Komentarz na urlopie Audi z WEC i Le Mans: Prawda o wyjeździe w Pucharze Świata

Teraz to się tak: Audi wysiada z mistrzostwa świata samochodów sportowych i żegna się z nim największą wizytówką technologiczną w światowym sporcie motorowym, wyścig 24-godzinny w Le Mans - po 18 latach. Analizujemy przyczyny wycofania a konsekwencje dla mistrzostwa świata samochodów sportowych.

26/10/2016 Marcus Schurig 1 Komentarz Napędzany

Nic nie jest tak jak stała zmiana - odnosi się to również do sportów motorowych. Wystarczy Audi wydawało się, że zestaw ten bezczelny ustawa zasadnicza uchylone w wyścigach wytrzymałościowych: nie do pomyślenia 18 lat długo uruchomiła dział sportowy Ingolstadt opartej na najwyższej klasy LMP1 prototyp. Tutaj, w sumie do ponad 100 zwycięstw w wyścigach, a dziesiątki zostały mistrzostwach zdobył 13 ogólnych zwycięstw w Le Mans, wycofany, w tym dwie tytuł mistrza świata. Więc teraz jest nagły koniec tego (artykuł).

Audi odwrót było do przewidzenia

Nagle? Nie, bo rekolekcje można się było spodziewać, nawet jeśli zostało zakwestionowane przez Audi w ostatnich tygodniach wielokrotnie. W sumie trzy powody, aby nie kontynuować: Dlaczego grupa VW, pierwsze dwie marki - może konkurować ze sobą w Le Mans - Audi i Porsche? Oznacza to w najlepszym przypadku, że zainwestował 150 milionów euro za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej w najważniejszym wyścigu wytrzymałościowym na świecie, a kolejne 150 mln porażki. To samo odnosi się do mistrzostwa świata samochodów sportowych.

Dlaczego należy po drugie, nadal konkurować z olejem napędowym w Le Mans? Technologia diesel to nie tylko ze względu na skandal VW wydechowego (i Audi skandalu wydechowej przy 3-litrowego TDI) pod ciśnieniem (artykuł), ale także dlatego, że era diesel może być ponad szybciej z powodu zanieczyszczenia NOx niż wielu myśleć i mieć nadzieję. Eksperci twierdzą, że diesel z 2024 roku jest martwa - najpóźniej. W związku z tym, że nie ma sensu kontynuować mieszanie bęben dla technologii Diesla w wyścigach. A silnik benzynowy nie może się poruszać, inaczej byś jeździć egzemplarz Porsche LMP1.

I po trzecie, dlaczego firmy takie jak Audi, który rozbił się na złamanie karku z uznaniem dojną krową w segmencie premium do Czarnej Owcy w branży, dalsze węgiel verballern w Le Mans? Audi jest obecnie znacznie większy nacisk niż jest znany publicznie, zwłaszcza finansowo. Po pierwsze istnieją naprężenia od skandalu wydechowej, po drugie, zmniejsza atrakcyjność zakresie modelu i po trzecie najechaniu Ingolstadt czarnej sadzy chmurę spadku, gdzie zmiana paradygmatu społeczeństwa w technologii silników wysokoprężnych o strajkach - obecnie stopa Diesel to nowy samochód Audi w zakresie około 60 procent. Radykalna zmiana orientacji i ekstremalne środki oszczędnościowe: Skoro zatem tylko dwie rzeczy pomóc. oszczędza na Audi obecnie kompleksowo i radykalnie - tylko w sportach motorowych.

Audi: Nieuzasadniona strategia przyszłość?

Więc to ma sens, że Audi teraz wyciąga wtyczkę, tak pożałowania decyzji może być, z punktu widzenia sportowego. Stary zbudować Audi stoi największa zmiana w swojej historii, po, szef Audi Rupert Stadler zaznacza w oficjalnym uzasadnieniu zjazdu Pucharu Świata. Niestety, jest w najlepszym wypadku być klasyfikowane w sporcie motorowym jak banalne domniemanego radykalnej reorientacji. Jest teraz co fabryka wzór E zamiast Sports Car Championship. Naprawdę?

