Audi RS5 TDI Concept w przeglądzie: Pierwszy naprawdę sportowy diesel

E-kompresor, dwie turbosprężarki, 2,4 bar ciśnienie doładowania i jego silny zwinność sprawiają, że Audi RS5 TDI Concept za pierwszy prawdziwy sportowy diesel. Exclusive test platformy technologicznej.

20/04/2015 Stefan Helmreich Napędzany

Turbo może naprawdę przepraszam za dzisiaj: Ponieważ oni biegają głowy, odgarnianie newton wiele kilometrów moment - a potem wrócić, ale tylko do pokrywy na końcu. Jak wyraźniejsze to czy to jest rzeczywiście całkowicie wurst - opóźnionej reakcji na ich temat, ich sprany dźwiękiem i ich rotacji niezadowolenia. A mówiąc poważnie: Czasami zastanawiam się, czy właśnie dotarł do zarzucenia nich, że nie stać się wolnossący silnik.

Kup cały artykułPrzegląd jednolitego Audi RS5 TDI Concept samochód sportowy 03 / 2015Sie uzyskać pełny artykuł (łącznie. PDF, 4 strony) 1,99 € Kup ten test

Ostatni zjazd w Audi RS4 Avant: W trasie pożegnalnej z wolnossący V8

Ponownie pozostawiając szacunkowej samochodu z wolnossący V8 etapie - z Audi RS4 Avant. Mimo, że istnieją powody, aby na pewno czekamy na silniku follow-turbo, dzięki połączeniu z bujną jednostki 4,2-litra jest godne pożegnanie. Dlaczego nie w Andaluzji?

10.10.2015 Jens Dralle Napędzany

Jak tęsknota drogi A-397 nie poszedł z Marbelli do Ronda dotąd w historii - przynajmniej nie które znamy. A nasza wiedza o literaturze i sztuce hiszpańskiej przylega wprawdzie dość ograniczone. Jednak dla przyjaciół tendencję kombinacji narożnych dotyczy niekwestionowana jako trasa marzeń, i dla wszystkich, którzy są na odludnych torach wyścigowych, w każdym razie.

Kup cały artykułJazda raportu Audi RS4 Avant samochód sportowy 09 / 2015Sie uzyskać pełny artykuł (łącznie. PDF, 5 stron) 1,99 € Kup ten test

BMW 330d i Mercedes C250 CDI w teście: Porównanie średniej klasy oleju napędowego

Twin-turbo czterocylindrowy ze Szwabii przeciwko Turbo sześciocylindrowego w Bawarii - kto wygra wyścig? Dwa diesel konfrontacji pojedynku diesla. Czy Mercedes C 250 CDI naprawdę błogosławieństwo dla miasta i na świecie? Natomiast samo drogie BMW 330d posiada.

05.01.2009 Bernd Stegemann

Dlaczego tak skromny? Zamiast 250 Mercedes równie dobrze trzymać numer 500 do rufy. Ponieważ znacznie bardziej imponujące niż pojemność w których liczba i tak zorientowany jedynie ogólnikowo, moment obrotowy nowego silnika wysokoprężnego: 500 Nm. Prawie tyle samo maksimum 5,5-litrowy silnik benzynowy V8 (530 Nm), a jako moc (204 KM) jest dokładnie taka wartość, że do 2005 roku wybudowany 3,2-litrowy sześciocylindrowy silnik CDI wciśnięty. Zadziwiające: Dzisiaj składa więcej niż 2,1-litrowy czterocylindrowy tego paralizatora. Zmniejsza to ciężar tarcia i nie mniej zużycia podczas gdy dwa inteligentny połączony turbosprężarki bardziej niż skompensować mniejsze przemieszczenia.

Kup cały artykułPorównanie testowy BMW 330d, Mercedes C 250 CDI Auto Motor und Sport 01 / 2009You uzyskać pełny artykuł (łącznie. PDF, 4 strony) 1,99 € Kup ten test

Compact BMW, Opel, Seat i VW w teście: Od bo diesel jest niesportowy

Po debiucie wściekły GTI teraz tak wariantu diesel: VW Golf GTD kroki na ring 180 KM powiększonej rozciągania. Jednak BMW 120d znać 2.0 TDI walczyć Opel Astra GTC BiTurbo CDTI i Seat Leon FR dość - i potrafią fascynować.

07.12.2013 Jens Dralle Napędzany

Czy Audi, BMW czy ktokolwiek inny - tak zwycięskiej mogą one również były zawsze biegacze diesla w sportach motorowych, podział obrazu silnika o zapłonie samoczynnym jako sport może być dodatkowo opóźniony. Ale tam jest i tak więcej niż 8 A Le Mans, więcej niż B27 Spa Francorchamps, ponad 1,212 L Nordschleife.

Opel Astra GTC CDTI Biturbo zarysować ślad 200 KM

Dokładnie, otwiera Seat Leon Fr brat krwi TDI, świeżo motorowe Opel Astra GTC CDTI Biturbo i ustalona BMW 120d kurtyna dla kompaktowego wybuchu napędowego w tym po prostu przesunięte z działu rozwoju w świetle reflektorów VW Golf GTD.

Pod 184 KM i maksymalnym momencie obrotowym 380 Nm, żaden z czterech kandydatów zaufać w ringu, Opel naciska dzięki dwóch turbosprężarek nawet 195 KM i 400 Nm z komór spalania. Przypominamy ponownie: Te elektrownie utknęły w dostępnej handlowo samochodu kompaktowego.

W przypadku Zatoki silnik dwulitrowy został wuppen 1,421 kg, samochód testowy ostatecznie puchną mnóstwo dodatków spod kontroli. Standardowo jednak są sportowe fotele z charakterystyczną szachownicą czapki szmatką. Podobnie jak w przypadku benzyny opalanych GTI dobrze dostarczają każdego jeźdźca tylną najlepsze wsparcie, czy to za pośrednictwem firmy wyściółką lub potężnymi skrzydłami.

No to chodźmy: wcisnąć sprzęgło - no DSG! - nacisnąć przycisk start, ciszę. Prawie co najmniej ze względu na wspólny silnik kolei działa bardzo ostrożny, wzrasta tylko w trybie Sport swoim głębokim głosem growling jednak einspielt mu generator dźwięku przez przednią szybę.

Silnik VW jest bardziej skomplikowany niż diesel BMW

Wszystkie kłamstwa i oszustwa, a potem? Nie, dlatego, że samo doświadczenie jazdy jest naprawdę - bardzo dobry. Niska 1500 / min, chwyta czterocylindrowy, osiągnięte przy 1750 / min jego maksymalnego momentu obrotowego pozostaje tam aż do około 3000 / min, a następnie obraca się trzymać. Od 4000 rpm robi się trochę trudne wtedy, TDI jako głoszenie do klasycznej małej prędkości stylu jazdy diesel. Więc co? W ciągu zaledwie 7,4 sekundy - Dziesiąty szybciej niż w specyfikacji fabrycznej - sprinty VW od zera do 100 km / h. Porządku, małej prędkości właściwie tylko Opel, a nawet znacząco (8,6 s).

