Audi TT RS z 340 KM w Super Test: na coupe z pięć-cylindrowy turbo torze

W 1994 po 20 latach zakończyła się era Audi RS2 Audi silnik pięciocylindrowy silnik doświadczony imponującą renesans: 340 KM kandydata Super testowy Audi TT RS czeka, pierwsze klasyczne sportowe coupe quattro GmbH nie tylko z napędem na wszystkie koła, ale więzi ze swoim charakterystycznym pięciocylindrowy silnik -turbo również czasy legendarnego Sport quattro S1.

27.01.2013 Horst von Saurma Napędzany

Zespół sport powszechny, wspierany przez wzajemnego tki ręczne rytuału "Daj mi pięć" jest zajęty w swoim drewnopochodne nastroju zwiększające efekt podobny pozytywny jak kraj ten wyraził przy innych okazjach quip, czasami wszystko przymknąć oko, aby jego prosto. Z punktu widzenia fizjologicznego, numer pięć jest nie bez znaczenia, co człowiek będzie z pewnością chciał potwierdzić z tartaku. Tylko w szkolnej pięć zaczną się kłopoty. Ale po pięciu jeszcze sześć zagrażające, możemy wywnioskować, że jest lepszy niż pięć sześć, przyjmiemy system oceny szkoły, na raz, jako spójna, także pod względem konfiguracji silnika spójnego modelu oceny. 

Pięć lepiej niż sześciu? Ten ranking większość papieży mechanicznych a wraz z nimi z przodu sprzedawca prawdopodobnie blisko samochodu naciskiem. ale dotyczy silnik pięciocylindrowy silnik od jego odkrycia, jak amputowano wersji tradycyjnej antretenden z dużą przewagą obraz silnikiem sześciocylindrowym. Zgodnie z mottem: Kto jest właścicielem sześciopak, który przyniósł go do czego. Ale upośledzonych, jak to często zakłada się przez szlachetnego strony, pięciocylindrowy silnik nie jest po wszystkim, jest on bardziej w stosunku do sejfu ilościowo dobrze wyposażone w cylindrze spreadu zawsze nienaganny czterocylindrowym.

Ostatni pięciocylindrowy silnik turbo w RS2 1994

Więcej niż czterocylindrowy, ale mniej niż sześć butli - w czasach, kiedy downsizing nie jest już tematem tabu w wyższych klas pojazdów, liczba ma pięć jako przyszłościowego kompromisu pod względem liczby cylindrów, ale dosłownie, prawda? Wśród znawców materii potencjalny entuzjazm tego typu silnika jest z pewnością znany od jakiegoś czasu, choć w kręgu tych, którzy z legendarnym, 306 KM Audi Sport quattro z 1984 roku lub ostatnich pięciu-cylindrowy turbo połączenie RS 2 z 1994 roku, bliższej mogli się skontaktować, ale ogólnie pozostaje niewielka.

Pikes Peak zwycięstwo Walter Röhrl w modelu pięć-cylindrowy

Długa przerwa pomiędzy osiedla sportowego nawet poprosił pod koniec ery przy wsparciu Porsche do kół - w sposób założyciele pojazd klasy osiedla sportowego - oraz obecny, ustanowiony Quattro GmbH w domu Audi TT RS jest prawdopodobnie ze względu na niefortunne okoliczności, że pięć-Ender spadł jako tymczasowe rozwiązanie, pomiędzy popularnymi cztero- i sześciocylindrowe cylindrów graficznych umiarkowanie przez ruszt - choć jego kariera motorsport z niezapomnianej Pikes peak zwycięstwa przez Walter Röhrl w 600-konny Sport quattro S1 ze zwycięskich występów w GTO amerykański IMSA jest obdarzony niemal legendarnych pasemkami.
 
