Klimatyzatory: eksploatacja i konserwacja

Klimatyzacja jest prawie integralną część samochodu dzisiaj. Co wielu nie wie, jak go używać prawidłowo - i jak ważne jest ich regularna konserwacja. Oto odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące serwisu klimatyzacji.

istnieją 22/08/2014 Luca Łatwy Jakie typy klimatyzatorów?

Przede wszystkim, należy wprowadzić rozróżnienie między ręczną kontrolę klimatu i powietrznych maszyn. Chociaż urządzenia można ustawić w żądanej temperaturze i automatycznie regulować moc chłodzenia na podstawie pomiaru temperatury wewnętrznej, energia chłodzenia może być ustawiony tylko ręcznych układów klimatyzacyjnych.

Dlaczego usługa powietrze jest tak ważny?

Ponieważ klimatyzatory pracują w układzie zamkniętym, wielu producentów napisać Air Service niedostępne i pozostawić go w kontekście obsługi klienta przy oględzin elementu chłodniczego i wymiany filtra. Szczególnie w starszych samochodach, może to powodować problemy, gdy system pracuje ze zbyt małą ilością czynnika chłodniczego. Według Christiana Spiegel Bosch eksperta w jednostkach serwisowych klimatyzacji, inwestycje stracić węży i ​​innych przecieków związanych z systemem rocznie do dziesięciu procent czynnika chłodniczego.
Możesz zrobić sama usługę powietrza?

Usługa powietrza musi być wykonywane w specjalistycznym warsztacie, ponieważ wymagane są to wymagania techniczne, jak jednostki usługowej klimat, system wykrywania nieszczelności, różne oleje i wiedzy.

Co się dzieje, gdy powietrze Service?

Gdy usługa powietrze płyn chłodzący jest zasysany z układu i oddziela mieszaniny czynnika chłodniczego z olejem. Czynnik chłodniczy jest następnie zawracany, usuwaniu oleju. W celu usunięcia pozostałej wilgoci i sprawdzić szczelność systemu, pompa próżniowa jest połączona. Po przejściu przez próbę szczelności za pomocą istniejącego próżni wcześniej ilości oleju w nowym olejem i określone przez producenta ilości czynnika do wypełnienia. Na koniec, po drukowania lub testować rośliny.

Jakie elementy są uszkodzone w ogóle, a jak to się dzieje?

Konkretne ograniczenia zużycia dla całego systemu nie istnieje. Jednak eksperci radzą, aby musiał wykonać usługę c co dwa lata. Tu wchodzą przecieki na wieku lub porowatych węży i ​​uszczelek już na kondensatorach jako połamanymi powietrza. Zwłaszcza te ostatnie są często narażone na uderzenia kamieni lub soli natrysku wody w zimie. Z takim uszkodzeniem mechanicznym lub uszkodzenia rdzy w kondensatorze należy wymienić. W starszych modelach, zdarza się również, że sprężarek przegrzaniem, gdy poziom wody jest zbyt niski, nie zostaną utracone z czynnika chłodniczego i smaru. Nowoczesne pojazdy są jednak zazwyczaj wyposażone w wyłącznik niskiego ciśnienia, który wyłącza klimatyzację na zbyt niskim poziomie, ze względów bezpieczeństwa.

Ile konserwacji i naprawy?

Dla Air Service euro są zazwyczaj mniej niż 100 wymagalne. jednak, naprawy są znacznie droższe. Przez pole VI, na przykład, tylko sprężarka klimatyzacji może kosztować więcej, niż 400 euro za kondensatorem wraz z przyporządkowanym suszarni w zależności od modelu około 200 euro. Wraz z instalacją szybko kilka tysięcy euro, ponieważ spotykają się w zależności od pojazdu i stopnia uszkodzenia.

Co pomaga na brzydkie zapachy, i skąd pochodzi?

Z ciepłym i wilgotnym powierzchni parownika doskonałą pożywką dla bakterii i grzybów, które mogą powodować odrażający zapach. aerozole zaradzić i długotrwałe działanie klimatyzacji. Ponadto, warto wyłączyć system zawsze pięć minut przed końcem podróży, tak że parownik wysycha. Jeśli to się nie powiedzie, system może być również profesjonalnie czyszczone i dezynfekowane w warsztacie.

Działa prawo klimatyzacji?

Przy wsiadaniu i otworzyć drzwi i dach przesuwny, tak że zgromadzone odprowadzanie ciepła. Ręczny przełącznik klimatyzacji zaczynają trybie recyrkulacji, ponieważ wnętrze stygnie szybciej. Później można zmienić z powrotem na świeże powietrze. Otwory wentylacyjne powinny być zawsze w pełni otwarta, a częściowo zamkniętych dysz wzrost ciśnienia wstecznego, powolne chłodzenie, a tym samym zwiększenie zapotrzebowania na energię. Ponadto, klimatyzatory powinien być ustawiony na średnich temperatur. Eksperci zalecają ustawienie całoroczny 22 stopni. Zwłaszcza starsze klimatyzatory powinien pracować w okresie letnim i zimowym raz w miesiącu przez co najmniej dziesięć minut, tak, że uszczelnienie wału sprężarki jest nasmarowany i nie przecieka.