BMW 120d, widok z przoduBMW 120d w Hockenheim 1:39 min.

A gdy moc silnika jest rozprowadzany, Golf ma chyba także trochę dawdled, bo tu ma również siedzenie i zaparzać BMW. Dlaczego? Ponieważ Hiszpanie waży co najmniej 49 kilogramów mniej i dzięki BMW do ośmiu-biegową automatyczną skrzynią biegów ma tłumaczenie bronią. Astra GTC korzysta z pełną siłą niczego, bo waży 1,574 kg - 202 kg solidny ponad lekkim Leon.

Dopiero podczas porannej wycieczce na małym torze Hockenheim, Golf wykonuje ćwiczenia poranne poważnie. Reżyseruje zwinny, które stopniowo układ kierowniczy pracuje z bardziej bezpośredni niż stosunek standardowej Golf (2,1 zamiast 2,75 zakręty skrajnymi położeniami) daje dobre opinie do codziennego użytku gospodarstwa sił. Jego niewielki podsterowności może być laminowana z łagodnymi zmianami reakcji obciążenia, które nie jest całkowicie wyłączany ESP utrzymuje w dużej mierze czystą linię wyjścia.

VW Golf GTD musiałby blokadę mechanizmu różnicowego

Tylko podczas przyspieszania z ciasnych zakrętów, trakcja jest gwizdanie koniec - kto musiałby mechanicznej blokady GTI, jeśli nie niedźwiedzi GTD? Niemniej jednak miele w energiczny 1.21,1 minuty na torze wyścigowym.

Jak powiedziałem, że jest jeszcze daleko, jednak wszystko wskazuje na radość oferowanej przez Golf w życiu codziennym. Ponieważ oprócz dynamicznej manipulacji, może być opanowane łatwo w każdej chwili, dając kierowcy nie tylko kierownicy, ale także za pomocą łatwo przełączane i fit-stosunek sześciobiegową skrzynię biegów w każdej chwili czuć szefa, aby być w ringu. A jeśli czas nie jest szefem, ale wymagana jest dżentelmenem, sprężyny Volkswagen nadal bardzo dobre, ale nie negując jej napięty podstawowe strojenie kiedykolwiek - dzięki 1000 euro drogie podwozia opcji.

Znacznie korzystniejsze skonsolidowany brat Seat Leon FR zapewnia również podczas przetwarzania żadnych zrazy, wygląda bardzo sztywna i solidna, ale nie aż tak szlachetny. Ponadto, jego sportowe fotele pakować do nie tak intymne. Ale ergonomia prawo, instrumenty można odczytać prawidłowo.

Seat Leon FR i VW Golf GTD z identycznym silnikiem

Podczas jazdy obie różnią się z kolei o ile zawartość jaj opakowań. Chociaż najsilniejszych przedstawicieli EA288 generacji TDI zamiast 1800 pracuje z ciśnieniem wtrysku 2000 bar, biega bardzo uprawiany. Tylko on nie wymyślać revving, ale daje Leon poziom wydajności, przy której większość 1212 roku, twardy orzech uszczelka głowicy pomiędzy 8, B 27 i L - szczególnie w sprintach pośrednich.

Nie powinno być również mniej godny się, że 17-calowy matowy gniazdo (Golf: 18 cali) czuł mocno naciska na przednie koła i może patronować dużo wcześniej przez ESP. Ogólnym najniższy poziom przyczepności otwiera również do najwolniejszej prędkości w slalomie, co chociaż bezpośrednie, ale również syntetyczne kierownicy jest przypisana przynajmniej częściowo do winy.

Wszystko to oczywiście nie bez wpływu na wycieczkę do toru wyścigowego, gdzie León nie może skorzystać z jego korzyść wagi. Zbyt wyraźna podsterowność, zbyt zmęczony, reakcje na zmiany obciążenia, zbyt szybko, biorąc interwencje kontrolne miejsce - nieco überlegterer przyczepność w szafce na buty może przynieść odmienny skutek. W tym siedzisk grzeczny, nawet bez drogich amortyzatorów adaptacyjnych. Szkoda, że ​​po prostu ma punktów za nim. Niemniej jednak, żywy i chyży wygląd Hiszpana podsycanie oczekiwane nieco umiejętne skonfigurowanego samochodu testowego.

Astra przypadku wydaje mielono z bloku stali

Opel każdy przypadek wysyła powodu dwudrzwiowy GTC wersji Astry, ponieważ w przeciwieństwie do czterodrzwiowa utknął pod swoim przednim końcu tzw zawieszenie HiPerStrut. Ich większy kąt rycynowy i zmniejszone rozprzestrzeniania pozwalają przechylić podczas toczenia się dalej do środka koła. Ponadto, czynniki napędowe mają być zminimalizowane.

I rzeczywiście, nie było aż do Astra, będą natychmiast usuwane wszystko prosto z planów budowy dróg na świecie. Reżyseruje chwalebny precyzyjny, długo pozostaje neutralny, zanim on bierze schronienia w bezpiecznym podsterowności. Następnie lob na gazie pomaga GTC, jednak z powrotem na właściwe tory, które z kolei mogą być utrzymywane w czystości za pomocą liniowego i bezpośredni układ kierowniczy.

W tym świecie, który składa się tylko z krzywymi Opel powinien zadać doskonałych miejsc w salonie, które utknęły na przykład w wariantach OPC Astra. Montowane w meblach testu samochodowego brakowało przypadek trzymaniem bocznym i wsparciu uda - a silnikiem ugry i emocji. Wyjątkowo czuły czterocylindrowy silnik z turbodoładowaniem (od 3000 / min, większe ładowarki pracuje sam) brzmi przynajmniej musującego letniej wiążących smaków. A on dąży szczerze, ale na próżno z pozornie frezowane z litego bloku stalowej tulei Astra.

BMW 120d doceniają koncert Sex Pistols pod długą maską

nawet BMW dwulitrowy (1800 bar ciśnienie wtrysku) dla dźwięku przyznać żadnej nagrody Emmy, a na pewno nie za zimnym rozruchu gwoździ, ale silnik 184 KM obalone uprzedzeń z wirującym leniwe diesel. Dobra, nawet w razie upadku z 5.000 / min zasłoną. Ale przynajmniej do tej pory, to idzie na długą maską, jak kiedyś na koncercie Sex Pistols - najlepsze wartości przyspieszenia i elastyczności w teście porównawczym.