Ale w rzeczywistości seria pięciu jest z powodu jego niekonwencjonalny iskiernika 144 stopni i jej osobliwego kolejności zapłonu - 1-2-4-5-3 - i otrzymaną przy wyższych prędkościach rzędu drugiego siły masowe technicznie bardziej obarczona kompromisów więcej niż sześć butli - Co do fanów, ale zawsze podkreślają, jako element tworzący postaci. Ze specjalnym tłumikiem drgań skrętnych na wale korbowym, wyrafinowanie to już dawno nie jest już problemem. Pozostaje tylko niepowtarzalny rytm, że oryginalny typ silnika towarzyszy prawdziwie zniewalającemu muzykalność najlepiej. 

TT RS przypominające stare czasy grupy B Rajdowych Mistrzostwach Świata

Kto słyszał kiedykolwiek kremowy, ciepły i dźwięczny huk Quattro Sport, znajduje się w TT RS - czują się natychmiast przewieziony z powrotem do starożytnego Grupa B razy World Rally Championship, gdy mamy do czynienia z - aczkolwiek w wyciszony objętości i społecznie akceptowalne pomimo Sportauspuff a gęsią skórkę informujące generujących rur wastegate, ziejącego ogniem Allradler pod Röhrl and Co. jako konkurencji rakiet lądowych nauczył strach. Obiektywnie uważane dziś nadal jest - lub nawet bardziej - aby dać łatwy do pięciocylindrowy silnik, zatwierdzenie: Po pierwsze, to przekonuje znacznie mniejszej wielkości opakowania, co czyni go idealnym nawet dla poprzecznej instalacji w zamkniętych komór silnikowych. Rozstaw cylindrów wynosi tylko 88 mm, a także zawarte wewnątrz głównego łożyska korbowego przyczyniają się, że Motorenmaß nie przekracza długości wąskich 494 milimetrów. 

W górnej części wagowych korzyści: z 183 kg, jest tylko 30 kg cięższe niż dwulitrowym czterocylindrowego silnika TTS z 2,5 litra. Dzięki zastosowaniu poprzednio używane wyłącznie dla dużych silników TDI o dużej wytrzymałości o zwartym graficie, czcionka do skrzyni korbowej tej linii pięciu cylindra jest znacznie lżejszy niż porównywalny sześciocylindrowym pojemności silnika. Jeszcze inaczej, ten silnik o długim skoku nie jest zła: dając dobrą obsługę, że silnik jest fragment podobny podobieństwa dawna w VW Jetta północy i pochodzenia Ameryki Środkowej, jest tym bardziej niezwykłe biorąc pod uwagę, że w żaden sposób nie czyni reprezentacje w obecnej formie z wybrednych cech charakteru, ale osiągnął doskonałość techniczną do niego - przynajmniej teoretycznie - może otworzyć się na szeroki świat wyścigów samochodowych, jak to było wtedy. 

492 gramów, przy czym tłok z aluminium, kute korbowody sodu ochłodzono zaworów wydechowych dla każdego z 42 stopni w hydraulicznie regulowane wału krzywkowego z przekładni łańcuchowej dwustopniowego (prąd szczególnie spokojnej łańcucha zębatego, łańcucha rolkowego i pośrednie koło zębate jest), a także, oczywiście, TFSI wstrzyknięcia - wszystkie na bardzo skompresowane przestrzeń, a także przetwarzane wizualnie bardzo atrakcyjna. Wreszcie, przyczynia się również do wyjątkowo dużej wielkości turbosprężarki koło sprężarka zawiera co najmniej 64 milimetrów i może wynosić do 335 litrów na sekundę powietrza kompresji przy pełnym obciążeniu, w wyniku pełnej pozytywnych niespodzianek.

