Compact BMW, Opel, Seat i VW w teście: Od bo diesel jest niesportowy

Po debiucie wściekły GTI teraz tak wariantu diesel: VW Golf GTD kroki na ring 180 KM powiększonej rozciągania. Jednak BMW 120d znać 2.0 TDI walczyć Opel Astra GTC BiTurbo CDTI i Seat Leon FR dość - i potrafią fascynować.

07.12.2013 Jens Dralle Napędzany

Czy Audi, BMW czy ktokolwiek inny - tak zwycięskiej mogą one również były zawsze biegacze diesla w sportach motorowych, podział obrazu silnika o zapłonie samoczynnym jako sport może być dodatkowo opóźniony. Ale tam jest i tak więcej niż 8 A Le Mans, więcej niż B27 Spa Francorchamps, ponad 1,212 L Nordschleife.

Opel Astra GTC CDTI Biturbo zarysować ślad 200 KM

Dokładnie, otwiera Seat Leon Fr brat krwi TDI, świeżo motorowe Opel Astra GTC CDTI Biturbo i ustalona BMW 120d kurtyna dla kompaktowego wybuchu napędowego w tym po prostu przesunięte z działu rozwoju w świetle reflektorów VW Golf GTD.

Pod 184 KM i maksymalnym momencie obrotowym 380 Nm, żaden z czterech kandydatów zaufać w ringu, Opel naciska dzięki dwóch turbosprężarek nawet 195 KM i 400 Nm z komór spalania. Przypominamy ponownie: Te elektrownie utknęły w dostępnej handlowo samochodu kompaktowego.

W przypadku Zatoki silnik dwulitrowy został wuppen 1,421 kg, samochód testowy ostatecznie puchną mnóstwo dodatków spod kontroli. Standardowo jednak są sportowe fotele z charakterystyczną szachownicą czapki szmatką. Podobnie jak w przypadku benzyny opalanych GTI dobrze dostarczają każdego jeźdźca tylną najlepsze wsparcie, czy to za pośrednictwem firmy wyściółką lub potężnymi skrzydłami.

No to chodźmy: wcisnąć sprzęgło - no DSG! - nacisnąć przycisk start, ciszę. Prawie co najmniej ze względu na wspólny silnik kolei działa bardzo ostrożny, wzrasta tylko w trybie Sport swoim głębokim głosem growling jednak einspielt mu generator dźwięku przez przednią szybę.

Silnik VW jest bardziej skomplikowany niż diesel BMW

Wszystkie kłamstwa i oszustwa, a potem? Nie, dlatego, że samo doświadczenie jazdy jest naprawdę - bardzo dobry. Niska 1500 / min, chwyta czterocylindrowy, osiągnięte przy 1750 / min jego maksymalnego momentu obrotowego pozostaje tam aż do około 3000 / min, a następnie obraca się trzymać. Od 4000 rpm robi się trochę trudne wtedy, TDI jako głoszenie do klasycznej małej prędkości stylu jazdy diesel. Więc co? W ciągu zaledwie 7,4 sekundy - Dziesiąty szybciej niż w specyfikacji fabrycznej - sprinty VW od zera do 100 km / h. Porządku, małej prędkości właściwie tylko Opel, a nawet znacząco (8,6 s).

BMW 120d, widok z przoduBMW 120d w Hockenheim 1:39 min.

A gdy moc silnika jest rozprowadzany, Golf ma chyba także trochę dawdled, bo tu ma również siedzenie i zaparzać BMW. Dlaczego? Ponieważ Hiszpanie waży co najmniej 49 kilogramów mniej i dzięki BMW do ośmiu-biegową automatyczną skrzynią biegów ma tłumaczenie bronią. Astra GTC korzysta z pełną siłą niczego, bo waży 1,574 kg - 202 kg solidny ponad lekkim Leon.

Dopiero podczas porannej wycieczce na małym torze Hockenheim, Golf wykonuje ćwiczenia poranne poważnie. Reżyseruje zwinny, które stopniowo układ kierowniczy pracuje z bardziej bezpośredni niż stosunek standardowej Golf (2,1 zamiast 2,75 zakręty skrajnymi położeniami) daje dobre opinie do codziennego użytku gospodarstwa sił. Jego niewielki podsterowności może być laminowana z łagodnymi zmianami reakcji obciążenia, które nie jest całkowicie wyłączany ESP utrzymuje w dużej mierze czystą linię wyjścia.

VW Golf GTD musiałby blokadę mechanizmu różnicowego

Tylko podczas przyspieszania z ciasnych zakrętów, trakcja jest gwizdanie koniec - kto musiałby mechanicznej blokady GTI, jeśli nie niedźwiedzi GTD? Niemniej jednak miele w energiczny 1.21,1 minuty na torze wyścigowym.

Jak powiedziałem, że jest jeszcze daleko, jednak wszystko wskazuje na radość oferowanej przez Golf w życiu codziennym. Ponieważ oprócz dynamicznej manipulacji, może być opanowane łatwo w każdej chwili, dając kierowcy nie tylko kierownicy, ale także za pomocą łatwo przełączane i fit-stosunek sześciobiegową skrzynię biegów w każdej chwili czuć szefa, aby być w ringu. A jeśli czas nie jest szefem, ale wymagana jest dżentelmenem, sprężyny Volkswagen nadal bardzo dobre, ale nie negując jej napięty podstawowe strojenie kiedykolwiek - dzięki 1000 euro drogie podwozia opcji.