Który obejmuje również osiem-biegową automatyczną skrzynią biegów jest na uboczu, a wręcz przeciwnie: Bliskie spread i palce wylać jak zmiany biegów w trybie S niesie nawet decydujący wkład. Nawet na torze wyścigowym, tłumaczenie okazuje się być dokładny i dodatkowo znajduje się niezwykle zwinny dostrojone zawieszenie estorilblauen samochodzie testowym. Niemal intuicyjny poddać, nie podsterowności wejściowy, ale pod obciążeniem i podczas hamowania nawet niewielkich miseczkach Tail - który był na nim, bez nich pokolenie F20.

A ponieważ ponadto, że kierowca prawie idealne warunki pracy - może być tak, że sportowe siedzenia dla jednej lub drugiej trochę zbyt wąski krój - znaleziska naprawdę zaskoczył najszybsze czasy na małym torze i slalomie teraz nikogo. Najbardziej zgodne skuteczność hamowania idealna zwycięstwa.

Siedzisko jest konsumpcja król na 7,9 litra na 100 kilometrów w sekcji

Och, to nie jest konsumpcja, która nawet pod warunkiem, może również przyczynić się do przyjemności jazdy. Opel: 10,7 l / 100 km, Seat: 7.9, VW: 8.6. I BMW? 8,3 l / 100 km. Przynajmniej teraz shell-diesel Obraz nie odgrywa większej roli.

Więcej o BMW serii 1, BMW serii 1, Opel Astra, Opel Astra, Seat Leon, Seat Leon, VW Golf, VW Golf

Subaru Forester 2.0 Ecomatic: Test SUV z napędem LPG

Wyposażone w napęd LPG Subaru Forester 2.0 Ecomatic objawionej w testowaniu pewną niespodziankę - ale bez większych problemów. W obu przypadkach mocne są w pogodnej rozdaniu szczególnie dobrze.

22.06.2010 Peter Wolkenstein

LPG - co to jest? To wciąż nie wszyscy mieszanina propanu i butanu jako paliwo wspólnego. Nie tak z Subaru: Nawet po wprowadzeniu silnika Diesla jest dostępny dla kupujących Subaru Forester na samochodzie lub gazu płynnego (LPG) ulepszona wersja ecomatic na wagę złota. Chyba, że ​​była oferowana za darmo w ramach jednej z wielu ofert specjalnych, to waży około 2900 euro do ceny, dzięki czemu nawet 400 euro droższe niż Forester napędowego. Ale dzięki niskiej ceny paliwa LPG około 65 centów za litr ecomatic pozostaje interesująca ekonomicznie alternatywą dla oleju napędowego.

LPG wpływ na właściwości silnika jest ledwo zauważalne

Powodem dla nas czuć się cały rok na zębie LPG Forester buffy. Stal srebrny malowane samochód testowy z bogatym wyposażeniem Exclusive powinno być jak najwięcej kilometrów na pokrycie eksploatacji gazu. Na benzynie zmodernizowane czterocylindrowy bokser opiera się tylko na starcie, przełączenie na zasilanie gazem jest automatyczna. Jednak instrukcja zaleca uruchamianie regularnie na benzynie (około 50 kilometrów od 1000), ponieważ gaz ma gorsze właściwości smarne. W przeciwnym razie, wpływ na właściwości silnika jest ledwo zauważalne na LPG. Silnik bokser w Subaru Forester 2.0 ecomatic mimo to nie czeka z beefy rozwoju momentu obrotowego. W szczególności, po przejechaniu w którym przestrzenność tym ładunek został wykorzystany WEIDLICH, skargi dotyczące klapa posiada. Podwozie ( „gąbczasta”) oraz kierownicy ( „nieprecyzyjny”) nie jest również wśród mocnych gdy Subaru Forester jest shooed wodzie na autostradzie.

Cały konwersji gazu przylega do czegoś improwizowanej

Jednak chwała przyznał wygodna nawet na długich trasach mandatów, podczas gdy zainstalowane przez system nawigacji Subaru działającej w teście wytrzymałościowym z jej niepotrzebnie skomplikowane menu niektórych kolegów do rozpaczy. Posiada poręczną funkcję, która ułatwia znalezienie stacji autogazu - pod warunkiem, że oprogramowanie jest aktualne. Mimo, że liczba stacji paliw LPG rośnie, nadal istnieją duże braki w niektórych obszarach. Jeśli chcesz uniknąć niepotrzebnych kilometrów na benzynie, staranne planowanie jest wskazane przed długich podróży. Etapy nie powinien być zbyt długi. Ze względu na naturalnie większe zużycie (średnio 13,1 litrów na 100 km LPG w stosunku do 10,3 litrów Premium) użytecznych 54 litrów LPG zbiorników pomocniczych są rzadko wystarczające na więcej niż 400 km. Oddzielna, mały wyświetlacz zbiornik gazu nie działa bardzo dobrze i jest trudny do odczytania w świetle słonecznym. Ponadto jest odpowiedzialny za całkowitą konwersję gazu czegoś improwizowanej, nie każdy przyjmuje w cenie pojazdu 36.000 euro dla Subaru Forester 2.0 ecomatic.

Subaru Forester posiada wygodny charakter

Jednak to wciąż powszechne w większości innych modeli LPG - lepsza integracja pojazdu pozostawia czas jest opóźniony. Jednak żadne rozmowy kompromis dla wiarygodności gazowni, pracowali nad całym Dauertestddistanz bez żadnych problemów. Wiele LPG przybysz skrytykował niespodziewanie wcześnie automatyczne przełączanie z gazu na benzynę pracy, mimo że zbiornik LPG nie może być puste strzały wskazane. W takich przypadkach, ciśnienie gazu dla dużych obciążeniach silnika nie jest już wystarczające. Więc kto uchyla potężne procesy przyspieszania na spacery działa niską LPG może opóźnić przejście na działanie benzyny o gładkim stylu jazdy. W każdym razie, spokojny ruch lepiej pasuje komfortowe charakter Subaru Forester 2.0 ecomatic. W śnieżną zimą korzyści z jej standardowym napędem na wszystkie koła były duże zapotrzebowanie.

Nie bezbłędne wykonanie przez japońską napędu koła pojazdu

Silne ogrzewanie prowadzi się do wnętrza w niskich temperaturach szybko wysokie temperatury, ale zasady do życzenia. W tych warunkach również trwa kilka minut, aż silnik przełącza się na gaz po uruchomieniu zimnego silnika benzyny. nie trochę, ale dla obliczenia opłacalności ostrym ołówka nieznacznego - dodatkowego zużycia w tej fazie w inny czystym trybie LPG Buffy do Super 0,3 litra na 100 km. Cień do bilansu wyrzucił również stosunkowo częstych wizyt w warsztacie. Tylko z powodu krótkich odstępach serwisowych zaledwie 15.000 km od Subaru Forester miał trzy razy usługi w zakresie testów. W międzyczasie, zrobił kilka dziwactw: dwukrotnie wypadł z tempomatem, raz zamigotały w normalnej jazdy, wskaźnik temperatury oleju na tylnej osi. Za każdym razem wizyta w warsztacie było konieczne, chociaż usunięcie przyczyny zawsze może czekać aż do następnego przeglądu.

towarzyszy również gwałtownego rozwoju parowy nagłej utraty wody chłodzącej na autostradzie pozostał bez poważnych konsekwencji: Po Subaru Forester został odholowany do garażu, okazało się, zamiast pierwszego podejrzewanego głowicy cylindra uszkodzona uszczelka wadliwy korek chłodnicy jako przyczynę zewnątrz. Więc ogólnie rzecz biorąc nie jest bezbłędny występ japońskiej pojazdu napędowego koła Subaru Forester 2.0 Ecomatic, ale wszystkie przekonujący w ogóle - odnosi się to również do napędu LPG.