Sprint do 100 km / h w 4,6 sekundy

Nadzieja czy strach doświadczyć podobnego dostarczanie zasilania cyfrowych jak raz w około 720-konny, 2,2-litrowy Sport quattro S1, serii IMSA, potwierdzony w walce z obecnym 2,5-litrowy turbo TT RS, jednak nie, choć nawet tutaj zasilacz jest obecny, która może wyeliminować ryzyko rozczarowania w całości. PS 340 i maksymalny moment obrotowy 450 Newton metr, który jest dostępny od 1.600 / min w pełni dostępny do reprezentowania pakiet usług, co jest prawdopodobne, aby podkreślić dominujące zalety napędu koła pojazdu zrównoważonego. Ale z całą temperamencie, która przejawia się na przykład w sprincie do 100 km / h w niezwykłym czasie zaledwie 4,6 sekundy, TT RS jest wysoki poziom umiejętności w obliczu przeciwności, która posiada drogi publicznej. 

Innymi słowy, czuje absolutnie cywilizowany, pływaki stosunkowo dyskretny z - a nie irytujące. Wręcz przeciwnie: najwyższy model z serii TT wywołuje trwałe przyjemność jazdy i sprawia, że ​​jego praktyczne aspekty jak oczywiste na pierwszy plan jako swoich braci z produkcji masowej. Co jest oczywiste, ale dzieli się z tymi, większość jego istoty technicznej. Fakt, że ma TT RS jako chytry starych uszu, większość z zewnątrz pozostaje ukryte niezależnie od przodu, z tyłu i parapetu karnym, ale znacznie sportowy wygląd - przynajmniej tak długo, jak oni z 1483 kg nie jest zbyt ciężki odgadnięty nie wariancie quattro w całości działanie dostać w twarz. Bo wtedy - przy wyższych prędkościach i odpowiedniej dynamiki - Uprzejmy peelingów typu sportowego z charakterystycznym dźwiękiem pięć-cylindrowy formalnie od codziennego stroju i wysyła bardzo stonowanych, polerowane i pewnie pokonać nie tylko działa na takiej samej wydajności poziom przeciwników oszukać - on nękana również znacznie silniejsza. 

Nordschleife czas okrążenia od 8:09 minuty

Co TT RS ma w pończochę, pokazuje po raz kolejny na Nordschleife, gdzie przygotowuje się z sensacyjnym godzinie 8:09 minut położyć jeszcze większy brat R8 4.2 wręcz unabashed na cyny. I umysł nie z opon sportowych, ale z oponami konwencjonalnymi drogowe Michelin Pilot sportowych marki w specjalnym rozmiarze 255/35 ZR 19 (Oto wszystkie czasy okrążeń Super Test na Nordschleife) pozwany na małym torze w Hockenheim, wyraźnie wymawiane tendencję do podsterowności przypada na szybsze oddali góry i doliny Nürburgring oczywiście mniej znaczące. Bezpieczeństwo jazdy generowane przez interpretacji understeering przekształca TT RS na tym terenie w niemal hündisch posłusznej istoty, które tak posłuszny wygina wola Determiner że beztroska szybko panowała nad wszystkimi perypetie. Piękno to jest to, że dawniej wśród swoich poprzedników więcej cywilnych skarżył zachowanie koła napędzające - pyszałkowaty wokół osi pionowej, gdy zmienia się obciążenie i jak dotąd skrytykował TTS, odwrotny interwencji faktycznie wyłączyć ESP - ma TT RS całkowicie osadzone na korzyść płynie, elegancki styl sportowy , 

Kładzie potencjał dokładnie w trasie w świetle reflektorów, która przychodzi do zwyczajowych warunków i okoliczności ruchu publicznego następnego. Pchania spowodowane głównie przez jego przednim ciężkich rozkład masy na przedniej osi wolniejsze narożach i wygina się, a następnie, oglądane go zwłaszcza jako czas okrążenia Hockenheim podjąć (1.15,0 min) również nie uzasadnia rozczarowany twarzy. Niemniej jednak, również TT RS nie jest super talent wszechstronny, jak jest on często narażony. To, że jest mokry elementem obliczona w którym połączenie przychodzące ze standardową sterowaną elektronicznie i hydraulicznie uruchamiany wielotarczowe sprzęgło, dlatego też teoretycznie najlepszą gotowych do takich warunków Allradler otrzymuje się nietaktu jest ile nieszczęśliwego gdy taki obecności doświadczeniem TTS nie patrzeć w systemie, ale raczej w branży opon. 