Znacznie korzystniejsze skonsolidowany brat Seat Leon FR zapewnia również podczas przetwarzania żadnych zrazy, wygląda bardzo sztywna i solidna, ale nie aż tak szlachetny. Ponadto, jego sportowe fotele pakować do nie tak intymne. Ale ergonomia prawo, instrumenty można odczytać prawidłowo.

Seat Leon FR i VW Golf GTD z identycznym silnikiem

Podczas jazdy obie różnią się z kolei o ile zawartość jaj opakowań. Chociaż najsilniejszych przedstawicieli EA288 generacji TDI zamiast 1800 pracuje z ciśnieniem wtrysku 2000 bar, biega bardzo uprawiany. Tylko on nie wymyślać revving, ale daje Leon poziom wydajności, przy której większość 1212 roku, twardy orzech uszczelka głowicy pomiędzy 8, B 27 i L - szczególnie w sprintach pośrednich.

Nie powinno być również mniej godny się, że 17-calowy matowy gniazdo (Golf: 18 cali) czuł mocno naciska na przednie koła i może patronować dużo wcześniej przez ESP. Ogólnym najniższy poziom przyczepności otwiera również do najwolniejszej prędkości w slalomie, co chociaż bezpośrednie, ale również syntetyczne kierownicy jest przypisana przynajmniej częściowo do winy.

Wszystko to oczywiście nie bez wpływu na wycieczkę do toru wyścigowego, gdzie León nie może skorzystać z jego korzyść wagi. Zbyt wyraźna podsterowność, zbyt zmęczony, reakcje na zmiany obciążenia, zbyt szybko, biorąc interwencje kontrolne miejsce - nieco überlegterer przyczepność w szafce na buty może przynieść odmienny skutek. W tym siedzisk grzeczny, nawet bez drogich amortyzatorów adaptacyjnych. Szkoda, że ​​po prostu ma punktów za nim. Niemniej jednak, żywy i chyży wygląd Hiszpana podsycanie oczekiwane nieco umiejętne skonfigurowanego samochodu testowego.

Astra przypadku wydaje mielono z bloku stali

Opel każdy przypadek wysyła powodu dwudrzwiowy GTC wersji Astry, ponieważ w przeciwieństwie do czterodrzwiowa utknął pod swoim przednim końcu tzw zawieszenie HiPerStrut. Ich większy kąt rycynowy i zmniejszone rozprzestrzeniania pozwalają przechylić podczas toczenia się dalej do środka koła. Ponadto, czynniki napędowe mają być zminimalizowane.

I rzeczywiście, nie było aż do Astra, będą natychmiast usuwane wszystko prosto z planów budowy dróg na świecie. Reżyseruje chwalebny precyzyjny, długo pozostaje neutralny, zanim on bierze schronienia w bezpiecznym podsterowności. Następnie lob na gazie pomaga GTC, jednak z powrotem na właściwe tory, które z kolei mogą być utrzymywane w czystości za pomocą liniowego i bezpośredni układ kierowniczy.

W tym świecie, który składa się tylko z krzywymi Opel powinien zadać doskonałych miejsc w salonie, które utknęły na przykład w wariantach OPC Astra. Montowane w meblach testu samochodowego brakowało przypadek trzymaniem bocznym i wsparciu uda - a silnikiem ugry i emocji. Wyjątkowo czuły czterocylindrowy silnik z turbodoładowaniem (od 3000 / min, większe ładowarki pracuje sam) brzmi przynajmniej musującego letniej wiążących smaków. A on dąży szczerze, ale na próżno z pozornie frezowane z litego bloku stalowej tulei Astra.

BMW 120d doceniają koncert Sex Pistols pod długą maską

nawet BMW dwulitrowy (1800 bar ciśnienie wtrysku) dla dźwięku przyznać żadnej nagrody Emmy, a na pewno nie za zimnym rozruchu gwoździ, ale silnik 184 KM obalone uprzedzeń z wirującym leniwe diesel. Dobra, nawet w razie upadku z 5.000 / min zasłoną. Ale przynajmniej do tej pory, to idzie na długą maską, jak kiedyś na koncercie Sex Pistols - najlepsze wartości przyspieszenia i elastyczności w teście porównawczym.

Który obejmuje również osiem-biegową automatyczną skrzynią biegów jest na uboczu, a wręcz przeciwnie: Bliskie spread i palce wylać jak zmiany biegów w trybie S niesie nawet decydujący wkład. Nawet na torze wyścigowym, tłumaczenie okazuje się być dokładny i dodatkowo znajduje się niezwykle zwinny dostrojone zawieszenie estorilblauen samochodzie testowym. Niemal intuicyjny poddać, nie podsterowności wejściowy, ale pod obciążeniem i podczas hamowania nawet niewielkich miseczkach Tail - który był na nim, bez nich pokolenie F20.

A ponieważ ponadto, że kierowca prawie idealne warunki pracy - może być tak, że sportowe siedzenia dla jednej lub drugiej trochę zbyt wąski krój - znaleziska naprawdę zaskoczył najszybsze czasy na małym torze i slalomie teraz nikogo. Najbardziej zgodne skuteczność hamowania idealna zwycięstwa.

Siedzisko jest konsumpcja król na 7,9 litra na 100 kilometrów w sekcji

Och, to nie jest konsumpcja, która nawet pod warunkiem, może również przyczynić się do przyjemności jazdy. Opel: 10,7 l / 100 km, Seat: 7.9, VW: 8.6. I BMW? 8,3 l / 100 km. Przynajmniej teraz shell-diesel Obraz nie odgrywa większej roli.

Więcej o BMW serii 1, BMW serii 1, Opel Astra, Opel Astra, Seat Leon, Seat Leon, VW Golf, VW Golf