UmfrageKönnten ogół upgrade swojego samochodu na gaz wyobrazić? Jasne, chodź cena anNein, nichtDer ja.Ergebnis środowiskowe wyświetlić więcej warte mojego dobra, o Subaru Forester

Volvo XC60 T5 AWD (2017) w badaniu: W jaki sposób nowy Szwed bije?

Pomimo nowej konstrukcji, technologii, druga generacja XC60 pozostaje prawdziwy Volvo. Ale nie tylko, że jest kojący do niego. Przetestowaliśmy Szwedów jako T5 i cztery koła.

28/09/2017 Bernd Stegemann 1 Komentarz

W dniu, kiedy przyszedł deszcz, a nowy XC60 przyszedł do biura. Podczas pomiaru w Lahr chmury nadal trzymać mocno, ale w drodze powrotnej przez Schwarzwaldzie jest to leje z deszczem - do dwunastu dziesięć-litrowych wiader na metr kwadratowy. Ale w końcu nie są dla przyjemności, a Volvo pracuje więc tylko w niekorzystnych warunkach do szczytowej formie. Szkoda, prawie że nowe systemy wspomagające, które pomagają kierowcy w niebezpiecznych sytuacjach podczas jazdy i uników, nie równa udowodnić ich przydatność.

Kup cały artykułVolvo XC60 T5 AWD Napis (2017), z przoduVolvo XC60 T5 AWD (2017) w badaniu jako nowych uderzeń Szwed? Auto Motor und Sport 17 / 2017Sie uzyskać pełny artykuł (łącznie. PDF, 3 strony) 1,99 € Kup ten test

Audi A1, Mini Cooper, Adam Opel w porównaniu: Jak Adam przeciwko A1 i mini sugeruje?

Opel Adam teraz napędza nowy trzy-cylindrowy silnik benzynowy turbo - i wola, by w końcu pokazać to tak, Audi i Mini razy. Audi A1 jest wyposażony w czterocylindrowy, MINI Cooper z turbo trzycylindrowy. Następnie zwolnij razy.

28.11.2014 Sebastian Renz

Dzisiaj nie możemy mieć nawet kryzys. Ponieważ równego schamant psycholog hobby, trzeba zobaczyć kryzys jako szansę. Brzmi nowoczesny, ale zawsze w ten sposób. W tym sensie, dzięki kryzysu Sueskiego w 1956 roku, bez którego nie byłoby stojący naprzeciwko Mini.

Kup cały artykułPorównanie testu Audi A1 1.4 TFSI, Mini Cooper, Adam Opel 1.0 Auto Motor und Sport 24 / 2014Sie uzyskać pełny artykuł (łącznie. PDF, 6 stron) 1,99 € Kup ten test

Lotus Exige Cup Fahrbericht 380 (2017): To może być samochód sportowy z urządzeń wyścigów

Lotus przynosi coraz więcej pochodne swojej serii. Tym razem kolej Exige, od angielskiej powiesić 380 KM Cup wariant. Samochód sportowy dominuje działanie drogowego i ecstasy na torze wyścigowym. Jest pewien haczyk, jednak.

23/06/2017 Andreas Haupt 1 Komentarz Napędzany

Formuła jest prosta, a zarazem tak skuteczny: więcej docisku poprzez poprawę aerodynamiki. Więcej przyczepność mechaniczną przez szerszych opon. Więcej propozycji dla konfiguracji. Więc Lotus Exige Sport sprawia, że ​​monter 380 i sprzedał je jako Exige Cup 380. Samochód sportowy, z którymi idziesz na torze wyścigowym, konkursie i wreszcie może przemknąć do domu. I powinno być.

Ten sam wzór w Elise, z których obecnie istnieje wersja Cup że testowaliśmy już na angielskich drogach krajowych i na torze testowym Lotus w Hethel.

Lotus Exige Cup 380 jest jednak mocniejsze, lepsze przyspieszenie i napędy brutalne. Oto osiem punktów, które zauważyliśmy na naszych czterech okrążeń na domowym torze Lotus.

1. Wyjście

Obietnice Lotus ważące na Exige Cup 380 na maksymalną prędkość 282 km / h do 200 kg nacisku. To 60 kg więcej niż Exige Sport 380. Można powiedzieć o wersji Cup, który pragnie szybkich zakrętów, takich jak Bayer, do pewnego stopnia i parę białych kiełbasek.

Więc proszę: niech nas razem w Windsock Corner, ultra-szybkim zakręcie po prawej stronie. Lewa zbliża 190 km / h, po prostu lupfen pedał gazu trochę drogi oznakowanie i dać w: Mid-silnikowych nurkowania sport wóz do przełomu. Po pierwsze, Exige Cup 380 wijąca się przez około 150 km / h, po czym całkowicie angast znowu na szczycie. Jedno okrążenie wokół 160 rzeczy. I to byłoby jeszcze lepiej. Exige Cup 380 nie wymaga korekt kierownicy, jest wystarczające, aby zachować oryginalny impuls. Karossiere pozostaje stabilny i nie przechyla się na zewnątrz krzywej.

Katalog środków, aby zmiany w aerodynamice była rozległa. Decydującym nadkole na przednich błotnikach i nowych tylnych skrzydeł. Skrzela w górnej części błotnika przynieść tylko 30 kg więcej docisku. Ponieważ biorą ciśnienie z nadkolami i przepływa powietrze wokół ciała piękny na górze. Tylne skrzydło przychodzi jako jednoczęściowej pokrywy silnika przez Prodrive. Angielska firma z doświadczeniem wyścigów samochodowych.

Lotus Exige Cup 380 - samochód sportowy silnik - - Raport jazdy - mid 06/2017 Photo: Lotus tylne skrzydło Prodrive. Przy 282 km / h 200 kg zmusić Exige Cup 380 na ulicy.

Skrzydło jest budowanie wyższa i ma inną niż główne ostrze Exige Sport 380 Lotus zmieniony także przedni splitter węgla, deski Barka na bokach i ciała po obu stronach dyfuzora. Tutaj otwory Troupe Lotus uderzył w nią, co powinno sprzyjać wyjściu. „I mamy powiększone otwory powietrzne po bokach. Pozwól silnikowi oddychać lepiej „, mówi szef Lotus-Marc Gales Jean. Niemniej jednak, tym bardziej ciśnienie jest minimalna kosztem prędkości. Spada z 286 do 282 km / h.

