Klimatyzatory: eksploatacja i konserwacja

Klimatyzacja jest prawie integralną część samochodu dzisiaj. Co wielu nie wie, jak go używać prawidłowo - i jak ważne jest ich regularna konserwacja. Oto odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące serwisu klimatyzacji.

istnieją 22/08/2014 Luca Łatwy Jakie typy klimatyzatorów?

Przede wszystkim, należy wprowadzić rozróżnienie między ręczną kontrolę klimatu i powietrznych maszyn. Chociaż urządzenia można ustawić w żądanej temperaturze i automatycznie regulować moc chłodzenia na podstawie pomiaru temperatury wewnętrznej, energia chłodzenia może być ustawiony tylko ręcznych układów klimatyzacyjnych.

Dlaczego usługa powietrze jest tak ważny?

Ponieważ klimatyzatory pracują w układzie zamkniętym, wielu producentów napisać Air Service niedostępne i pozostawić go w kontekście obsługi klienta przy oględzin elementu chłodniczego i wymiany filtra. Szczególnie w starszych samochodach, może to powodować problemy, gdy system pracuje ze zbyt małą ilością czynnika chłodniczego. Według Christiana Spiegel Bosch eksperta w jednostkach serwisowych klimatyzacji, inwestycje stracić węży i ​​innych przecieków związanych z systemem rocznie do dziesięciu procent czynnika chłodniczego.
Możesz zrobić sama usługę powietrza?

Usługa powietrza musi być wykonywane w specjalistycznym warsztacie, ponieważ wymagane są to wymagania techniczne, jak jednostki usługowej klimat, system wykrywania nieszczelności, różne oleje i wiedzy.

Co się dzieje, gdy powietrze Service?

Gdy usługa powietrze płyn chłodzący jest zasysany z układu i oddziela mieszaniny czynnika chłodniczego z olejem. Czynnik chłodniczy jest następnie zawracany, usuwaniu oleju. W celu usunięcia pozostałej wilgoci i sprawdzić szczelność systemu, pompa próżniowa jest połączona. Po przejściu przez próbę szczelności za pomocą istniejącego próżni wcześniej ilości oleju w nowym olejem i określone przez producenta ilości czynnika do wypełnienia. Na koniec, po drukowania lub testować rośliny.

Jakie elementy są uszkodzone w ogóle, a jak to się dzieje?

Konkretne ograniczenia zużycia dla całego systemu nie istnieje. Jednak eksperci radzą, aby musiał wykonać usługę c co dwa lata. Tu wchodzą przecieki na wieku lub porowatych węży i ​​uszczelek już na kondensatorach jako połamanymi powietrza. Zwłaszcza te ostatnie są często narażone na uderzenia kamieni lub soli natrysku wody w zimie. Z takim uszkodzeniem mechanicznym lub uszkodzenia rdzy w kondensatorze należy wymienić. W starszych modelach, zdarza się również, że sprężarek przegrzaniem, gdy poziom wody jest zbyt niski, nie zostaną utracone z czynnika chłodniczego i smaru. Nowoczesne pojazdy są jednak zazwyczaj wyposażone w wyłącznik niskiego ciśnienia, który wyłącza klimatyzację na zbyt niskim poziomie, ze względów bezpieczeństwa.

Ile konserwacji i naprawy?

Dla Air Service euro są zazwyczaj mniej niż 100 wymagalne. jednak, naprawy są znacznie droższe. Przez pole VI, na przykład, tylko sprężarka klimatyzacji może kosztować więcej, niż 400 euro za kondensatorem wraz z przyporządkowanym suszarni w zależności od modelu około 200 euro. Wraz z instalacją szybko kilka tysięcy euro, ponieważ spotykają się w zależności od pojazdu i stopnia uszkodzenia.

Co pomaga na brzydkie zapachy, i skąd pochodzi?

Z ciepłym i wilgotnym powierzchni parownika doskonałą pożywką dla bakterii i grzybów, które mogą powodować odrażający zapach. aerozole zaradzić i długotrwałe działanie klimatyzacji. Ponadto, warto wyłączyć system zawsze pięć minut przed końcem podróży, tak że parownik wysycha. Jeśli to się nie powiedzie, system może być również profesjonalnie czyszczone i dezynfekowane w warsztacie.

Działa prawo klimatyzacji?

Przy wsiadaniu i otworzyć drzwi i dach przesuwny, tak że zgromadzone odprowadzanie ciepła. Ręczny przełącznik klimatyzacji zaczynają trybie recyrkulacji, ponieważ wnętrze stygnie szybciej. Później można zmienić z powrotem na świeże powietrze. Otwory wentylacyjne powinny być zawsze w pełni otwarta, a częściowo zamkniętych dysz wzrost ciśnienia wstecznego, powolne chłodzenie, a tym samym zwiększenie zapotrzebowania na energię. Ponadto, klimatyzatory powinien być ustawiony na średnich temperatur. Eksperci zalecają ustawienie całoroczny 22 stopni. Zwłaszcza starsze klimatyzatory powinien pracować w okresie letnim i zimowym raz w miesiącu przez co najmniej dziesięć minut, tak, że uszczelnienie wału sprężarki jest nasmarowany i nie przecieka.

Używane sedany: To nie zawsze musi być kombinacją

sedany są często tańszą alternatywą do combi. Te dziesięć modele oferują duże przedziały bagażowe i są uważane za technicznie niezawodny.

12.07.2012 Henning Busse

Nie tylko PS, komfort, konstrukcja lub cena są decydujące przy zakupie samochodów używanych. Również przestrzeń często odgrywa znaczącą rolę w decyzji. Ale kto chce mieć dobrze zachowane samochód z atrakcyjnych cech wystarczającą moc pod maską i dużą przestrzeń w przystępnej cenie, często wiąże się ze znalezieniem długą twarz. Chociaż stacja wagony, SUV lub dostawcze zaspokoić potrzeby klientów, ale tylko ten samochód klasy są zarówno popytu na nowe i używane rynku samochodowym. W ten sposób kupujący długo szukać dobrych ofert.

Jednak to, co wiele osób zapomina: Jest rozwiązanie tego problemu, a mianowicie tzw sedany są opłacalne alternatywy. Są one dostępne w różnych segmentach i oferują to, co wielu szukają komfortu, wydajności i dużą ilością miejsca. Na przykład, niektóre modele średniej klasy woluminu rozruchowego ponad 500 litrów są dostępne, a tym samym zaproponować w tym rozdziale modeli z wyższych segmentów. Ford Mondeo jest taki kandydat, ma więcej miejsca na bagaż, niż o BMW serii 5 Touring poprzedniej generacji - ale tylko wtedy, gdy nie tylny rząd siedzeń jest składany w Combined przedstawicieli wyższej klasy średniej.

Notchback sedan do 4000 euro tańsze

Na dodatek salonach Notchback kosztują więcej niż atrakcyjna, ponieważ w obrazie nie zostać zakończona ocena dla klienta, pierwszych szeregach. Na ogół, kombinacja pochodną cieszą się większą renomą. W tym celu najlepiej sprzedających VW Passat jest dobrym przykładem: wariant realizacji ma w tym modelu klasy średniej w samych Niemczech stanowi ponad 80 proc.

jest to dobra wiadomość dla łowców okazji. Dlatego w celu doprowadzenia sedany do człowieka, handel rozlicza ceny dyskontowane. Passat różnica pomiędzy realizacją wariantu sedan i kombinacji wynosi do 4000 euro - na podstawie tego samego wieku pojazdu i porównywalnego sprzętu i motoryzacji. Nie jest to odosobniony przypadek. Gdy Skoda Octavia, Opel Insignia, BMW serii 5 czy Ford Mondeo, różnica jest podobnie wysoki, aby dać inne przykłady. Średnio nabywcy samochodów muszą się liczyć z kosztem co najmniej 9.000 euro.

Kompaktowe sedany z dużym bagażnikiem

tylko rodzi pytanie: Co sedan notchback pozostawia technicznie najlepsze wrażenie? Spojrzenie w raporcie Dekra używany samochód pokazuje kilka modeli, które są uważane za dobre lub szczególnie wiarygodne. Auto Motor und Sport prezentuje dziesięciu przedstawicieli Notchback którzy nie tylko wysokie, ale także do jego objętości bagażnika na rynku. To wszystko na temat modeli z klasy średniej, wyższej klasy średniej i wyższej klasy.

Kompaktowe sedany Należy wspomnieć w tym momencie. Te samochody również obiecują dużą komorę bagażową ogólnie. VW Jetta poprzedniej generacji, na przykład pochodną Zatoki, zapewnia właścicielom objętość 527 litrów dostępnych - jest to więcej niż Opel Insignia, a nawet więcej niż VW Phaeton. Jednak zakres stosowanych sedany z kompaktowym sektorze samochodowym nie jest duża, więc one konkurować cenowo z niektórymi modelami klasy średniej.

Więcej informacji na temat Audi A6, BMW serii 5, Ford Mondeo, Mazda 6, Mercedes Klasy E, Opel Insignia, Skoda Octavia, Toyota Avensis, VW Jetta, VW Passat, VW Phaeton

Test opon zimowych w formacie 245 / 40-18 V: Test opony Pirelli W240 Sottozero II

Opony zimowe w wymiarze 245 / 40-18 dzisiejszej rzeczywistości są już rzadkością w przypadku niektórych producentów, ale najwyraźniej wciąż bardzo szczególne wyzwanie. Trzy produkty premium stanąć na Mercedes E500 test porównawczy na śniegu, mokrej i suchej nawierzchni.