Dobór opon był czas mądry żadnych różnic

Faktem jest, że TT RS - jak każdy austrainierte sportowców - wrażliwe na Soling. Konwersja proces kroku Michelin Pilot Sport do nowej generacji ContiSportContact 5 P w wyniku testu mokrych, chociaż do znacznego osłabienia zjawiska, a także w mierzalny sposób polepszony czas - lecz tendencja pozostaje bez zmian: TT RS zazwyczaj zboczenie ogona niemal bez ostrzeżenia. Więc gdy odpowiedział na mokrym torze An przychodzące z napędem baugleichem TTS Super Testu uderzające pchania, TT RS pcha tak gwałtownie do tyłu, wskazane jest, że ubezpieczenie w postaci teraźniejszości doskonała, bo działa subtelnie iz wysokiej wydajności ESP nie całkowicie rozwiązać w tych warunkach. 

Że istnieje w dwóch sportowych dostosowanych opcji opon Michelin dał w 19 i 20 cali Conti, przesunięcie środka ciężkości w celu dalszej poprawy suchej przyczepność, jest oczywiste. Te zacne czasy okrążeń zarówno na ringu i na Hockenheim, gdzie dokładnie ten sam czas okrążenia zawieziono do dziesiątej części sekundy z obu typów opon może być żaden inny wniosek. W związku z tym, to było oczywiste, że TT RS musiał wychodzić w ostatecznej dyscypliny nieco zdyszany. A ponieważ wiemy, że samochód sportowy może być tak dobry, jak to tylko umożliwić jego opon, chcemy wykorzystać ten incydent jako okazję raz wypowiedzieć osiągnięć elektroniki nasze błogosławieństwo. Widziany w świetle ale takie osobliwości wiązać się ryzyko rezydualne. Dlatego, że spada elektronikę - Po raz kolejny - z niewdzięczne zadanie kompensowanie słabości w sprzęcie.

Nurburgring toru Nordschleife 8.09,00 min7maximal 10 punktów

Bezpieczeństwo podkreślił tendencja tendencję podsterowności Czy TT RS na Nordschleife dotychczas korzystał, gdy prezentowana jest absolutnie niezawodny transport. wyrzucić go oczywiście byłoby zrobić wszystko złego, co się nie udać. Inspirującą zobowiązanie jest wyrażone nie na próżno w doskonałej czas okrążenia, który jest nawet znacznie poniżej Porsche Cayman S. Prędkość 257 kilometrów na godzinę na wysokości Döttinger są już ani słowa.

Lap Nordschleife, Audi TT RSHockenheim-Ring Mały cena 1.15,0 min8maximal 10 punktów

Sukcesja z dwóch różnych rodzajów ogumienia (Michelin i Continental) napędzany testów pokazał czas mądry, zadziwiająco, ma różnic - mimo istotnych różnic w zachowaniu za kierownicą były zauważalne. Dzięki nowej ContiSportContact 5 P porównywalnie wysokim poziomie bezpieczeństwie podsterowności był znacznie mniejszy. Przyjemność jazdy będzie poprzez głosowanie w zasadzie neutralne, ale pewnie jeszcze zostać zwiększona.

Poła Hockenheim, Audi TT RSPrzyspieszania / hamowania 22,6 sek7maximal 10 punktów

Z jego zdolności sprint The nabrać z pełnym zbiornikiem 1483 kg ciężki sport coupe nawet znacznie silniejszych przeciwników woli. Oczekuje się, że siła pociągowa, były doskonałe w kierunku wzdłużnym. nic nie można również wystawiać ręcznie przesunięty sześciobiegową skrzynią biegów. Mechanizm sprzęgła, jednak wydaje się być nieco przytłoczony bardzo szybkiego działania. Ponownego zaangażowania następnie zawarta z lekkim opóźnieniem, z którego można by błędnie uznać, że sprzęgło nie jest do ataków silnika całkowicie - to jednak. Układ hamulcowy zapewnia dobre, ale nie wybitne rezultaty.