2. wycieraczka

Wycieraczka umieszczona Lotus w pozycji normalnej do środka pod kątem 90 stopni w stosunku do karboksylowej okapu. Jak to jest w zwyczaju w pociski LMP w Le Mans. W tym położeniu wycieraczki zakłóca przepływ powietrza mniej. Aerodynamika w szczegółach - ale nie za wszelką cenę. Kiedy pada deszcz w Anglii, nie trzeba zaparkować po lewej stronie drogi.

3. Wydajność

Lotus Exige w Pucharze 380 ma te same szaleje 3,5-litrowy V6 jak kompresor w wersji sportowej 380. PS 380 i 410 Nm pchać samochód sportowy kubek energicznie powolnych zakrętach i do niego ze strony państwa w 3,6 sekundy może przyspieszyć do prędkości autostrady. To jedna dziesiąta szybciej niż Exige Sport 380. Odjazd nie możemy w teście bez urządzenia pomiarowego. Sensing jest praktycznie niemożliwe do jednej dziesiątej. Czy pięć kg mniejsza masa wystarczy to dziobanie dziesiąty?

Aerokit bierze kielich Exige jedenaście kilogramów. ale gdzie indziej łapie z powrotem na niego sześć. Jednoczęściowa pokrywa bagażnika oszczędza 6,5 ​​kilogramów. Pominięcie sprężyn gazowych dla mechanizmu otwierającego kolejny kilogram. Karbonizowany wlotów powietrza 500 gramów i opcjonalne węglowym uchwytów do roboczego zespołu ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji jeszcze kilka setek gramów. Musimy hak skrócie: Kto potrzebuje w takiej klimatyzacji samochodowej? Biorąc pod uwagę. Do 1650 euro wolisz zaprasza kobiecie 16 razy eleganckie na kolację. Dwa kilogramy opłat Exige Cup 380 w porównaniu do 380 sportu poprzez pałąk ze stali T45 dalej. Szersze opony ważyć cięższy.

4. opony

Na przednim wszystko pozostaje takie samo. 215/45 ZR17 Michelin Pilot Sport Cup 2 marki drugiej strony, zwiększa szerokość pasma gumy w tylnej i przywiązany rolek o rozmiarze 285/30 ZR18 na. Zamiast 265 milimetrów jak w wersji Sport. Z wolnych zakrętów jak prawo-lewo-prawo szykany że Rindt nawrót lub nawrót Andretti zaskoczy Elise Cup 380 jakby to otrząsnąć się prześladowcę. W szybkich zmian kierunku, połączenie lepszej przyczepności aerodynamicznej siły docisku i mechanicznej jest prawdziwym jokerem. Czuje się jakby kilka włókien opon wiercić asfalcie i zakorzenić się w nim. już z oponami Cup trwa bardzo agresywną postawę, aby pozwolić Elise Cup 380 hecktänzeln wokół krzywych w teście.

5. Slip Regulation

Bar po lewej stronie kierowcy kokpitu konfiguruje połowie samochód sportowy z silnikiem. Do wyboru trybów Sport, Race i odstający. W zależności od etapu pedału przyspieszenia szybciej przesyła polecenia do sprężarki i interwencje ESP są zmniejszone. Kto odwraca ESP całkowicie uwolniona Exige Cup 380 i musi być świadomy: Jeździsz tu 1,1 ton lekkich samochodów sportowych z silnikiem połowie starej szkoły. Bez patrolu ochrony z działu elektroniki tak karane samochód nagle spowalniający z reakcją zmiana obciążenia. A następnie można ratzfatz zepsuć czasami. Więc jeśli brakuje doświadczenia, raczej zmienić maksimum w trybie Race i zapisać się do całkowicie losgelöstes Jazdy Po Race Training Tor.

Lotus Exige Cup 380 - samochód sportowy silnik - - Raport jazdy - mid 06/2017 Zdjęcie: Lotus lewo od kierownicy: ustawianie trybów &Sport; 34&# 34;, &# 34; Race&# 34; i przy dłuższym naciśnięciu przycisku &Wyłączona; # 34th&# 34;

W trybie OFF liście lotosu tylny napęd Exige Cup 380 kontroli poślizgu dla kontroli trakcji. Inżynierowie je podzielić na sześć etapów. Od jednego do 12 procent. Na szóstym kliknięcie na małym kółkiem kierownicy, kontrola trakcji całkowicie wyłączony. Zmiana pojawi się na tablicy rozdzielczej. Mimo to, byłoby lepiej, aby umieścić elementy sterujące na kierownicy. Jak to czyni Ferrari z jego Manettino. Więc kierownica z Alkantary obejmujące przycisk i pokrętło strefy wolne pozostaje.

6. Układ kierowniczy i transmisja

Nie wspomaganie: Lotus nie tkwi w wieku maszyny do pisania, ale odbija się na co kierowca samochodu sportowego po prostu chce w takim samochodzie sportowym: uczciwość, by tak rzec, stały dwie osoby rozmowy między pilotem a pojazdem. Glorious jako Exige Cup 380 może poddać się pot płaskim torze testowym Lotus, ponieważ natychmiast reagować na najmniejsze ruchy kierownicą przy dużej prędkości, ale nadal nie emituje nerwowość.

Lotus Evora Sport 410 - Raport Driving - mid - silnik z doładowaniem V6 - sportowy samochód Lotus Evora Fahrbericht sport 410 Mocniejsze, lżejsze i szybsze

Celem tego sześciobiegową manualną przełącznika. Byłem około 410 sportowych i Elise Cup napisany w Evora 250: Każdy ruch jest zabawa. Pasy są krótkie, opór jest po prostu prawo, kochał otwarty mechanizm. Na przykład siedem pełnego podwójnego sprzęgła, jak na przykład, posiada lamborghini huracán już uwodzicielski w jego szybkości, a jego zdolność do reakcji. Tak, to kusi cię. Ale do rozwiązania przełącznik sześć prędkości w Exige Cup 380 jest znacznie bardziej zmysłowe, uchwyt na środku mechanika - to wspaniałe uczucie.

7. homologacyjne i motorowych komponenty

Exige Cup 380 niesie pałąk. Kto chce może być cała klatka wszczepione do wnętrza w warsztacie. Lotus nawet zbudować. Exige Cup jest już homologowany do wyścigów.

Od przedniej kratki na Exige Cup 380 rośnie do holowania za pomocą liny w prawej części dyfuzora. Podwójny pozycja NITRON amortyzatory i stabilizatory regulowane Eibach już należą do pakietu podstawowego. Pozwalają one atakować krawężniki w szykanie bez Exige Cup 380 destabilizacji lub zbyt gwałtowne i odbija. Na gładkiej biegu asfalt lądowania działa prawidłowo. Jak to będzie wyglądać na welligeren Nordschleife?