Jochen Übler

Pirelli W240 Sottozero II

Wynik testu:
Pirelli ma swoje atuty w sposób czytelny na mokrej nawierzchni drogowych. Tutaj, Pirelli Sottozero II przekonany W240 także z doskonałym sposobem jazdy. Gripnievau leżeć na śniegu pod Dunlop i Conti.

Tak ocenia się:
Opona z najlepszych wartości za kryterium staje się pełna znaków każdy. W precyzję układu kierowniczego policzyć bezpośredniość i odpowiedzi z pozycji środkowej, podczas obchodzenia się z najwyższą neutralność w obszarze granicznym.

Przegląd: Test opon zimowych Mercedes E500
 • komplet opon zimowych 245/40 R18 V test strona 1
 • Opony Dunlop SP Sport testów Winter 3D strona 2
 • Opony testowe Continental TS 830 P strona 3
 • Opony Pirelli W240 Sottozero testowe II strona 4

W Review: gumką jako posiadacza telefonu komórkowego: Aby zabezpieczyć smartfon w samochodzie

hacki życiowych, praktycznych wskazówek dla każdego dnia nie tylko ułatwiają życie, ale również chronić nerwy i portfel. Badamy, jakie tajemnice są w porządku dla samochodów. Tym razem: gumki jako posiadacz smartfona.

28/10/2016 Viktoria Umbach 1 Komentarz

Problem jest tak stara jak sama smartphone: jesteś w podróży samochodem, bez nawigacji pod ręką, więc system nawigacji smartphone potrzebuje pomocy. Całkiem proste, ale gdzie naprawić telefon, gdy nie istnieją odpowiednie wsparcie jest dostępne? Powinny one być rozwiązanie: gumki. Czy taśmy rzeczywiście służyć jako uchwyt na smartphone. Podjęliśmy próbę!

Zestaw doświadczalny jest niezwykle prosta: gumka, inteligentny telefon i długopis. Gotowe. Ważne: zużyte gumki, niestety, nie są dobre, wszystko stoi lub spadnie z siłą docisku! Należy również być ostrożnym, aby nie używać zespoły, które są zbyt małe lub zbyt cienkie, aby być w stanie utrzymać telefonu komórkowego.

Takt jest potrzebna!

Pierwsza lekcja: sztuczka wygląda na pierwszy rzut oka łatwiej niż to jest! aby uzyskać gumkę dzięki wentylacji samochodu nie jest dla niespokojny rękach. Tutaj takt i cierpliwość jest doceniana! Tak, że zespół nie znika w kratę wentylacji, sworzeń może być wezwany do pomocy. Wystarczy przytrzymać górną część gumy z palców i wyciągnąć zawleczkę z dolnym boku przez siatkę. Ten krok jest zrobione, smartfon może być pionowo przeciągana przez gumką.

Pozostaje pytanie, czy elastyczność gumy jest wystarczająca, aby utrzymać telefon komórkowy podczas prowadzenia pojazdu w miejscu. Przynajmniej w naszym przypadku to zadziałało. Szybkość hamowania i wreszcie początek sygnalizacji świetlnej. Pasuje.

Viktoria Lifehacks gumki Zdjęcie: Patrick Lang Nasz wniosek: Gummbänder przeszły nasz test z 10 na 15 punktów!

wniosek

Telefon komórkowy jest bezpieczna. Siła zaciskania opaski faktycznie wystarczy posiadać smartfon. Ponadto, dziąsła są również tańsze niż konwencjonalny mocowanie nawigacji. Jeśli nerwy są oszczędził jednak podczas mocowania pozostaje wątpliwa. Alternatywy dla tradycyjnych gumką, na przykład, opaski do włosów tkaniny, nie są odpowiednie, ponieważ materiał nie może trzymać telefonu.

Nie zapomnij: Posiadacz gumka ma być wykorzystywane wyłącznie do celów nawigacyjnych! jak WhatsApp and Co. aplikacje mogą być obsługiwane w żadnym wypadku w czasie jazdy!

Ten Lifehacks testowaliśmy
Pasta do zębów jako sprzątaczkaczytaj tutaj
Pas jako otwieracz do butelekczytaj tutaj
Taśma jako funkcją pamięciczytaj tutaj
gumka jako inteligentnego posiadacza telefonuczytaj tutaj
Zdalne sterowanie z mózgów kluczczytaj tutaj

Najważniejsze samochody Kia Sorento: kupno poprowadzą Kia Sorento

To była prawdziwa orgia jak siedem lat temu wszedł na rynek z Kia Sorento 2.5 CRDi spójne i pełne wyciągnąć off-road wszechstronny z Korei. Czas dostawy był jednym roku w czasie - Sorento oczywiście trafić w gust klienta - i Kia nawet musiał wrócić ideę modeli benzynowych.

01.06.2011 Napędzany

Atak przyszedł trochę zaskakujące: Z czym Sportage i Kia Retona był ani jako pretendentów do biletów lotniczych kosmetycznych na rekordy sprzedaży. Wraz z transakcji leasingowych SsangyongGünstige można znaleźć tutaj oraz Azji zaludnionych do niszy tani, łatwy dziwaczne egzotyczne SUV. Z Sorento wszystko się zmieniło.

Mercedes M-Class w jego zabytków

Pewni ogłosił ludzie na Kia, Sorento, wówczas nowo uruchomionej M-Class Mercedes Promocje leasingowych można znaleźć tutaj mają w swoich zabytków. Nie była to pusta obietnica, ponieważ zarówno przyjemny kształt i dokładnie udany przetwarzanie Sorento wykonany w połączeniu z niską ceną kosztów (od 26,970 euro) w Kia na zupełnie nowe doświadczenia: okresy przesylki do jednego roku!

Diesel Sorento 2.5 CRDi sprzedał się tak dobrze, że prezentacja zapowiadanych modeli benzynowych został nieustannie zepchnięte do co najmniej pewnego stopnia opanowania popyt. Dziś zgodnie bujny jest zapas używanych samochodów, perspektywy mają obecnie do wyboru setki ofert.

Chociaż prasa niedawno zwiększyła import z USA Sorentos V6 silnikiem benzynowym na rynku, należy skupić się na modelach diesla, które mają znacznie mniejsze pragnienie i łatwiej zmienić ręce na późniejszej sprzedaży. Pierwszym krokiem jest między LX i EX - dla odróżnienia - dwie wersje wykończenia z pierwszej serii: tańsze, ale całkiem właściwa wyposażona LX, prosty Zuschaltallrad jest zainstalowany na oficjalnych niemieckich modeli. Modele EX są wyposażone w automatycznie aktywowany kierownicą.

Kia Sorento jest również dobre off-road

W obu przypadkach, Sorento posiada przekładnię zasięgu, a to nie jest pusta obietnica. Bo tak nowoczesne działa obenrum więc ręcznie jest fundamentem: Sorento jest na stabilnej ramie drabiny. Tylna oś stałe i niezależne zawieszenie przednie ze sprężynami śrubowymi zapewnienia odpowiedniej zdolności off-road. The Sorento w 2002 roku okazały się w naszym Super Test, gdzie przedstawiał się jako prawdziwy ALLROUNDER.

Dysproporcje w pierwszym cyklu jest bardzo dobrze dopasowane zawiesiny, co nie tylko ogranicza splątanie w tej dziedzinie. Szczególnie na złych drogach, a komfort zawieszenia nie może przekonać wszystkich dookoła. Środek modernizacji amortyzatory lub równe całkowitym zawieszeniu. To powinno umożliwić Sorento nie tylko ze względu na komfort, ale także ze względu na umiarkowaną zestawu podnoszenia przez trzech centymetrów. Ponieważ niskopodłogowe i wolność brzucha są na działanie gruntu, największego niedociągnięcie koreańskiej.

Wbudowany w pierwszej serii jest silnik CRDi 140 KM całkowicie wystarczające na co najmniej 2056 kilo Sorento. Kto jeszcze chce więcej, powinien szukać popularnego modelu po faceliftingu, który został zaprezentowany w 2006 roku. Tam zmieniony czterocylindrowy sprawia, że ​​170 KM i 392 Nm nie tylko znacznie więcej życia do miejsca, a podwozie zostało poprawione przez nieustannie się przytulać czynnik. Zatem Sorento tendencja lifting mogą być bardziej zauważalne w zakrętach, komfort podróży i tras, ale wyraźnie wygrał.