Przyspieszenie 0-200 km / h:17,5 sHamowania 200-0 km / h:5.1 sWindkanal7maximal 10 punktów

Znacznie szerszy, stałe tylne skrzydło miał jej efekt nie: W porównaniu do TTS (Super testowy Audi TTS) stała się znacznie lepszy balans aerodynamiczny. Mimo, że wyciąg na tylnej osi teraz idzie w kierunku zera, jest on również na przedniej osi, choć nieznacznie, ulgowy - od 420 do 358 Newton teraz. Aufnickende chwila jest teraz jednak nieznacznie wzrosła. Duży wkład do ogólnej poprawy wyników można przypisać do przodu fartuch i skutecznego spoiler. Zadziwiająco nawet wartość CD (0,31), zatem nawet lepsze niż w TTS (0,32).

Przód na 200 km / h36 kg podnieśćTylna oś przy 200 km / h2 kg wyporuPrzyspieszenie boczne 1,25 g8maximal 10 punktów

Związek z czterech cylindra TTS cięższych od około 30 kg linii pięciu walca jest powodem, dla którego rozkład masy TT RS nieco rozbieżne nie. 60,2 procent całkowitej masy 1483 kg ładunku więc na przedniej osi napędowej. Osadzenie to mniej niż 40 procent, to znaczy 591 kg stosowane. Autentyczne Yamaha 19-calowe koła są całkowicie ZR wyposażony w opony Michelin Pilot Sport w rozmiarze 255/35 19 20-calowy alternatywa z nowym ContiSportContact 5 P ujawnia format 255/30 ZR 20.

36-metrowych Slalom8maximal 10 punktów

Spontaniczny entuzjazm w obliczu niezwykle zwinny skoku układu kierowniczego może być coś jak najszybciej ciaśniejsze zakręty być skierowana pod obciążeniem. Wtedy jest dużo podsterowności jest wynik. pracy przed nim - praktykowany w slalomie - świadomie, napęd na cztery koła pokazuje ze zmian obciążenia na ogół dość przystępnych. Trochę łatwiej przyszła ogon zawsze zapewnia dobrą kontrolę oczywiście, dlatego podejście do granicy mogą być opanowane bezpiecznie. Szybciej niż zapalniczka do zwięzłego Zentner TTS RS wariantu nie jest tu jednak.

Zmień testowe 141 km / h7maximal 10 punktów

Naprawdę zostać wyłączony w dwóch etapach przez naciśnięcie przycisku ESP pozwala sobie jako rodzaj ostateczności nadal dostęp, zwłaszcza gdy pedał hamulca jest obsługiwana w upale. W przeciwieństwie do TTS Ale trybie zaręczynowy jest znacznie bardziej umiarkowany. Elektronika i kierowca więc nie muszą pracować na siebie. Pozwany w tendencji czterocylindrowym do polowania nie określają TT RS. Pozostaje przedmiotu, gdy dąży zawsze łatwe przesuwanie nawet pod obciążeniem na oś przednią.