Na hamulce jest samochód sportowy z czterech-tłokowym kalibrem i tarcze rowkowane z AP Racing asa. Pedał hamulca działa płynnie i daje w każdej pozycji prawego punktu ciśnienia. To proste: śmiem Ci szybko, nawet późno, aby dostać się do żelaza. Hamulce pozwalają kilka szybkich okrążeń w jednym rzędzie bez Abate lub wątku.

Lotus oferuje dodatkowe opcje konfiguracyjne dla samochodów sportowych na drodze i torze: poduszki mniej kierownicy (3.500 euro), gaśnice (1,750 euro), przełącznik bateria (1750 euro). Układ wydechowy spawane lotosu 7300 euro z tytanu. W celu umożliwienia doładowaniem V6 ma więcej zamieszanie, otwiera się 3,500 / min, klap i ogłusza w sieci.

8. haczyk

Lotus buduje dokładnie 60 samochodów. Wszystko zostało już sprzedanych. „W ciągu tygodnia,” powiedział Gales zadowolony. „To była miła niespodzianka.” Niespodzianka ponieważ Exige Cup 380 jest droższy do 20.000 euro jak Sport 380.

wniosek

110,000 euro kosztować Lotus Exige Cup 380 Lotus błogosławiony kierowcy z samochodów sportowych mid-engine, powolne i szybkie zakręty równie zdominowany reagują jego doładowaniem V6 postrzępione i rabaukt przyzwoite (z układu wydechowego tytanu) oraz konkurentów w przeciwieństwie do Elise kubek 250 drażni również proste kawałki. Czy opłata 20.000 euro jest uzasadnione? Kto jest kto. Kto ma pieniądze, ale zbyt późno, aby można go zabezpieczyć dobre sumienie do 90.000 euro, Exige Sport 380 na sprzedaż. Ale trzeba też trochę więcej czasu.

VW Jetta w teście: tańsza alternatywa dla Passata?

VW Jetta chce uciec od Zatoki i Passata. Przy większych wymiarach i charakterystyczny design nowego Jetta weźmie swój dobry wizerunek i awansować do tradycyjnej klasy średniej. Jedno jest pewne: Poza zwykłym dużym bagażnikiem, że ma dużo więcej do zaoferowania.

31.03.2011 Bernd Stegemann

Bluźnić było wczoraj. zapominamy wreszcie krzyż odważny VW Jetta I 1979, usuń niepochlebne komentarze typu „przód samochodu, mały pojemnik tylnego” naszego psychicznego dysku twardym, a etykieta „Golf notchback” równej. W żadnym jednak wypadku VW Jetta II, który zainspirował ex-kolega Klaus Westrup do swojego kochającego medytacji na szczególny apel nieatrakcyjne samochodów w numerze 8/1987.

Kup cały artykułPrzegląd jednolitego VW Jetta 2.0 TDI w Beauty dziedziczą auto motor und sport 07 / 2011Sie uzyskać pełny artykuł (łącznie. PDF, 5 stron) 1,99 € Kup ten test

Fiat Punto 0.9 TwinAir Start & amp; zatrzymać w teście: Mniej cylindrów, bardziej cena

Fiat Punto 0.9 TwinAir start & Zatrzymać proste - odświeżony kompaktowy samochód Fiat ma teraz po raz pierwszy z dwu-cylindrowy silnik turbo na życzenie. Fahrbericht Punto.

15.03.2012

Tylko 9990 euro dla nowo wyremontowanym Fiat Punto - i że obejmuje ESP, cztery poduszki powietrzne, funkcję start-stop, centralny zamek, klimatyzacja, radio CD i przenośny system nawigacyjny. Wow, świetna oferta i na pewno bardziej niezwykłe niż małe szczypanie przód i wnętrze, Fiat dano mu 2005 Grande Punto mały samochód zaczął ponownie.

Do tej potrawy można dostać w VW gdy tylko nowy VW Up z chudego obiektów, ale również w Fiat Punto umowa jest ważna tylko do końca marca i do 69 KM w wersji podstawowej łatwe z dwóch drzwi i czterech cylindrów. Cztery? Nie był to dwucylindrowy wymieniony w czołówce? To prawda, oprócz znanego Benziner-, silników wysokoprężnych i gazu ziemnego, 0,9 litra małego bliźniaka z 500 i Lancia Ypsilon jest growling w Fiat Punto szybko, ale dopiero w kwietniu. I dumnym podstawowa stawka 15,200 euro.

Punto snarls 0,9 TwinAir i snarls

Dla porównania, dla trochę mniej pieniędzy Opel Corsa już dostarcza 1.4 o mocy 100 KM oraz Ford Fiesta 1.4 z 96 KM, każda zużywa około sześciu litrów na 100 kilometrów. Turbocharged Fiat Punto 0.9 TwinAir start&Przestać robić kontrastują z 4,2 litra. Przynajmniej to jest obietnica.

Szczególnie do stosowania w Fiat Punto 0.9 TwinAir inżynierowie opracowali nowy dwumasowe koło zamachowe i wyrafinowany silnik mount. Z sukcesu: warczy TwinAir i warczy chociaż równie zabawny jak sferycznej 500, ale wibruje nie tak silne. On starannie na napięte, szybko się wchłania około 5000 obr./min i dobrze łączy się ze standardową sześciobiegową manualną skrzynią biegów.

Fiat Punto TwinAir wymaga szybkości

Poprzez przycisk Eco, moc silnika od 85 do 78 KM może ograniczyć to, czego i tak nie zauważy w ruchu miejskim. Następnie konsumpcja powinna spadać nieznacznie ponownie, co jest również pilna potrzeba stworzenia ambitnych celów. Ale dla porównaniu do 500 kg cięższe około 150 Fiat Punto 0.9 TwinAir start&przynieść przestać chodzić, benzyna turbo musi nieustannie zmieniać się między 3000 a 5000 wycieczki na nasz pierwszy wyjazd, w tym jego braku oddechu.

Oczywiście tak wysokie prędkości jazdy zużycie Punto 0,9 TwinAir górę oraz informacje z komputera pokładowego do 6,5 l / 100 km - 2,3 litra dumnych powyżej wartości produkcyjnej. Jeśli wartość ta spadać w normalnym codziennym użytku, kwestia przydatności tego ślubu jest niezbędna. Wreszcie, również z Punto 1.4 77 KM i system start-stop jest zadowolić się mniej niż sześć litrów - i tam jest podobnie wyposażony już za 13.800 euro.

Więcej o Fiat Punto

VW Golf GTI i Polo GTI w przeglądzie: modele GTI w bratobójczej wojnie

W lusterku wstecznym samochodu VW Golf GTI musujące świateł do jazdy dziennej pojawiają - należą one do Polo GTI, który zapewnia mocne 180 hp czterocylindrowy polowanie na wielkiego brata. Czy on rzeczywiście zarządzać manewr wyprzedzania, pokazy testowe.

