Fiat Punto 0.9 TwinAir Start & amp; zatrzymać w teście: Mniej cylindrów, bardziej cena

Fiat Punto 0.9 TwinAir start & Zatrzymać proste - odświeżony kompaktowy samochód Fiat ma teraz po raz pierwszy z dwu-cylindrowy silnik turbo na życzenie. Fahrbericht Punto.

15.03.2012

Tylko 9990 euro dla nowo wyremontowanym Fiat Punto - i że obejmuje ESP, cztery poduszki powietrzne, funkcję start-stop, centralny zamek, klimatyzacja, radio CD i przenośny system nawigacyjny. Wow, świetna oferta i na pewno bardziej niezwykłe niż małe szczypanie przód i wnętrze, Fiat dano mu 2005 Grande Punto mały samochód zaczął ponownie.

Do tej potrawy można dostać w VW gdy tylko nowy VW Up z chudego obiektów, ale również w Fiat Punto umowa jest ważna tylko do końca marca i do 69 KM w wersji podstawowej łatwe z dwóch drzwi i czterech cylindrów. Cztery? Nie był to dwucylindrowy wymieniony w czołówce? To prawda, oprócz znanego Benziner-, silników wysokoprężnych i gazu ziemnego, 0,9 litra małego bliźniaka z 500 i Lancia Ypsilon jest growling w Fiat Punto szybko, ale dopiero w kwietniu. I dumnym podstawowa stawka 15,200 euro.

Punto snarls 0,9 TwinAir i snarls

Dla porównania, dla trochę mniej pieniędzy Opel Corsa już dostarcza 1.4 o mocy 100 KM oraz Ford Fiesta 1.4 z 96 KM, każda zużywa około sześciu litrów na 100 kilometrów. Turbocharged Fiat Punto 0.9 TwinAir start&Przestać robić kontrastują z 4,2 litra. Przynajmniej to jest obietnica.

Szczególnie do stosowania w Fiat Punto 0.9 TwinAir inżynierowie opracowali nowy dwumasowe koło zamachowe i wyrafinowany silnik mount. Z sukcesu: warczy TwinAir i warczy chociaż równie zabawny jak sferycznej 500, ale wibruje nie tak silne. On starannie na napięte, szybko się wchłania około 5000 obr./min i dobrze łączy się ze standardową sześciobiegową manualną skrzynią biegów.

Fiat Punto TwinAir wymaga szybkości

Poprzez przycisk Eco, moc silnika od 85 do 78 KM może ograniczyć to, czego i tak nie zauważy w ruchu miejskim. Następnie konsumpcja powinna spadać nieznacznie ponownie, co jest również pilna potrzeba stworzenia ambitnych celów. Ale dla porównaniu do 500 kg cięższe około 150 Fiat Punto 0.9 TwinAir start&przynieść przestać chodzić, benzyna turbo musi nieustannie zmieniać się między 3000 a 5000 wycieczki na nasz pierwszy wyjazd, w tym jego braku oddechu.

Oczywiście tak wysokie prędkości jazdy zużycie Punto 0,9 TwinAir górę oraz informacje z komputera pokładowego do 6,5 l / 100 km - 2,3 litra dumnych powyżej wartości produkcyjnej. Jeśli wartość ta spadać w normalnym codziennym użytku, kwestia przydatności tego ślubu jest niezbędna. Wreszcie, również z Punto 1.4 77 KM i system start-stop jest zadowolić się mniej niż sześć litrów - i tam jest podobnie wyposażony już za 13.800 euro.

Więcej o Fiat Punto