Nasshandling2maximal 10 punktów

To zależy mniej na koncepcji, ale raczej z ich wdrożeniem. Teza ta opiera się napędu na wszystkie koła TT RS, jak żaden inny. Podczas TTS w tych niskich współczynnikach tarcia stoicyzmem przeforsował przednimi kołami, a więc nawet ewentualna przewaga nad słabszym, przednie koła napędzane dwulitrowym wariantu opuszczonym, obecne TT RS jest całkowicie contrarian obrazu. Nagłe złamanie tylnej osi przy niskich wartościach tarcia jest niekiedy nie tylko wysokie wymagania kierowcy, ale także przynosi potężne coupe i czasowo zdecydowanie w tyle. Brakuje prawie pięć sekund na TTS. Więc to nie jest wskazane, aby wyłączyć ESP w mokrych warunkach.

wniosek

52maximal 100 punktów

Szybkie, sportowiec, atrakcyjny, kontaktowy - i kosztowne. Krótki Kolekcja przedstawia atrybuty o naturze Audi TT RS, który wydaje się, aby zasadę w swoim mieszanki siłowym i rozumu. Założenie to implikuje już wiem, co ten czy inny potencjalny klient może przegapić potencjalnie - jeden tu i tam trochę jaśniej wypracowane charakter sportowy. To nie oznacza, że ​​skrzydło lub większa niż nadkolami powinna być szersza wydane. Ale jak różnice między równie charakterystycznymi TTS oraz TT RS Top Model już wizualnie mało zwięzłe, więc różnice w działaniu jazdy są początkowo trudne do wykrycia w życiu codziennym. Ale lepiej, że sposób, niż na odwrót. Ponieważ RS sprawia znacznie więcej, niż można przypuszczać po skrócie. Z przodu poprzecznie montowany 2,5-litrowy pięciocylindrowy silnik turbo nie tylko wspaniałą tradycję - z takich znanych przodków, takich jak legendarny Sport quattro S1 - ale interpretowany problem silnika w bardzo atrakcyjny sposób nowy. Dzięki 340 KM, może to być bardzo luźny i zrelaksowany tak dobre, jak wszystko i wszystkich w tyle. Że może spaść z powrotem na zwykłe dla najlepszych modeli Audi napęd na cztery koła, robi rzeczy łatwiejsze. Jednak, z nielicznymi wyjątkami najbardziej niezawodna obsługa towarzyszy wyraźny podsterowności. Kiedy (bez możliwości rozszerzenia) końcówka TT RS jest dobrym wyborem - ale również bardzo drogie.

wniosek

Szybkie, sportowiec, atrakcyjny, kontaktowy - i kosztowne. Krótki Kolekcja przedstawia atrybuty o naturze Audi TT RS, który wydaje się, aby zasadę w swoim mieszanki siłowym i rozumu. Założenie to implikuje już wiem, co ten czy inny potencjalny klient może przegapić potencjalnie - jeden tu i tam trochę jaśniej wypracowane charakter sportowy. To nie oznacza, że ​​skrzydło lub większa niż nadkolami powinna być szersza wydane. Ale jak różnice między równie charakterystycznymi TTS oraz TT RS Top Model już wizualnie mało zwięzłe, więc różnice w działaniu jazdy są początkowo trudne do wykrycia w życiu codziennym. Ale lepiej, że sposób, niż na odwrót. Ponieważ RS sprawia znacznie więcej, niż można przypuszczać po skrócie. Z przodu poprzecznie montowany 2,5-litrowy pięciocylindrowy silnik turbo nie tylko wspaniałą tradycję - z takich znanych przodków, takich jak legendarny Sport quattro S1 - ale interpretowany problem silnika w bardzo atrakcyjny sposób nowy. Dzięki 340 KM, może to być bardzo luźny i zrelaksowany tak dobre, jak wszystko i wszystkich w tyle. Że może spaść z powrotem na zwykłe dla najlepszych modeli Audi napęd na cztery koła, robi rzeczy łatwiejsze. Jednak, z nielicznymi wyjątkami najbardziej niezawodna obsługa towarzyszy wyraźny podsterowności. Kiedy (bez możliwości rozszerzenia) końcówka TT RS jest dobrym wyborem - ale również bardzo drogie.

przyjemność jazdy:9 punktówPrzydatność do codziennego użytku:7 punktówWięcej informacji na temat Audi TT, Audi TT