Lekkie smugi tam w przestrzeni, olbrzym nie jest Sorento. By zagłosować na selekcji, przetwarzania i redukcji szumów materiału - Kia jest przyjemnym partnerem długodystansowych. Podawać z niskim spożyciem. Tych, którzy zbliżają się przytulne, jest setki kilometrów z 7,5 litra oleju napędowego. Innym powodem przemawia za zakupem używany: Zupełnie nowy Sorento Kia wprowadziła w kwietniu 2009 roku, bezramowa platforma opowiada Sportage. Ukształtowanie terenu i przewozu jazdy nie jest zadowolony.

check ciało

Nic zgłosić: Rdza zapobiegawczy w Sorento jest schludny, dostępne są również pojazdy nadal stosunkowo młody. rdzy na częściach ramy podwozia i jest nieszkodliwy. wycieki oleju są mało znane. może niekiedy prowadzić do korozji progów w drzwiach tylnych bocznych. Ze względu na zakaz przełożonego w konfiguracji produkcyjnej, prześwit od podłoża powinna być sprawdzona dokładnie spowodowane przez uszkodzenie montażu. W szczególności, belka poprzeczna mocy transmisji jak zbiera się w terenie na zabrudzenia.

kontrole techniczne

Silnik jest biegacz długodystansowy, który można kupić bezpiecznie iz dużą przebieg dyskretny i prawidłowej konserwacji. Nie całkiem prawdziwe dla skrzyni biegów: przekrwienie w ciężkiej Przewożenie wziąć zarówno przełącznik i automatyczne Sorento stałe chory. Nawy musi przełączyć czysto i bez zarysowań, automatyczną zmianę gładko i bez szarpnięć etapy. Należy również rozważyć bieg wsteczny! System wspomagania układu kierowniczego w zależności od prędkości może działać czasami zbyt słaby z powodu błędu czujnika. 2,5 CRDi działa sprawne i szczególnie ekonomiczny. Pierwsza generacja modelu 140 KM dostarcza całkowicie wystarczające osiągi. Dla funkcjonowania zespołu i perspektyw żądnych władzy w wersji po faceliftingu jest lepsza z 170 KM z roku modelowego 2006.

części zamienne

Ceny dla oryginalnych części zamiennych są na stosunkowo niskim poziomie. Zużycie części takich jak klocki hamulcowe, są jednak droższe. mieć zaskakująco przystępne są duże jednostki, takie jak silniki zamiennych i narzędzi. Dostawa używanych części zamiennych - na przykład do naprawy - jest bardzo słaba, ale Sorento jest jeszcze zbyt młody. Jeżeli nie jest jeszcze zainstalowany, należy traktować Kia ulepszone podwozie. Zwykły tłumik można było za około 350 euro, kompletne zawieszenie z amortyzatorami o Höherlegungsfedern i około 850 euro na rynku. Kompletny książka check usługa jest niezbędna do zapewnienia dokumentacji technicznych udoskonaleń.

Przedział cenowy

EZ 05/2002, 160000 km Sorento wymagane jest również konieczna, pierwsze modele można kupić za około 8000 euro.
EZ 03/2006, 35.000 km Model po faceliftingu z 170 KM i niewiele kilometrów zmienia ręce od 15.000 euro.

technika napędowa

Sorento LX proste, sztywne Zuschaltallrad, droższe EX automatycznego napędu na cztery koła. Uznany różnice są łatwo posiada przełącznik w trybie automatycznym wszystkie koła tylko dwa poziomy (4x4 samochodów i niski). Szare importowane modele mogą być wyposażone w różny sposób.

Więcej o Kia Sorento

Mercedes SUV w poradach zakupu: GLK, ML, GL lub weterana G?

Z GLK, ML, GL i wieczne G Mercedes ma cztery pojazdy terenowe w programie. Auto motor und ze sportem znajdą swoich faworytów.

11.03.2012 Sebastian Renz

Mercedes GLK - miasto i kraj

Pewny, Mercedes GLK jest inteligentny SUV miasto na wszystkie koła niedoceniana Kraxelmeister plus wygodnym samochodem touring. Ale może jego sukces wywodzi się z faktu, że jest on Mercedes jak poprzednio - więcej niż jakikolwiek inny model (G nie jest, że nie jest tak jak poprzednio, ale z przeszłości, ze znacznie wcześniej). Na 4,54 metrów, Mercedes GLK tradycyjne cnoty marki skompresowane: Konstrukcja stylu raczej niż stylowy, on obchodzi pragmatyki. Nie tylko tych, którzy jeździł wagon 123er 30 lat temu, jest teraz w domu w GLK. Jego kanciaste nadwozie i wygodne położenie podwyższone siedzenia zapewniają najlepsze widoki, kompaktowe wymiary odpowiednie dla zwrotności miasta bez niego wewnątrz brak miejsca. Tylko przestrzeń ładunkowa może być większa, ale niech 450 do 1550 litrów dobrego wykorzystania.

Kup cały artykułPrzewodnik zakupowy Mercedes SUV Cztery Rat Auto Motor und Sport 23 / 2012Sie uzyskać pełny artykuł (łącznie. PDF, 6 stron) 1,99 € Kup ten test

Zakup unvernüftige Mercedes 230 CE (C124): Najtańsza Mercedes coupe Niemiec

Niemiec najniższa cenowo kołowe klasyczne samochody Coupé do 699 euro. Jest nawet Mercedes. Trzymając małą verwohnte C124 coupe, który obiecuje piękną formę? Alf Cremers sprawdza Billigheimer - i śmiem zakupu.

28/01/2015 Alf Cremers Napędzany

Internet może każdy. Po pięciu minutach mają 50 coupe pod 1000 euro na początku, głównie egzotyczne łącznie Mazda MX-3 Ford Probe II Mitsubishi Eclipse lub Nissan 100 NX. Dla mnie jest to ekscytujące polowanie zdobycz w naturze jako praktycznie na biurku. Mój mój narzucone zadanie: Znajdź Niemiec najniższa cenowo coupe, gotowy do jazdy, a co najmniej dwa miesiące MOT reszta. Dlaczego? Bo chciałbym znaleźć elegancką alternatywę dla mojej limuzyny monokulturze. Spontanicznie, jestem ja. Postanowił przed wnikają parków przyrody ryzykowne Verbrauchtwagen.

Auto Paradise Rosenheim

Istnieją pewne obszary na południu Niemiec ekonomiczny wysokiej ELV, czyli Youngtimer Populacja: Augsburg-Lechhausen, Ingolstadt-Süd, Straubing albo Monachium-zachodu. Również Rosenheim jest hotspot szybki i brudny obrocie samochody eksport.

Wiele tanich towarów z Austrii przelewa się tutaj. Czasami także Mercedes E 300 4Matic, niestety bez coupe. Cztery koła jest albo soda lub kombi.

Rosenheim, Klepper droga, bardzo zajęty, kilkaset metrów długości biegnie równolegle do linii kolejowej. Za łańcucha link ogrodzenia auto jest raj. Szacowane 150 samochody błyszczą w słońcu, często grzechotka niekończące się pociągi towarowe skończona. Można poczuć przełącznik diesla oraz podkłady dąb, gdzie ciepło jest prowadzenie smołę z drewna. Moim zdaniem skaner skanuje teren powoli i dokładnie.

C124 w bornitu się kolorów

Przód jest Opel Kadett D, wraz z aktualnym a 4Matic, a nawet bardzo rzadkich 300 Turbo D, a tam pochylony Volvo 240 na ścianie szopy. W środku może ktoś kliknij mieszania piłki kolor sprayu gwałtownie, a potem przewrócił się jako 525TDS BMW z malowanymi nadkola zewnątrz. Powiększać na coupe tylko zobaczyć C-kolumna. Mercedes CE kolor bornit, rzadkie i szlachetne. Wielu powie, celowo "ciasny"Bo oni nie lubią.

I schlängele mnie przez szeregi, uruchom slalom pomiędzy zewnętrznymi lustrami i zaczepy przyczepy. Mercedes CE zbliża, jego płaszcz lśniące w słońcu, oryginalne felgi aluminiowe obiecał autentyczne świerk. Moim życzeniem jest rzeczywistość.

Że to może być Twoja coupe niedzielę trochę pieniędzy, myślę. Ceną, piękne pisanie na jaskrawym żółtym, zahipnotyzowany. Można go odczytać jako 230 CE, 270000 km, 699 euro. Liczyłam dwukrotnie. pozostanie niewielka w pierwszych cichych, runterdimmen Płatek, okulary, i krytycznie spojrzał przez przezroczystego szkła. Mercedes jest całkowicie ściśle zaparkowane samochody. Kontrola jest rozebrać się przeszukiwanie, szczotkowanie spodnie podczas desek Sacco.

Prawdziwy Sportsline z dobrym wyposażeniem

Mercedes 230 CE wydaje się jeszcze być prawdziwym Sportsline: Seven-calowe koła, nieco głębiej i ze skórzaną pokryte poduszki powietrznej kierownicy. Nawet gdy wścibskich czysty wygląd, odkrywam fornir orzech, jeden z przełączników konsoli środkowej z kolcami w tym ponad pożądanego automatycznej dźwigni zmiany biegów i nachylonych Sportkaro pokrowców. Idealnie pasuje do bornitu, ale są one tak zażenowany hiper modne lub jako apokaliptyczny jak kiedyś fajne Pasha w Porsche.

ale także dowiedzieć się, że w Mercedes 230 CE, pies musi szalał, osłona tablicy rozdzielczej jest słabo związany, niebo wisi nad zamkniętych drzwiach pasażera. W skrócie, samochód wygląda wewnątrz całkiem przemoczony. Normalnie byłoby to dla mnie teraz, bo to zły wnętrze kręci mnie całkowicie.

Mercedes 230 CE Sportline Coupe Zatrzymuję się fioletową bornit są w palącym słońcu wszystko wokół mnie rumzukriegen. Sechshundertneunundneunzig euro, słyszysz wezwanie syreny? W moim umyśle będę wyrzucać meble verwohnte kratę, skóra mi kupić na e-Bay. Sechshundertneunundneunzig euro, ale musi działać. Nic do niej podobna z kluczem kawałku biegnę do kontenerów biurowych. Stopień Właściciel Auto Paradise Joachima Landauera w administracji biznesu i ma poczucie humoru.

"Po przejściu, oczy, i jest jak nowy ponownie"

Mała wiązka kluczy Mercedes 230 CE znajduje się szybko. "Rozpoczyna się natychmiast, ja wciąż napędzany go niedawno przez oko raz, a wewnątrz jest jak nowy ponownie"Uśmiecha Landauer. Wie, że nie może mnie oszukać, i wiem, że 699 euro, minimalna opłata za podróży Gotowa jest zardzewiałe Hinterachsaufnahmen w nagłych przypadkach zawarte.

