Motion!

VW Caddy 4Motion Plaża

Bo tylko z najwyższej koncepcji napędu, małe pole służy do określenia na wakacjach raz jeszcze na uboczu drogi, zamiast po stadzie. Przyczynia się to nie wielki, więc caddy Beach, w przeciwieństwie do tego alkowach zamków z ciepłą bieżącą wodą i telewizję satelitarną. A poza tym, nazwa mówi wszystko - skrytym miejsce parkingowe można znaleźć na 4,4-metrowym kompaktowej campingowa zawsze gdzieś na morzu.

W codziennym życiu, można zobaczyć VW Caddy plaża swoją szczególną rolę napędową spanie tylko na „plaży” -Dekoleiste tuż nad progiem on - właśnie dla ludzi, którzy dostrzegają tylko niechętnie i nie tyle ze zwykłymi AGD na zapakowane kempingów aby zidentyfikować. W rzeczywistości, Caddy Plaża jest w zasadzie tak samo użyteczne jak normalnego modelu bez przytulne miejsce do spania w życiu codziennym.

Jest to oczywiste, gdy kurs jazdy, gdzie kompaktowy van wysokim dachem wyróżnia się poręcznym Flitzigkeit że dotąd pojęcia o temacie „mobile home” samego siebie. Na temat tylnej belki osi został już philosophized dużo, a czasem źle został Caddy zatem zrobić. Bo przód komfort wykonana jest - jak i Caddy pozostawia trochę oskarżają nowo dostrojone kombi sprężyna / amortyzator. Że huczy w zadu raz krótko, kiedy paskudny szczeliny spada na Caddy 4Motion - zapomnij.

VW Caddy Plaża z 122 PS TDI

Porozmawiajmy o napędzie na wszystkie koła: VW łączyć wyłącznie ze 122-konny wariant dwulitrowy diesel wszystkich celów. To przychodzi z 300 Nm momentu obrotowego do punktu schludny i czuje się po długiej podróży. Dopóki nie wcześniej próbowałem bardzo zabawny 150-konny silnik Diesla, który jest jednak obecnie mają napęd tylko na przednie koła. 90 kW TDI jest rozpatrywany oddzielnie w Caddy 4Motion z nim złoty środek pomiędzy raczej ponurej 75-konnym silnikiem i rzemiosła silnego wariantu 150 KM.

Ponadto 4Motion napęd na wszystkie koła faktycznie przynosi pewne dynamikę. Teraz kupujący Caddy nie są zazwyczaj kupujący bilet turystyczny na Nordschleife, ale w końcu tak się beschlafbares animowane kamperem rzeczywiście do zwiedzania. Więc można uczynić go jeszcze trochę blasku, a następnie Caddy 4Motion reaguje z delikatnym, łatwo kontrolowany nadsterowności zanim elektronika miara ESP unosi palec serdeczny na szlaku górskim w całości.

W przeciwnym kierunku, w polu, musimy, oczywiście, nie należy oczekiwać cudów od peronu pasażerskiego mimo kierownicą. Szorstki zdolność drogowego i plaża umiejętność jazdy, więcej nie ma. Co ciekawe, minimalny prześwit przy napędzie na przednie koła przez brak Kraftverzweig jest nawet cień wyżej, tylko w dniu przyjazdu i odsunięcia kąta iw środku prześwit Caddy 4Motion odcina nieznacznie lepsze dzięki odrobiną zestawu podnoszenia.

Łuk dla Multivan z tytułu tego artykułu sugeruje VW Caddy 4MOTION plaży z podobną zmiennością. W życiu codziennym, na plaży jest po prostu normalne, pięć-osobowa Caddy, łóżko składane znika w luku i zachowuje je jako obejmujące zakupy odpowiedniego miejsca. przedmioty podróżne, kosmetyki i wszystkie inne Potrzebne ubrania w domu może być wygodne w bocznej płóciennych woreczkach dżemem i po prostu przypiąć go w nawiasach przed wyjazdem.

W podstawowej konfiguracji, plaża jest nie różni się w standardowym Caddy robi na długości około 50 centymetrów wersji maxi - Maxi pozostaje w nogach łóżka tylko jeden dodatkowy schowek. Aby zwiększyć suche siedliska w przypadku braku wspaniałej pogodzie można odpiąć ten namiot w wychylonego tylnej klapy, która jest w ten sposób przekształcona dachu z małym daszkiem wysokość stoi - ale to kosztuje dodatkową opłatę.

Byłoby to również słowo kluczowe: VW Caddy 2.0 TDI 4MOTION BMT Plaża - to oznacza ceną co najmniej 29,774 euro, a Maxi to nadal 2,160 euro Długość dopłaty należne. Ale ostatecznie, duża Multivan dla wielu jest rzeczywiście sławny, ale nie dla swoich niskich cenach. Wszystkie takie same, z plaży do plaży można już opuścić od 22,366 euro, jako 1.2 TSI o mocy 84 KM. Jeszcze bez niedźwiedzi oleju napędowego i koła o wysokiej trakcji, nie oszukujmy się, naprawdę nie jest opcją.

Wnioski:

Kompaktowego vana, nowy VW Caddy przebiega niezwykle uprawiane. Ze sprzętem plażowym to mutuje w klasycznym surfer-Mobile: miejsce do spania z najbardziej niezbędnego sprzętu i bez dodatków. W swojej klasie, nowy VW Caddy posiada liczne konkurentów i zwiększyła 4Motion napęd na wszystkie koła do przodu - kto zażądał w tym segmencie trakcji, po prostu nie ma alternatywy. To również może zapłacić porządek VW jednak.

Więcej o VW Caddy