07/11/2010 Jens Dralle

Wisiała całkiem źle w latach dziewięćdziesiątych, pozornie malowane przez anno Golf GTI 1976 do wieczności w oleju i gumy obraz imponującej dynamiki jazdy.

Kup cały artykułPorównanie testowy VW Golf GTI i Polo GTI Auto Motor und Sport 18 / 2010Sie uzyskać pełny artykuł (łącznie. PDF, 4 strony) 1,99 € Kup ten test

Mercedes ML 250 BlueTEC 4MATIC: Naprawdę oszczędność cud? Pierwszy test.

Sześć litrów Zużycie obiecuje dla nowego Mercedesa klasy M BlueTEC kiedy czterocylindrowy jest w organizmie z nadwagą. Sprawdziliśmy 250 BlueTEC ML w pierwszej próbie.

19.09.2011 Torsten Seibt Napędzany

Ścieżka do spożycia bajka nie tylko najmniejsze silnik ml cały czas (nawet na krótko sprzedawany jednak 230S benzyny w pierwszym pokoleniu ML gęsty) utwardzone. Jednocześnie wszystkie najnowsze technologie oszczędzania paliwa zostaną zniesione z segmentu samochodów osobowych w klasie luksusowych SUV. Aerodynamiczny podwozia, niezwykle niski współczynnik oporu powietrza i poprawiony pakiet efektywność w dziedzinie, w której elektryczne wspomaganie układu kierowniczego na alternator i kompresor powietrza do wszystkiego pompy paliwa została przycięta do bardziej oszczędnej pracy.

ML 250 BlueTEC: zużycie 6,0 litra?

6,0 litra paliwa obiecuje zużycie blachy - nie kilka motocykle o dziesiątej ML-masy ma większe pragnienie. Nawet dla kompaktowego SUV że Oznacz wszystkie zaszczytem byłoby warto.

Wszystko Mercedes ML nowa generacja dostać nową 7G-Tronic automatyczna skrzynia biegów z funkcją start-stop w przerwach ruch w mieście pomaga nawet gdy skąpić. ML 250 Bluetec jest również to, że nie słychać tu na 4wheelfun tyle, obniżono z fabryki. Jednak tak długo, jak jest zainstalowany zawieszenie stalowa podstawa. Z prawdziwego pakietu Yamaha off-road w tym zawieszenie pneumatyczne AIRMATIC, świat wraca do normy, dzięki maksymalnie 285 milimetrów prześwit.

jazdy Test ML 250 BlueTEC

Więc ruszania, sprawdź tę obietnicę. 250 km jest możliwe w pierwszym dniu za przejażdżkę. My nie brać wolejem, ale celowo nie w trybie pełzania. Całkowicie normalne jazdy na szosie, jednak możliwe, maksymalna prędkość 140, na autostradach i drogach poprzez jak zawsze mile widziane jak szybko. Komputer pokładowy wymienione usługi świadomie i kłody kończyć najlepszy wynik: 7,2 litra zużycie paliwa jest obliczany. Chociaż jest to wyraźnie od standardowego zużycia-obietnicy, ale dla ML imponująca wartość. Ponieważ pomiędzy było też pościg dziesięć kilometrów z maksymalną prędkością na autostradzie czuć nawet tam nowicjusza do zęba.
 
ML 250 Bluetec jest najbardziej ekonomicznym SUV segmencie, może zatem być pewny. Co z pozostałymi cechami? Od nowego M-Class są pochlebne miękkie. Zawieszenie pneumatyczne (kosztuje 2,023 euro extra) przewiduje zawieszenie i komfort jazdy na poziomie luksusowego sedana. Kto tyka pilnie listy opcji 20-stronicowy, dostaje także cechy takiej limuzyny - do klimatyzowane siedzenia, dostęp do internetu i bardzo, bardzo długiej listy systemów wspomagających. Jednak najbardziej zauważalnie poziom hałasu. Nawet jeśli pilot nakazał pełną parą, nie ma atmosfery salon w nowej Klasy M. W półgłosem można filozofować o meritum designo skóra nominacje na 200 kilometrów na godzinę, szum wiatru można znaleźć praktycznie nieistniejące. Podwozie lub hałas silnika jest dobrze ukryta, imponującą wydajność.

Nowa Klasa M: supercichy

Niewielki silnik wysokoprężny więc są akustycznie tylko te widoczne, gdy pedał gazu jest zmniejszona przy niskich prędkościach. Potem słychać trochę gburowaty ryk z daleka. Pod względem prowadzenia czterocylindrowy dąży szczerze. Mimo 204 KM i 500 Nm byłoby przesadą potwierdzą jego żywość lub gwałtowny napędu. Wręcz fizyki nie da się oszukać, nowa Klasa M jest duży i ciężki. Czujesz się wystarczająco zasilany i może czasami zaryzykować śmiałą manewru wyprzedzania na autostradzie, z nowoczesnym sześciu butli z sąsiedztwa, ale można umieścić lepiej nie. Niemniej jednak, ML 250 Bluetec w życiu codziennym jest doskonały silnik, tak długo, jak nie zawsze chce się znaleźć idealną linię cięcia na kręte serpentyny powietrze.
 
Naprawdę dobrze zrobione jest system start-stop. Przy wykonywaniu ręcznych wozów transmisyjnych na światłach aż do biegu jałowym i wtedy pedał sprzęgła musi być opuszczone, nowa Klasa M wystarczy normalne zachowanie: Na światłach lub w stop-and-go ruchu występuje w automatycznym samochodem w zaledwie hamulca. Nowa Klasa M wtedy silnik zatrzymuje się w martwym punkcie. Hamulec, silnik dalej, mimo położenia napędu. Jest to na tyle zwinny, aby uniknąć zatrąbił na przez człowieka za snem i pędzić na obrót pasów z przodu samochodów nadjeżdżających z przeciwnej pasie.

ML 250 BlueTEC w terenie

Na dość wymagającym oczywiście off-road możemy również podjąć pierwsze spojrzenie na możliwości terenowych nowej Klasy M. Pakiet Off-road, w tym wymaganą zawieszenia pneumatycznego AIRMATIC, pochodzi z 4.484 euro ekstra nie bardzo tani, więc sprawia, że ​​ML 250 Bluetec ale patenty wspinaczki cudo. W szczególności, zawieszenie pneumatyczne pojawił się w pierwszym poza wrażenie delikatnej i bardziej elastyczne niż w poprzednim modelu.
 
Trzeba sobie krótką przerwę na kawę tuż przed Tour miejscu prowadzenia pomiędzy różnymi pokręteł i przycisków i wybierz żądany program nadchodzącej trasie przygodowej. Aby wypełnić czas oczekiwania, system multimedialny, w międzyczasie, pokazy (Comand Online, z 3117.80 euro) Kuchnia kolorowe obrazy, tak, że pasażer, który zna tylko przyciski od naciśnięciu kliknął i obracane. Również udział w nowym doświadczeniu M-Class jazdy.