Na Mercedes 230 CE z wielkim kolor teraz tylko to, co jest, a nie to, co nie wychodzi z nich. Silnik zapala, pracuje tuż nietoperza wokół okna obsłudze, szyberdach nie rusza. Wieje wydechowe, wewnątrz pachnie że po fantastycznie elegancki, uroczy coupe mocno dymu, ale nie po psa. Klimatyzacja nie wydaje dźwięk, ale test drive pokazuje się w nieco zużyte przodu żadnych oznak, że samochód nie wytrzymać kładce 200 kilometrów.

Wymiana koła nie

Nawet typowy Mercedes rdza jest w tym 230 CE na pierwszy rzut oka nie jest tak dramatyczna, niektóre paskudne rysy na lakierze na drzwiach kierowcy i bolesnego bubble gniazdo na przednim lewym błotniku, jak zawsze pod wskaźniki. Trzy z czterech przeciskania zobaczyć z otwartymi klipów znośny, który jest przez tylną prawo, w tym, ale nie wygląda po TÜV.

Ale toczone przednie koła ujawniają silne powiązania ostry profil. Byłoby mi przynieść punkt kiedy policja anhielte mi z tym, co lubi robić, gdy czerwoną numer. Więc zmiana koła w Mercedes 230 CE jest ogłoszony w raju samochodu, a nawet człowieka, który popycha mnie Landauer, szczerząc klucz lug w ręku i krople potu mnie korb na rękach. Linki to rozmiar opon 205/65 R15 teraz miejsce właśnie 195/65, ale najważniejsze, że jest wystarczająco profil na nim. Później muszę pozwolić sprawdzić przednią oś, ponieważ opona jest tylko na zewnątrz, więc jasne.

23 Dodatki pojechaliśmy pierwotnej ceny 83,000 Mark

w pojemniku "I pociągnąć za spust"Jak mówi Landauer miły "690 euro ze względu na wycieki przedni lewy", Przed trzema wskaźnikami dostawy benzyny, poziom wody myjącej i złamanym tylne być wyciszony na następnej stacji benzynowej, widzę mój Mercedes 230 CE coupe świadomi.

Pamiętam twarz i sylwetkę Mercedes 230 CE w eleganckiej starszej kobiety, jedna wciąż wygląda na to, jak piękne było kiedyś w kwiecie wieku. Urok i wdzięk wciąż nie są obce raz 83.000 Mark drogiego coupe z 23 statystów.

Z czystym sumieniem, że nic ruch może się nie udać, mam na. Poważnie Tęsknię tylko wielkie orzeźwiający Luke'a dach. W głębi serca czuję się cichą radość i prawie trochę zauroczenie za tyle samochodu za tak niewielkie pieniądze. Prawie nic, że jest uszkodzony lub zużyty, nie mogą nabywać tanie e-Bay. Jest już lista wad dla Mercedes 230 CE w głowie, który zawiera dziesięć pozycji do podstawowych potrzeb. Dobry zestaw opon na Fox Alus I nadal, nawet logo "230 CE",

Wyrafinowane napędową 124 Coupe

Świeżo umyte i z pełnym zbiornikiem sprawia Mercedes 230 CE na podróży dom. Nie idź prosto do autostrady, chciałby raczej powoli przyzwyczaić się do 23-letniego samochodu i jego osobliwości. Hamulce mogą ugryźć panienko, kierownica jest prosto źle, a przednia oś zatacza nieco przedłużony kolein. Niemniej jednak, coupe przyjemny jazdy Jest poręczny i wygodny, które zapewniają 132 hp czterocylindrowy z wyhodowanych przez wystarczająco temperamentu.

Nawet prace radiowe kasety. Robert Plant śpiewa solo, nie Led Zeppelin. "Pictures at Eleven", Łagodny i melodyjny, pasujące do nastroju. Przy prędkości 100 prowadzę Mercedes 230 CE B 15 wzdłuż wyprzedzając tankowca poprzez kickdown. Temperatura i ciśnienie oleju są w zieleni. Wszystko idzie dobrze do zaledwie 690 euro. Niemiec najniższa cenowo napędy coupe i również wygląda dobrze.

Więcej o Mercedes

Test teoretyczny: Istotne informacje egzaminu teoretycznego

Już pasować do egzaminu teoretycznego? Pytanie o zakończeniu części teoretycznej? Oto przydatnych wskazówek, aby przygotować się do egzaminu teoretycznego.

14/01/2012

Egzamin teoretyczny może być nie wcześniej niż trzy miesiące przed osiągnięciem podjęte minimalny wiek każdej kategorii licencyjnej. Przestrzeganie określonych klas teoria jest obowiązkowe, to znaczy, musi mieć co najmniej dwanaście lekcji "szkolenie podstawowe" tam być. Ci, którzy mają już za sobą egzamin na prawo jazdy muszą być brane pod uwagę przy szkoleniu w drugiej klasie tylko sześć "Dyżury" kompletne.

Dobre przygotowanie to połowa sukcesu

Jednak, aby uniknąć niepotrzebnych kosztów i stres, że egzaminu teoretycznego powinna być skierowana tylko wtedy, gdy łuki ćwiczenie siedzieć i mamy dobrze przygotowane.

Test teoretyczny trwa od piśmie pod nadzorem TÜV lub Dekra eksperta. Papiery egzaminacyjne spełniają arkusze ćwiczenie w szkole nauki jazdy. W niektórych państwach, test jest także dostępny na już PC. To jest od 1 grudnia 2008 roku, w przypadku Hamburg - Brema, Nadrenia Północna-Westfalia, Nadrenia-Palatynat, Saara i innych państw zostały już włączone do testu PC.

Do dnia 1 stycznia 2010 roku do egzaminu teoretycznego być przeprowadzone we wszystkich województwach wyłącznie na PC zgodnie z wolą rządu federalnego. Mysz PC jedynie wymienić pióra - pozostaje tu w sumie 30 pytań o podstawowej i specjalistycznej wiedzy z różnych wag.

Jazda teoria licencja w teście wielokrotnego wyboru

Na każde pytanie istnieje jeden lub więcej możliwych odpowiedzi (multiple choice). Wszystkie pytania są z różnych punktów błędów. Przekracza jeden każdą dozwoloną liczbę kar, jeden z nich zawiedzie. Ponowne badanie jest zazwyczaj możliwe dopiero w późniejszym terminie (dwa tygodnie) i kosztuje ponownie (patrz rozdział kosztów opłat "Ceny za egzaminy"). Jeśli student trzykrotnie przez, musi czekać sześć miesięcy przed dopuszczeniem do egzaminu ponownie.

Materiały do ​​badania uczenia się teorią jazdy

Arkusze testowe i Land Registry muszą być zakupione w szkołach jazdy od samych studentów i służyć jako materiał nauczania i przygotowanie do egzaminu teoretycznego. Szablonu może sprawdzić, czy odpowiedzi są dobre czy złe i dowiedzieć się punkty awarii studentów. Materiały dydaktyczne są zazwyczaj dostępne w różnych językach.

część teoretycznaCo tu jest do rozważenia?
czas rejestracjiwcześniej niż 3 miesiące przed osiągnięciem minimalnego wieku dla danej klasy certyfikatu przewodnikiem i dopiero po zakończeniu wymaganej liczby godzin teorii
miejsceStosowanie w teście Fahrschule- na organizację testów (TUV, DEKRA itd.)
egzaminmaksymalnie 10 punktów wady i pozwolił A1 jest sprawdzana metodą wielokrotnego wyboru (poprzez sprawdzenie podanych odpowiedzi) - - dla kategorii B, A ()
sprawdzić czas30 minut
ważnośćMinął egzaminu teoretycznego jest ważny przez okres 12 miesięcy. Praktyczny test powinien zatem być zakończone w ciągu jednego roku.
Co się stanie, jeśli mi się nie uda?Badanie można powtórzyć po dwóch tygodniach, ale musi być ponownie wypłacona.
kosztySprawdź koszty rozdziału ("Ceny za egzaminy")

Raport transmisji: przełącznik lub automatyczny: zalety i wady różnych rodzajów narzędzi

Transmisja jest nie tylko niezwykle skomplikowane, ale dzieli także umysłach pytanie: przełącznik lub automatyczny? Jakie są zalety i wady różnych rodzajów narzędzi, oraz w jaki sposób włączyć w przyszłości?

24.01.2017 Annette Napp Marcus Peters 16 komentarzy

Co możemy uważać się za szczęściarzy w Europie: W wielu samochodach, wciąż mamy do wyboru przekładni ręcznych i automatycznych. Materiał na wielu regularnych dyskusji stołowych jest zatem nadal ważne. Ale dlaczego rozmawiamy znowu i znowu i tak często emocjonalny temat?

Kup cały artykułWyłącznik automatyczny lub BMW 318i, Mitsubishi, Smart Fortwo, VW Golf Auto Motor und Sport 02 / 2017Sie uzyskać pełny artykuł (łącznie. PDF, 9 stron) 1,99 € Kup ten test

Samochody według 15.000 euro: piętnaście modeli cenę

tam jest dużo samochodów do 15.000 euro? Prezentujemy 15 modeli od małych samochodów do SUV-ów, które są blisko tej granicy cenowej, i nazywają ich główne zalety i wady.

26.10.2013 Heinrich Lingner Napędzany

Skoda Szybki

Dzięki bujnej przestrzeni Prawie 4,5-metrowy sedan można łatwo zastąpić średniej wielkości samochód. Pozornie proste materiały wewnętrzne stracić biorąc pod uwagę cenę i dobrą przetwarzanie ważnego. Podczas jazdy zakresy benzynowe TSI o mocy 86 KM; Jest oszczędny i hodowano.

