BMW M3 Cabrio DCT w krótkim teście: BMW M3 Cabrio uzupełnia trio otwartym M GmbH

otwiera się po naciśnięciu i chowany dach BMW M3 Cabrio zamyka w ciągu 30 sekund. Oraz z opcjonalnym podwójnym sprzęgłem transmisji oferowanej obecnie może być sortowane przez naciśnięcie tak Siedem oferowane kursy.

18.06.2008 Jochen Übler Napędzany

Przyznane - sprzeczność jest mieć oczywiste i nieoczywiste. Choć BMW M3 Coupé oferuje wykorzystanie inteligentnych lekkich elementów, wariant zamienny ciągnie ciężar kary przy sobie. Nie kaptur lekkiej tkaniny jako odpowiednik elity i wyszczuplającym dachu węgla coupe. Nie, sztywny hełm ze wszystkimi jego ciężki ekspresji jak w konwencjonalnym trzy-Cabriolet musi być.

Zamienny jest również tył limuzyny

W konsekwencji, jeśli M3 Cabrio od terminów sportowych przez sprężyny? W porównaniu z 420-konnym coupe, który był tak, oczywiście, który poprzez swój projekt do akceptacji. Że otwarta czteromiejscowy ale nawet takie ruchy przeciw sedan krótkiej słomy, i początkowo nie oczekuje w tej formie. ale najpóźniej po przejechaniu na skali, znaki są wyraźnie ujawnione.

Moc czynna Dreier - BMW M3 Cabrio DKG

O wadze 1,870 kg bujny M3 Cabrio walczy w zupełnie innej lidze niż jego bracia. sedan sam nie cieńszy niż 200 kilogramów. W tym względzie, ukończył na małym torze w Hockenheim czas okrążenia zrelatywizowane. 1.16,3 minuty dla 2,6 kilometrowej oczywiście pójść do tej kategorii wagowej i ze zwykłymi oponami Michelin Pilot Sport w formacie 19-calowym tak wyposażonych absolutnie w porządku. Zwłaszcza, że ​​zamienny może być przeniesiony bezpośredni, szczery i zaufanie grozę leczyć. Że otwarte moc trzech przez nowe podwójnej transmisji sprzęgła może zyskać kilka dziesiątych sekundy, nie jest oczywiste w Zeitenhatz. Choć gra na manetkami zmiany biegów ułatwia zadanie limitu, zwłaszcza, że ​​redukcja biegu z dokładnym prezentowanych okresowych wstrząsów gazu jest doprawione.

Przyjemność jazdy od 73,950 euro

Pozostaje pytanie, dlaczego per se, bez przerywania trakcji przesuwanie dwusprzęgłową przekładnię ma różne tryby - co nawet niezgodne szok przesunięcie jest generowane w najbardziej skrajnym przypadku. Nawet dopłata za opcją transmisji zwany M DCT uczyni jedną lub drugą zamienny rozmyślać klient zainwestował ale już za odgórnym przyjemność jazdy podłą cenę 73,950 euro. Jednak 3,800 euro za M DKG nie tylko zwiększenie instynktu zabaw, gdy zmiany biegów przejść w tryb ręcznego błysku vonstatten. Wreszcie, tryb automatyczny jest zamienny bardzo dobrej pozycji. Kto chce po prostu odpłynąć, jego zmysły okazuje Vernal zapachów i pod działaniem promieni słonecznych oddaje się przyjemnościom mijającego krajobrazu, popycha Wählheben na D i zaspy.

Dźwięk rozczarowaniu

Wspierany przez moc chciwy ośmiocylindrowy silnik i przy pomocy automatycznie sortowane siedem biegów. Tutaj M3 Cabrio rysuje coś, co wielu z fetyszystami pozostaje w coupe i sedan ku rozczarowaniu pod sufitem - dźwięk. Otwarta tryb podróżowania przynosi okupacji machinacje genialnego ośmiocylindrowy bezpośrednio i praktycznie bez filtrów bliżej. Ponieważ szczególnie chciwi hałasu spożycie że stoi na najkrótszej drodze z ziejącą dziurę w masce ucha wewnętrznego, wyblakłe M3 CSL uczucie przynosi. Co jeszcze stanowi sprzeczność w świetle bujnej wagi - ale taki, który jest bardzo mile widziane.Więcej o BMW 3 Series, BMW 3 Series, BMW