Po pierwsze Audi jest podobno nieuniknione elektryfikacji pojazdów daleko w tyle konkurentów takich jak BMW, sztandarowe projekty, takie jak Audi R8 e-Tron zostali zatrudnieni. Po drugie, można dowiedzieć się niewiele lub nic o elektryfikacji w moich oczach we wzorze E, ponieważ centralne Podzespoły jednostkowe i rozwój techniczny jest zakazane w wielu dziedzinach. Jak na ironię, można dowiedzieć się w klasie LMP1 więcej o hybrydyzacji jak we wzorze E poprzez elektryfikację. Iw prawdzie Audi zmieniło tylko dlatego, że formuła E jest znacznie tańsze.

I po trzecie, elektryfikacja nie jest jedynym zbawicielem otoczenia na drodze. Ruch samochodowy jest odpowiedzialny za 12 procent zanieczyszczeń w Niemczech, 60 procent przejść do tytułu wielkiego biznesu, ponad 20 procent jest generowany przez gospodarstwa domowe. Akceptacja elektryfikacji pozostaje w Niemczech blisko linii zerowej, udział w rynku jest znacznie poniżej jednego procenta. A bilans CO2 nie jest tak niskie, jak sugerowałaby zerowej emisji, ponieważ całkowity bilans CO2 jest silnie uzależniona od Kraftwerkmix danego kraju. I tak dalej, i tak dalej ...

Audi Rupert Stadler powiedział: „Jeśli nasze samochody produkcyjne, coraz bardziej elektryczny, potrzeba będzie jeszcze więcej, więc nasz samochód sportowy silnik jak grot technologicznego Audi.” Ja mówię: jeśli zdanie powinno być prawda, w co wątpię, to najpierw DTM należy ustawić program, ponieważ nie jest prowadzony z V8 kamień wiekowej wolnossący z epoki pre-downsizingu, którzy nawet nie mają bezpośredniego wtrysku. Wprowadzenie silników turbo został przeniesiony na ul nieskończoność, a hybrydyzacja nie jest nawet w porządku obrad. W jednym zdaniu: „Nowy” strategia Audi pozbawiona jakiejkolwiek logiki, ergo jest marketing fraz. Audi ma nic więcej do verballern go w pieniądze klasy LMP1 - taka jest prawda.

teraz potrząsanie mistrzostwa świata samochodów sportowych?

Więc co robi zjazd do Championship i World Sports Car Le Mans? Z pewnością jest pominięcie Audi należy traktować jako ogromny regres - formalny, merytorycznie i emocjonalnie. Formalne, ponieważ umowa World Cup pomiędzy organizatorem Le Mans ACO i światowej władze sportów motorowych FIA co najmniej trzech producentów LMP1 dostarczających - Tylko teraz dwie marki z Porsche i Toyota, ale reprezentowane.

Audi odwrót jest również wpadka de facto do mundialu. Stojąc z Peugeot, innej zainteresowanej strony gotowe, ale ACO mogą dyktować warunki, aby zacząć grę. W sumie w 2012 nowo powstały mistrzostwa świata samochodów sportowych z Audi traci wycofać ogromny impet i dynamikę. Dyskusje takie jak czapki kosztów w sporcie LMP1 będą musiały być przeprowadzone ponownie wzmocniony, aby przyciągnąć trzeciego gracza.

I wreszcie, i dość zwięźle istnieje komponent emocjonalny: Czy możliwe jest Le Mans Audi i bez zespołu obecnego Joest w ogóle? Jak należy rozumieć strategię on ostry rozcięta nas zwykle między dwoma przechylanie bez Joest dyrektora zespołu Ralf Jüttner? Co tylko możemy zrobić bez silników Audi Papież Ulrich Baretzky, bez jego świateł pochodni nie mogliśmy zrozumieć technologię dzisiaj? Co zrobimy bez dyrektora Audi Motorsport Dr. Wolfgang Ullrich, który w doskonałej francuskie wyjaśniły, z cierpliwością i niedouczonych dziennikarzy gazet codziennych świata prototypów? Jedno jest pewne: będzie nam brakowało Audi! Ale niestety nic nie jest tak jak stała zmiana.