VW UP Eco CNG

Temperament stud nie jest tylko 68 KM naturalny gaz-Up. Nie ma to jednak trudno samochodu z trasy podmiejskie, które mogą być tańsze ofertę. Zawierające 2,9 kg gazu ziemnego (CNG), musi normy NEDC na 100 km kosztuje dzisiaj trzy euro skąpe. W przypadku braku CNG idzie naturalnie z benzyną.

Hyundai i20 CRDi

Diesle nie są bardzo popularne w małej klasy samochodu. Jeśli w dalszym ciągu powinno być jednym z małego Hyundaia jest dobrym wyborem. Chociaż jego trzycylindrowy diesel biegnie coś polterig i jest raczej łagodny temperament, ale okaże się w codziennym użytkowaniu jak oszczędnie. Bardzo schludny jest również przestrzeń.

Opel Adam

Styl życia Opel rozwija model sukcesu. jest Adam z 100 KM wersji 1.4 litrowym czterocylindrowym silniku benzynowym do około 15000 euro. Silnik jest porywający, jeśli nie wybitne oszczędnie. Kto dogadać z mniejszą mocą, może już opuścić od 11.500 euro Adama.

Peugeot 2008

Długonogi 208 spin-off nie powinien być tylko jeden styl życia SUV, ale jednocześnie wymienić udane połączenie 207 SW. Zarówno powiedzie się dobrze z jego krępy wygląd i wielkiej przestrzeni. Na wszystkie koła, oczywiście trzeba zrobić bez, ale może to przeszkadzać najmniej perspektywy 2008.

Fiat 500C

Nie może być bardziej ekonomiczne, większe lub bardziej praktyczny samochód za te same pieniądze co 500 Cabrio, ale kilka, które są bardziej zabawne. Otwarcie elektrycznie materiał ślizgowy przekształca się w retro Fiat Funmobil świeżym powietrzu z szybkością zniżki. Do 900 euro dodatkowo, istnieje 500C nawet z automatycznym.

Nissan Juke

Trzeba znaleźć Nissan Juke nie jest całkiem do niego niepodobne. Zadziwiające, że nie jest tak oryginalny samochód za tak niewielkie pieniądze, ale bez napędu na wszystkie koła. Z tasowania przez przednie koła trakcyjne, kierowca nie musi juke kłopoty z powodu braku momentu obrotowego silnika benzynowego o pojemności 1,6 litra, dane techniczne są umiarkowane.

Dacia Duster

Przestronny kompaktowy SUV z napędem na wszystkie koła i 105 KM Benzyna niecałe 15.000 euro, co sprawia, Dacia tak szybko nikt po. Z całym entuzjazmem jeden ma tendencję do zapominać, że Duster ma również jeden lub inną wadę: ESP, istnieje dodatkowa opłata, a 1,6-litrowy czterocylindrowy jest spragniony.

Honda Jazz

Z 100 KM 1,4-litrowy zapłacił Honda jest bardzo wesoło motorowe, ale jego największym atutem jest doskonałe miejsce: prawie 1,4 metrów sześciennych powierzchni magazynowej maksymalnej do 3,9 metrów długości na zewnątrz. Do 3390 euro za dopłatą inteligentnego Jazz jest dostępny z napędem hybrydowym. Bezstopniowej automatycznej jest dostępna dla 1.300 euro dodatkowych.

Opel Corsa LPG

LPG Corsa również jednym z najtańszych samochodów, jeśli chodzi o czystą zużycia paliwa. Według standardowego cyklu to 100 km do 6,8 litra LPG, pięć euro będzie kosztować przy obecnych cenach paliwa. Ponadto Corsa jest dojrzały, niezawodne i wygodne mały samochód.

Renault Clio Grand Tour

Renault jest dozowany nie jak Peugeot na rzecz mini SUV na wozie, Clio Grand Tour i Captur oferowane równolegle. Więc jeśli w klasie małych samochodów szuka przestronnego i całkiem przystojny połączeniu, jest tuż przy Clio Grand Tour. On ma mieć trzycylindrowy oszczędny za 15.100 euro.

VW Polo

Faktycznie, ten segment również klasa Polo może oznaczać dla Wolfsburg mały samochód jest tu od dziesięcioleci w poprzeczkę. Wysokiej jakości, bezpieczne doświadczenie jazdy, stały technologia - to są jego tajemnice sukcesu. 1.4 litra 85 KM nie jest najnowszy silnik Polo, ale gładki-bieg i bardzo ekonomiczne.

Chevrolet Cruze

W trzy ciała warianty oferty Chevrolet Cruze, ale tylko hatchback można kupić za około 15.000 euro. W tej cenie, idzie z mocnym 1,6-litrowy czterocylindrowy z 124 KM. Silnik benzynowy ma wiele kłopotów z ciężkim Chevy, ale mocniejsze silniki Cruze są znacznie droższe.

Kia Rio

Kompaktowa Kia z 109 KM i czterobiegową automatyczną przemiennika momentu obrotowego jest odpowiedni pojazd dla ludzi, którzy potrzebują dużo miejsca i partout nie chcą, aby przełączyć się. Dzięki silnej 1,4-litrowym silnikiem benzynowym Rio nie jest zbyt powolny, ale znacznie wolniej i spragniony niż jego odpowiednik ręcznym-zmianowym z sześcioma biegami.

Citroën DS3

Trochę ponoszą modele Citroëna DS z ciągle na siebie ciężar wielkiego imienia. Tutaj DS3 inteligentny, elegancki mały samochód poza monotonii, która jest widoczna z kontrastowym dachem i pogrubioną stylizowany słupka B. Porównywalny z napędem Citroen C3 zaledwie 450 euro tańsze.

Więcej o Hyundai i20, Kia Rio, Opel Adam, Peugeot 2008

Używane VW Golf IV w błędy Zgłoś: VW Golf IV evergreen

Zatoka płaska, a dla wielu nadal najlepszych czasach: Z czwartej generacji zwarty, Wolfsburg udało wieloletnia ulubiony, który jest nadal świecić nawet prawie siedem lat po jej otoczeniu - na rynku używanych samochodów.

10/02/2010

1300000 Golf IV VW sprzedał w latach 1997 i 2003 w samych tylko Niemczech - Variant, nawet aż do 2006. W związku z tym oferta spada nawet dzisiaj z tak bujne, że
jego pragnienie golfa mogą niemal komponować samemu i poszukać zupełnie. Nie ma prawie wszystko: cztero-, pięcio- i sześcio-cylindrowy lub napęd na wszystkie koła, poziomu, ukośne tylne i nieruchomości, a także dziedziczny kabriolet oparty na VW Golf III przód.

Aby nie stracić ilości wyborów, warto poczynić pewne podstawowe decyzje. Po pierwsze, organizm, a tym samym cena nie ma znaczenia, ponieważ ani sedan - to właśnie nazywa VW Bora - nadal wariantu są znacznie powyżej sedan. Uważa się, że zostały one najlepiej zbudowany po roku modelowym 2000 dla wszystkich modeli - to VW Golf był w standardzie ESP. W silniku już najmniejsze silnik benzynowy, 1,4-litrowy czterocylindrowy PS 75 wystarczającą wydajność, że prawie nie niższe niż intensywne paliwowo-1,6-Gal. Czterodrzwiowy z 1,4-litra i 80.000 kilometrów koszt od 4.500 euro.

Choć nadal V5 zalecane przez silniejszego benzyny, nabywanie wersję z potężnym i ekonomiczny 1,9-litrowy TDI zostaną wzięte pod uwagę. Gdyby nie było modernizowane z filtrem cząstek stałych, spełnia tylko normę emisji spalin Euro 3 i dostaje tylko żółtą naklejkę emisji. Ponieważ nawet najnowszy VW Golf IV TDI mają teraz wysokie przebiegi, na modernizację (koszt około 600 euro) Warto w nielicznych przypadkach. Ponadto, utrzymanie jest starszy TDI daleko poza benzyną. Nawet 60.000 km polecany wymiany paska rozrządu koszt około 600 euro.

Więcej o VW Golf

Super bohaterowie testu w podręczniku Kupującego: Jak (nie) wiarygodne BMW E46 M3?

BMW E46 M3 dotyczy 17 lat po swojej premierze, jest nadal uważane za flagowy M3 par. Problem: Jego sześciocylindrowy silnik wolnossący ma istotne słabości, do których trzeba dbać o stosowane zakupem.

30/06/2017 Roman Kopuły 3 komentarze Napędzany

Kiedy BMW wprowadziło E46, reakcja sportowych Rider odwiedzających początkowo zachowywać: The New było cięższe silniki były znane już od poprzedniego, a także rzeczywiście bardzo klasyczny design by Chris Bangle nie znaleźliśmy nikogo dobrego. Ale M3 był: 343 koni mechanicznych, 3,2-litrowy rzędowy sześciocylindrowy i M różnicowego na tylnej osi.

M3 był tak dobry, że wszystkie wątpliwości i wszelka krytyka zniknął - nawet w sport samochodowy Super testów. Ale jak dobrze E46 M3 jest dzisiaj? Co najmniej dziesięć lat starych samochodów to oczywiście ma pewne słabości.

BMW E46 M3 zniesione Nordschleife w 8:22 min

Sądząc po dzisiejszych norm, E46 M3 nie jest absolutną ulotka bardziej, że wiele jest jasne. Ale wtedy, w 2000 roku sprawiły, że Porsche 911 arg życie trudne. Musiał 8:22 minut na kolanach Nürburgring Nordschleife o 15 sekund szybciej niż jego poprzednik, E36 M3.

BMW M3 Super testSuper bohaterowie testu w podręczniku Kupującego: Jak (nie) wiarygodne BMW E46 M3? Super bohaterowie testu w podręczniku Kupującego: Jak (nie) wiarygodne BMW E46 M3? Super bohaterowie testu w podręczniku Kupującego: Jak (nie) wiarygodne BMW E46 M3? Super bohaterowie testu w podręczniku Kupującego: Jak (nie) wiarygodne BMW E46 M3?Test BMW M3 na Nordschleife

Podobnie jak w przypadku samochodów sportowych często bywa, nie tylko silnik przyniósł duży skok w czasie, ale silny w porównaniu z E36 i E46 M3 wszystko cywilnej poprawione zawieszenie. Tor na przedniej osi wzrasta studzienki kół spuchnięte do 20 mm, w celu dostosowania się do dużych opon. Sztywniejsze sprężyny i amortyzatory, grubsze stabilizatory i nowa kinematyka osi z pochylenia sportowego i rzucającego wartości uzupełniają dostrojenie zawieszenia i wykonane M3, co jest dzisiaj: to naprawdę dobry samochód sportowy.

Zadbany kopie od 25.000 euro

Załóżmy na chwilę spojrzeć na oferty na popularnych Podest. Około 120 oferty są dostępne na mobile.de, z czego połowa to kabrioletów. Ciekawe: od 120 oferuje 80 BMW E46 M3 wyposażony w zautomatyzowaną skrzynią biegów SMG, która nie cieszy się najlepszą reputacją. Ale o tym później. Zadbane egzemplarze z mniej niż 100.000 kilometrów i kosztów transmisji co najmniej 25.000 euro, w trendzie wzrostowym. Dla trochę mniej pieniędzy tam jakieś M3 z kilku kilometrów i SMG. Najlepsze oferty na używane M3 zaczynają się od 15.000 euro - dla dostawców prywatnych i bez żadnych gwarancji.

W ogóle - jak każdy używanych zakup samochodu: Neat czekową jest obowiązkowe, niewielu właścicieli jest „miło mieć”. Oczywiście można także znaleźć w samochodach z pierwszej ręki, nigdy nie może być pewien, czy byli traktowani dobrze, ale ryzyko uzyskiwanie verheiztes skopiować z pamięci konserwacyjnych, jest cztery Thand-M3 znacznie wyższa - bo można dowiedzieć się dokładnie, nigdy, kto który usługa spał. I ta troska jest absolutnie konieczne, zwłaszcza gdy silnik.

Sen wolnossących słabości Nightmare

S54B32 nazywa Sportsaugmotor sprawia, że ​​343 KM przy legendarnym 7900 / min, a maksymalnie 365 Nm momentu obrotowego przy 4900 / min. Uważany jest za serce E46 M3, świeci niemal doskonałej reakcji przepustnicy, bardzo liniowego dostawy energii i szalonych revving prawie 8000 wycieczki.

Te wysokie prędkości sprawiają stworzyć silnik - nawet przy dobrej opieki. Zwłaszcza na początku modelowe lat 2000-2002 są powyżej średniej często nękane przez awarie silnika. Stosowane na różnych platformach, wiele z M3 jest już oferowany z silnikiem zastępczej.

Jakie są problemy z silnikiem o wysokiej wydajności? W zasadzie, można powiedzieć: Silnik S54 jest na ogół bardzo wrażliwy i ma sporo luk. Matthias Mandel technologii wyścigi Mandel, ekspert w silnikach m, powiedział: „Jednym z najczęstszych problemów są noszone korbowód.”

Defekty korbowodu, pompy oleju, VANOS

Migdałowy zaleca wymianę z co najmniej 100.000 kilometrów. Kosztów, w tym wynagrodzenia: około 1500 euro. Należy mieć sprawdzić pompę olejową - kolejny słaby punkt M3 i niezupełnie winien Duże zużycie panewek. Tak że pompa oleju nie jest pomyślany jako całość, ale koła ustawione w pompie i - przede wszystkim - tłok sterujący ciśnienie. Problem: „Niektórzy tłoki są pokryte aluminium i miękkie”, mówi Mandel.

BMW E46 M3, zakup prowadnice Zdjęcie: BMWAnfällig: 3,2-litrowy wolnossący silnik nie jest uważane za wiarygodne. Największe problemy: wielki łożyska końcowe i pompa olejowa.

Prowadzi to często do zajęcia w pompie olejowej. Efekt: niewystarczające ciśnienie oleju (tylko 2-3 bar pod obciążeniem) i brakiem smarowania korbowodu, że jest bardzo wysokie zużycie. Pompa oleju wymiana kosztuje około 500 euro na BMW, przebudowany część z lepszymi wnętrzności są nieco tańsze. Zwiększona tłok sterujący indywidualnie kosztuje około 65 euro - nie licząc instalacji.

Od 2003 roku BMW mówi się, że mają wbudowane stabilne muszli, a także wyższą jakość fabrycznie pompy olejowej. Wycofanie było: wszystkie pojazdy zostały odwołane zostały wyprodukowane między 01 października 2001 a 28 lutego 2002 roku, nie korbowód i pompy olejowe zostały zastąpione. Jednak eksperci z Reuter Motorsport odradzam począwszy od zakupu starszych modeli niż 01/2003.

Uszkodzenie VANOS, więc zmiennej regulacji rozrządu, również występują sporadycznie - wieczny problem starszych silników BMW. Pierścień uszczelniający utwardzane przez lata stają się porowate i wycieka. Skutek: Skoro tylko wałek rozrządu może być nadal niewystarczająco kontrolowana, silnik może tracić moc i moment obrotowy (!).

różnica mecz, podarte osie tylne

Oprócz Vanos-, Pleuellagerschalen- i oleju pompy dylemat jest kolejnym, często występujące zjawisko dołączył: tylną oś transmisji. „Kołnierze napędowe na Diff często mają znaczący gry”, powiedział Christian Reuter Reuter Motorsport. W najgorszym przypadku doprowadzić do zrujnowanego dyferencjału, wymiana łatwo kosztuje więcej niż 2.000 euro.

BMW E46 M3, zakup prowadnice Zdjęcie: BMWAnders niż wcześniej sądzono również cierpi z E46 M3 podarte strzałów tylnymi

W specjalnych warsztatach lub bezpośrednio na BMW można naprawić usterkę. Sprawdź też jest bardzo proste: „Trzeba tylko patrzeć, czy kołnierz może poruszać się w górę iw dół przez strony. Jeśli tak: Naprawa „Christian Reuter poleca.

Tak więc nie było jeszcze wystarczająco Częstym zwłaszcza na początku-E46 serii do 12/1999 problemu wyrywając tylne wejście do ciała. Do tej pory sądzono, że nowsze modele roku niósł żadnych uszkodzeń od 2000 do punktów podnoszenia - nie jest do końca prawdą. Również w M3, który został wzmocniony i nagrań w programie jest dopiero od 2000 roku, przyszedł na kilka lat na uszkodzenia dokładnie w tym momencie. Przed dokonaniem zakupu tak wolno nawet lepiej spojrzeć pod samochód specjalistą.

Nie zaleca przekładnia SMG

Dotyczący zalecenia biegów nie trzeba się czołgać pod samochodem: SMG lub skrzynią SMG II praktycznie nikt nie poleca - jeśli chodzi o trwałość. Nawet najbardziej zagorzali fani BMW. Christian Reuter również nie polecam. Powód: skrajna podatność na błędy.

BMW E46 M3, zakup prowadnice Zdjęcie: BMWKlar strukturze kokpitu nachylona w kierunku konsoli środkowej kierowca. Wbudowany tutaj przekładnia SMG jest również uważane jako producent problemów.

Najwyraźniej wielu przekładnia SMG się zbyt gorąco z regularnego zapotrzebowania na moc i umierają powolną śmiercią cieplną. Silniki serwo z pompą hydrauliczną, biegać i pozostawić usługę. Feierabend. Rewizja transmisji SMG jest dość drogie z ponad 2000 euro.

Sprzęgła z sekwencyjną skrzynią biegów M również zużywają się szybko i muszą być często zmieniane. SMG II nadal ma komiczny błąd. Jeśli wskaźnik miga bieg ciągły, ale żaden bieg nie zakłada się, co jest często wadliwy wyłącznik kontaktowy na kapturze. Faktycznie będzie tam, aby zapobiec ruszeniem z otwartą maską. Inne przydatne informacje na SMG można znaleźć tutaj.

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest BMW E46 M3 kupić z manualną skrzynią biegów. Z manualną sześciobiegową skrzynią biegów, nie ma poważne problemy.

Hamulec codziennie wytrwali, nie na torze

W hamulcu, opinie różnią. Choć czytamy w niektórych forach, że oryginalne hamulce w pełni wystarczające i nie pozwala nawet przy większych obciążeniach Nordschleife i entuzjaści trackday zgodni: oryginalne hamulce jest zbyt luźny! Oto niektóre rozwiązania modernizowanych początkowo stal przewody hamulcowe oplot i inne powłoki odporne na ciepło i tarcze hamulcowe związek ze specjalnym wydaniu M3 CSL. Stąd kilka okrążeń wokół toru powinno być możliwe bez hamowania problemy.

Jeśli M3 używane tylko jako narzędzie ścieżki, zalecamy doposażenia kompletny układ hamulcowy sport, na przykład od AP Racing i BMW samego M Performance.

W dobrym stanie BMW E46 M3 jest przyszłość klasyczny dziś. silniki wolnossące wymrze, tak jak manualną skrzynią biegów. M3 połączone (jeśli jest pożądany), oba - w trybie absolutnego sportowego. To czyni go tak bardzo pożądane. Ile zadbany M3 może ustawić cenę w ciągu kilku lat, pokazuje M3 CSL. notowane Dziesięć lat temu, w przypadku niektórych 40.000 euro, ceny za specjalnym wydaniu ograniczonego poruszania dzisiaj na znak 100.000 euro.

Więcej o BMW serii 3

Test opony letnie 225/45 R17: Jedenaście marki w teście

W teście opon letnich, szerokie opony 225/45 jedenaście R 17. Samochód testowy środek jest 170 KM VW Golf GTD. Istnieją poważne różnice w zakrętach i wydajność uzyskaną w mokrych warunkach hamowania. Opór toczenia odgrywa kluczową rolę.

26.03.2010 Götz Leyrer

Że tzw kwadratury koła nie działa, wiemy. Podobnie, które są diametralnie w rozwoju opon różnych pożądanych właściwości. Dlatego ważne jest, aby zjednoczyć na mokrej drodze jako nienadający się problem, optymalnie niskim oporze toczenia z najlepszych możliwych właściwości przyczepności. Oporu toczenia Oczywiście, jest w czasie, gdy każdy gram dwutlenku węgla targowania bardziej niż kiedykolwiek. Zapalniczka rolki opon, tym mniejsze zużycie paliwa. „Ale nie,” mówi główny projektant firmy Continental Burkhard Wies, „chcesz wymieniać osiągalne oszczędności paliwa w porównaniu zmniejszone bezpieczeństwo.”

Kup cały artykułTest porównawczy opon letnich Broad oparte auto motor und sport 07 / 2010Sie uzyskać pełny artykuł (łącznie. PDF, 4 strony) 1,99 € Kup ten test

VW Touran jak używane samochody: PRZEKONANIU również drugiej ręki

VW Touran z 2003 hit najwyraźniej dokładnie smak klienta. Do tej pory wielu odnowiony kompaktowy van jest zalecenie nie tylko dla rodzin z popularnych przedstawicieli klasy i używany.

21/11/2013 René Olma

Wprowadzenie Tourana udał się z trzech benzyny (102, 115 i 150 KM), (100 i 136 KM) i dwa silniki diesla na początku. W 2004 1,9 TDI (90 KM) i 140 KM dwa TDI, który następnie w 2005 wersja z 170 KM nadeszła. Zbrojenie w Benzinerfront przyszedł do liftingu w 2006 roku w postaci potężnego 1.4 TSI (140 KM). Z 2.0 Eco paliwa (109 KM), był też wariant naturalny gaz w programie. 2008 nastąpiła ekonomicznego 1.9 TDI BlueMotion (105 PS) 2009 wersja na gaz ziemny z 1.4 TSI (109 KM), a na końcu nowy 1,2- przyszedł w 2010 roku do ostatniego Facelift (105 KM) oraz 1.4 TSI silników (jeszcze 140 i 170 KM ). Nowością są 1,6- (90/105 KM) oraz dwulitrowy diesel z common-rail zamiast wtrysku paliwa pompa-wtryskiwacz.

Wybierz Frequent TDI dwulitrowy 140 KM. Niewielu zawodników najlepiej służył w benzynie TSI.

VW Touran z dobrą jakością wykonania

Postrzegana jakość jest na wysokim poziomie nawet modele z sześciu cyfr wskazania licznika przebytej tend ledwie szczękanie odgłosy. Ze względu na problemy z krakingu izolowanych łańcuchów rozrządu w silnikach TSI ale należy preferować czekowej ostrożności okazy uprawiane od rozdającego.

Ze względu na dużą podaż może sobie pozwolić na obejście wokół źle utrzymane egzemplarzy. znaleźć lepsze Touran jest łatwe.

VW Touran z wnętrzem elastycznego

Kwadratowy kształt VW Touran pozwala dużo miejsca dla pasażerów i bagażu. w drugim rzędzie zwiększenie składane i wyjmowane pojedyncze miejsca, elastyczność komory ładunkowej, które połyka 695-1989 litrów. Opcjonalny trzecim rzędzie siedzeń wszystko Touran na pokład jedynie około połowę. Ci, którzy chcą się wyróżniać z tłumu, organizowany jest od 2007 roku w formie krzyżowej Touran modelu SUV z wyglądem. Rdza nie jest problemem.

Dzięki elastycznej wnętrzu Tourana jest odpowiedni samochód dla rodzin i sportowców rekreacyjnych.

VW Touran z dobrymi zabezpieczeniami

ESP i maksymalnie osiem poduszek powietrznych w standardzie z VW Tourana. Po testach zderzeniowych Euro NCAP, było pięć gwiazdek. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to nie pozostawia nic do życzenia. Dla transportu towarowego zalecana jest siatka partycji.

VW Touran z cech i stabilnych cen

Z Touran, VW objawiło smak kupujących, choć wczesne egzemplarze były w żaden sposób wolny od wad. Ale suma jej pozytywnych cech czyni go interesującym jako samochód używany. Że można znaleźć, mimo dużej podaży rzadko okazja, można niemal nazwać typowym dla tej marki. Każdy, kto szuka silnikiem benzynowym TSI, jest obecnie coraz większa podaż trzy lata po wprowadzeniu 1.2 TSI o mocy 105 KM.

Częstego dostępu do 140 KM napędowego

Touran jest jego dobrą stabilność podczas check Dekra ze wzrostem przebiegu testu. Początkowo większość tylko nieznacznie powyżej średniej klasy, to pojazdy z wyższym stan licznika znacznie lepszą pozycję niż porównywalne samochody dostawcze. Niedociągnięcia są łożyska z wahaczami, uszkodzone buty kurzu i zakres kontroli. Zwłaszcza w elektronice lub emisji spalin silników Diesla znowu i znowu spada negatywnie. Na stosunkowo ciężki Van najlepiej pasuje silnik wysokoprężny, a zwłaszcza 2,0 TDI o mocy 140 KM, który jest również w większości używany samochód pod maską. Mały kierowca w budżecie znaleźć trochę dynamiczny ale solidny silnik w postaci 1,6-litrowym silnikiem benzynowym. Oczywiście państwa i ekonomiczny działa 1,4 TSI lub młodych osobników w nowej benzyny bazowej 1.2 TSI. Biorąc pod uwagę skargi pękniętych lub wydłużane łańcuchy rozrządu powinny angażować tylko książeczki czekowej schludne egzemplarzy.

VW Touran z wysokim poziomem cen

Nawet gdy filtr cząstek stałych jest wyposażony seryjnie w silnikach TDI do 2006 roku, mimo wcześniejszych modeli diesla dostać zielone plakietki. Klimatyzacja należała tylko z faceliftingu w 2010 roku jako standard. W tym samym czasie, 1.2 TSI oszczędne silniki były dostępne.

Prawie dwie trzecie wszystkich Touran oferowany w wersji wyposażenia Comfort Line trzecia ma podwójną sprzęgłowa przekładnia DSG. W ten sposób można targować się dobrze wyposażone w prostych modelach.

Touran VW jest stabilny pod względem wartości, nawet pięciolatek kopie nadal kosztować około 10.000 euro. odpowiedzialności z tego są stosunkowo niskie składki ubezpieczeniowe, co skutkuje niskimi kosztami eksploatacji.

Konkurent dla VW Tourana

Kompaktowe samochody dostawcze są stałym elementem na rynku używanych samochodów. Ci, którzy nie muszą mieć VW chce powinni patrzeć na tych czterech alternatyw w sposób bardziej szczegółowy.

Citroen C4 Picasso

Na rynku niemieckim, C4 Picasso nie wyjść poza egzotycznym statusu. Duża panoramiczna szyba przednia zapewnia poczucie przestrzeni. Tylko dwanaście centymetrów dłuższy Wielki Picasso ma miejsca dla siedmiu pasażerów. Cztery-letnie okazy znajdują się z około 10.000 euro.

Ford C-Max

Kto potrzebuje siedmiu siedzeń sprawia, że ​​wokół C-Max Pierwsza generacja (2003 do 2010) łuku. Van na bazie Focus jest dość energiczny i zwinny projekt manipulacja. Dopiero w drugiej generacji dodano trzeci rząd siedzeń z rozszerzonej wersji Grand C-Max. Cztery-letni ręka istnieje od 8500 euro.

Opel Zafira

Jej elastyczny system siedzenia ustawione na uruchomienie pierwszej generacji (1999 do 2004), norm nowej edycji 2005, przekonany jakościowo. Wizualnie, aż do tej pory jest jednym z modeli z faceliftingu w 2008 roku, co będzie dalej oferowana jako Zafiry Family dzisiaj. Cztery-letni koszt co najmniej 9500 euro.

Renault Scénic

Scenic trzeciej generacji (od 2009 roku) jest otrzymywany jak jego poprzednicy w dwóch długościach, z Grand Scénic tylko można uaktualnić z trzecim rzędem siedzeń. Używane egzemplarze są stosunkowo niskie: od 7500 euro, są modele z roku modelowego 2009. jakościowo może przekonać.

Więcej o VW Touran

BMW 2002 tii Alpina odbudowa: Alpina rzadkość powrotem na drogę

Bernd Koberstein nagle właściciel BMW 2002 Tii Alpina. Ale to było jeszcze dużo pracy, aż czerwono-czarny rzadkość stanął na kołach w reprezentacyjny.

22/10/2014 Bernd Woytal Napędzany

Bernd Koberstein z okolic Stuttgartu właśnie szczęście. Długoletni przyjaciel miał zamiar kupić silnik BMW dla sportu motorowego, przejął ale cały garaż pełen części, ponieważ sprzedawca chciał zrezygnować z jego hobby. Koberstein dostał się przez przypadek z, ale przynajmniej niektóre z tych części wkrótce powinien być zainteresowany w spalaniu.

kryminalistyczne Serendipity

W tym silniku czterocylindrowym z kugelfischer i poszczególnych motyli przepustnica, unikalna w BMW sceny cenione tuner Alpina było, na przykład, miał ręce. I ta maszyna może być hałaśliwy numer silnika dokładnie, że przygotowany dla sportu i gwałtownie maltretowane tam BMW przypisać 02, który był również częścią uchwały garażu. Szczególnie interesujące było instrumenty Alpina udowodnione. Ten ostatni miał czerwone ręce - znak autentyczności zegarków jak Koberstein dowiedziałem się później.

Powinno być o jedną Alpina BMW, które zostały pobrane od siebie i przebudowany? Zainteresowanie rodzimym Szwabii był pobudzony, a on zgodził się ze swoim przyjacielem, który chciał wziąć samochód i wszystkie pasujące przedmioty, gdyby znalazł je w tym zbieraniną części.

Z rosnącym entuzjazmem i umiejętności Sleuths do Koberstein wprowadzone do badań. Według numer podwozia przyszedł ciało od 1973 roku, a przez Alpina dostał potwierdzenie, że silnik ten rok został poprawiony.

Wyregulowany silnik z kilkoma modyfikacjami Alpina

Jest to silnik BMW 2002 tii, Alpina została wykończona wałka rozrządu 300 stopni wiele innych modyfikacji, takich jak rozszerzenie wlotowych i kanałów wylotowych, jak również wspomniane powyżej indywidualne zaworów skrzydełkowych przepustnicy do 155 KM.

Tylko BMW 2002 tii und Alpina Auto Motor Sport 1973 już przetestowane. "Na podstawie tego przeglądu oraz eksperci informacji wywiadu szukałem wszystkich części rzeczy przez które mogą należeć do Alpina", Do Kober Kamień pamięta. Dla prawdziwego Alpina więcej niż tylko wyregulowany silnik lub kilku instrumentów Alpina są potrzebne. "Istnieje wiele podróbek w obiegu", Koberstein wie teraz.

Więc wziął jako trochu wszystkim z BMW 2002 tii Alpina nabyte rozpórki pod mikroskopem. W tym celu musiał kiedyś wolne od brudu, rozpoznawać numery katalogowe. Alpina miał wtedy zainstalowane Boge amortyzatora z ujemnego pochylenia kół. Po konsultacji z firmą Fichtel & Sachs, wzrosła w Boge, mógł rzeczywiście odfiltrować odpowiednie części.

on łowił i właściwe sprężyny śrubowe, typowy Alpina pałąk bez poprzeczki lub następnie oferowane przez siedzenie wiadro Alpina Scheel z pakietem części.

Gra logiczna z brakujących elementów

Stopniowo ukończył BMW 2002 tii Alpina-kawałek układanki. Z tylnymi amortyzatorami, jednak znalazł tylko jeden, ale znowu przyszło szansę pomóc. Kiedy później nabył mianowicie niskie oryginalne części blaszane od stania się rozpuszczać magazyn BMW-Parts, odkrył tam jeszcze trzy amortyzatory i ku swemu zaskoczeniu i wielkiej radości, brakującej kwadratowy airbox.

Po konsultacji z Bilstein wiedział, że ten nie jest już dostępna amortyzator dla pakietu podwoziu pojazdu toku. "Można jedynie do użytku długo rajdu i krótki dostać za sportach motorowych"Wyjaśnia Koberstein, a on jest zadowolony, że mógł zostać zmienione amortyzatory do swojego BMW 2002 Tii Alpina z Bilstein.

Co nie widział zakupionych części również, przedni spoiler i regulowane stabilizatory BMW 2002 Tii Alpina były. Spoiler kupił na Ebay, stabilizatory, a także do wykrycia kierownica on uchylony dopiero teraz.

BMW 2002 tii Alpina powinny być tak oryginalny, jak to możliwe

W każdym razie, części znaleziska potwierdziły go w przekonaniu, że on faktycznie wystąpił pierwotny Alpina-BMW. Teraz był zaniepokojony renowacji. "Chciałem doprowadzić BMW 2002 tii Alpina powrotem na drogę, gdyż przygotował Alpina", Koberstein wyjaśnia jego roszczenia. Miał swój pierwszy bliski kontakt z samochodów okazji, w wieku sześciu lat w muzeum. Podekscytowany był przekazywany z człowiekiem autograf na bilecie, które należały do ​​wystawianych pojazdów: To był Fritz B. Busch.

Pierwszy motorower, które mają być następnie bardziej, a jego pierwsze samochody skorzystał z młodej Koberstein do odkrywania technologii. Tymczasem 42-letni jest całkiem pasuje, jeśli chodzi o remonty, z drugiej strony wie również swoje limity. A on był wyraźnie przekroczony podczas remontu korpusu Tii Alpina BMW 2002. Ponieważ nie było tylko rdza. Nadkola zostały uszkodzone z powodu ochraniacza migocze, rufa miał kwadratowy zamiast okrągłych tylnych świateł na tym froncie został przebudowany, A-filar był krzywy i wiele więcej.

Profesjonalne zrobić blacharskie

Wyznał do wraku Tii Alpina BMW 2002, w tym nowo zakupionych części metalowych coachbuilder którzy pieczołowicie zbudowany do 02 za pomocą prostowania ławki i standardową stawkę ponownie. Dla Kober kamienia sama tyle pozostało do zrobienia. Więc oddał takich jak silnik, który zdemontowana, zbadane, wyrównać i abdichtete. utracone w czasie poprzednich częściach, takich jak woda lub olej pompy dodał. Ponadto, wentylator elektryczny brakowało tu made on zrobić z detale z innego samochodu.

Bezużyteczna była przednia oś BMW 2002 Tii Alpina. Koberstein dostał używany przedmiot i wzmocnione po piaskowaniu przewoźnika silnika w dziedzinie przekładni kierowniczej modelu Alpina, ponieważ często dochodzi tu do złamania drgań.

Alpina świeci "Werona"

Do rewizji tylnego zawieszenia BMW 2002 tii Alpina on sam zamówione wykorzystywane ramię semi-trailing, jak stwierdzono w 02 rodzajach ti użytkowania. Ponieważ są one wykonane z otwartego profilu one rdzewieją mniej i są dostępne w lepszej kondycji. Koberstein traktowane części do piaskarki i profile zamknięte za pomocą połączenia spawanego w arkuszu ponownie uzyskania niezbędnej stabilności. Potem wypełnił wnętrze pomalowane kierownicy woskiem, aby zapobiec korozji.

Tymczasem przywrócenie BMW 2002 Tii Alpina trwało ponad cztery lata, w reżyserii podwozie świeciły w zastosowanej fabrycznego odcieniu Verona. "Czerwony I naprawdę nie podoba, że ​​dla mnie są gaśnice lub skrzynki narzędziowe"Żarty Koberstein. Więc zdecydowaliśmy się na kompromis, pozwalając farby niektóre części czarny matowy, jak to było w zwyczaju w Alpina samochodów wyścigowych.

Wiele niskiej jakości części zamiennych na rynku

Teraz poszedł do montażu BMW 2002 Tii Alpina The Koberstein również sam wziął w rękę. Nie mógł mówić o wiele czego doświadczył w tym renowacji, jak na problemie dostaw części lub niską jakość wielu częściach na rynku oferowane. Ale to miejsce nie jest tu dosyć.

"Było to szczególnie trudne do uzyskania konkretnych i przydatnych informacji o przywrócenie tego samochodu"Jęki Koberstein. Takie źródło, on podkreśla Wolfgang Herz BMW 02 Club. Ale teraz to się robi, Koberstein ma bardzo szczególną BMW 2002 Tii Alpina, który nigdy naprawdę chciał, ale nie chcą dać.

Przywrócenie Szczegóły BMW 2002 tii Alpina

 • Miejsce zakupu: Schorndorf
 • rok zakupu: 2003
 • warunkiem zakupu: Przebudowany pojazdu jako samochodu rajdowego, rozebrano prawie wszystkie Alpina specyficznych części i zastąpione przez bardziej nowoczesnych części, ale w dużej mierze zostały utrzymane, zły stan ciała.
 • prehistoria: Dostarczane przez pośrednika w północnych Niemczech. Którzy przebudowali samochód z Alpina, nie jest znany. Według Alpina, silnik 1973 był przygotowany. Został on później obsługiwany przez samochód sportu motorowego.
 • zakres renowacjiCiało zostało zbudowane z wielu nowych elementów, za pomocą prostownicy całkowicie nowe, kolejne zmiany z przodu, z tyłu, na nadkola itp cofnąć i pomalowane w oryginalny kolor. Silnik został otwarty, testowane, przechowywane i świeżo po remoncie z nowym zestawem uszczelek, brakujące części mogą być dodawane. Podwozie zostało całkowicie remontowane. Dyskretne brakujące części Alpina takie jak spojler lub felgi mogą być nowo nabyte.
 • czas przywrócenie: 2003-2008
 • fachowa pomoc i dostawców części zamiennychBlacha: ciało i pojazdów budowlanych Reißmüller, 73037 Göppingen, Tel: +49 (0) 7161 822656, konsultacji :. Wolfgang Herz, BMW Klub 02 Niemcy, www.bmw-02-club.de
 • koszty: Niezarejestrowane
 • wartość rynkowa: Ze względu na niedostępność niewykrywalny