M-Class w 2012 roku z dużą ilością systemów wspomagania

Dołączony off-road redukcja biegów pakiet, wspierane przez nowy i bardziej starannie dostrojony kontroli trakcji i prąd normalny Kreator pod górę i -Departure pewien nonsens może zrobić w tej dziedzinie. Mogliśmy zobaczyć splątanie z nowym zawieszeniem sprężynowym powietrze nie jest mierzona, stwierdziło, że jest jednak lepszy niż jego poprzednik. Również wznieść nieuchronny i herunterplumpsen nowoczesne, niezależne zawieszenie kół SUV w przeplatanie fragmentów czuje w nowej Klasy M nie jest tak drewniany jak poprzednio.

Kontrola trakcji pracował bardzo wrażliwie na pierwszej jeździe off-road. Hill Descent Control może spadać na zmiennej przełącznika rejsu od dwóch do 18 km / h. Dla przypomnienia, 600 mm głębokości brodzenia, 100% zdolność pokonywania wzniesień, kąt nachylenia, przód / tył 31/29 stopni, z których każdy pakiet terenowego. Że i 285 mm prześwit maksymalny ziemia może być już widoczne. Pierwsze wrażenie mówi w każdym razie, że zdolność droga nowej Klasy M wygrał od swojego poprzednika - w tych czasach, które jest warte oklaski scena.

Nowy M-Klase: koszt

Ile to kosztuje? Przynajmniej 54,978 euro za ML 250 BlueTEC jako modelu bazowego. Kto rzeczywiście wydaje się być dobrze uporządkowany naprawdę nago w najrzadszych przypadkach pozwala na cztery koła i kierownica sięgając również standardowe wyposażenie. Długość listy opcji już wspomniano w tym poście. Aby uzyskać więcej zabawy motorowe V6 diesel Brata ML 350 Bluetec 58,726 euro będzie należny, który jest również uzbrojony w silnik benzynowy V6 ML 350 zostaną zastąpione 56,763 euro z kupców. Dostawy rozpoczną się w listopadzie.


Wnioski:

Nowy ML 250 Bluetec faktycznie tworzy potrójny balansowanie: bardzo ekonomiczny w codziennym życiu, luksusowy i jeździć, chyba że zostanie wypłacona, bardzo szanowanych możliwości off-road. To będzie umieścić kilka sztuczek uruchomione dary południowej niemieckiej konkurencji Nobla, zwłaszcza, że ​​off-road możliwości jest dość daleko w specyfikacji. Cieszymy się do nadchodzącego Super Test.

Więcej o Mercedes M-Class

Nissan Qashqai w teście: Z Qashqai Nissan chce podbić klasę golfowe

Z 21 centymetrów prześwit i napęd na cztery koła Nissan Qashqai zaatakować klasę Golf. Niemożliwe?

22/06/2008 Napędzany

Żarty przyjdzie jeszcze ustalona. Dlaczego Nissan nazywa swój nowy pięciodrzwiowy również Qashqai? Wyjaśniając proszę dwukrotnie słuchać: Qashqai - Kasch-kai mówi - to nazwa koczowniczego plemienia irańskiego (który nie jest wszystko!). Mali ludzie żyli na pustyni, stały adres nie jest znany. Nissan Qashqai brakuje również. Jest mieszanką SUV i samochodów kompaktowych. Golf uczniów, jest zwabiony i jednocześnie przyciągnąć Suzuki SX4 Group.

Nissan korzysta z zalet obu światów pojazdów - i niemal wolna od zmarszczek podwozia z 4,32 m długości (pomiędzy Suzuki SX4 i Toyota RAV4). Rozstaw osi 2,63 metra. W zwisy przednie i tylne są krótkie, klamki drzwi i dach daleko powyżej. 1,61 m rozciąga Qashqai w powietrzu - dwanaście cm powyżej pole 4Motion, pięć centymetrów powyżej SX4.
Kto palpacyjnie z zamkniętymi oczami jej kształt, jest dziesięć euro na stabilnym połączeniu z szerokim, płaskim, okrągłym nosem szyby Sztabu, w kierunku dziobu spłynięcia stromym dachu i tylnej klapie okucia. relingi dachowe i listwy ochronne na zarysowania brakuje, ale jest szeroko plastikowej płytki deski przylegają do dolnych krawędziach drzwi, duże sekcje zderzaków są unlackiert.Wittern 4x4 fani wszystkie koła? Prawidłowo powąchał. Pod symbolem 4WD i tylne koła kopać, jeśli to konieczne. W tym celu, pokrętło należy kliknąć na „AUTO” na konsoli środkowej „2WD” (napęd na przednie koła). Czujniki i sterownik silnika zaalarmować tylną oś w sprincie światłach lub na śliskiej łąk. Dodatkowy smalec przesyła elektromagnetycznie uruchamiany wielotarczowe sprzęgło mokro. Ona mieszka sprawę transferu - i jest stale używany, gdy koło jest w kokpicie „zablokować”. Dystrybucja do przodu tylnej osi 57:43. Warunkiem 4x4 magii: Jeden z dwóch silników dwulitrowych (od 22,840 euro, zobacz silniki Adie „) jest obecny. 141 KM oraz manualna skrzynia pięciobiegowa wskazują, benzyna, 150 KM plusa sześć-pełnego podręcznika diesel. 320 Nm z silnika wysokoprężnego w teście samochodu smak ciepłego piwa: tolerowany, nie orzeźwiający - 150 KM Nissan chce odkryli? Do roku 2000 tylko wycieczki puls i poziom hałasu wzrasta. Po tym, doładowania pochodzi. Przyjemnie miękkie, ale zbyt późno. zakłopotany od początkowej słabości, turbosprężarka napędza filtr sadzy diesel jest wyposażony w górę do około 5000 obrotów na minutę.

Przekonanie łatwo sześciobiegową manualną prędkość na. Nawet czysto elektromechaniczny układ kierowniczy nie spaść na negatywną. W zgodzie z surowymi korb: szef kuchni nadmiernie wysokie krzesło i przyczepność, dwukierunkowy Regulowana kierownica. Chłodny wygląd kokpitu dominują prędkościomierz i obrotomierz - zarówno analogowe, zarówno wielkości piłki do tenisa. Po prawej stronie konsoli środkowej źle przycisk ciężki popycha do tego obrazu. Na południowym wschodzie czeka na schowek chłodzony. Wokół najwyższego punktu - wyświetlacz siedem-calowy nawigacyjnym (opcjonalne) - poczuć palce miękkich tworzyw sztucznych; na kolanie poziom świeci twardego plastiku. Co nie działa, szerokie słupki C. Pomimo małego okienka one rob znacznie widoczność i zwiększenia martwy punkt na rozmiar XXL.

wszystko jest piętro niżej ustawiony na sporcie. Zawieszenie przednie McPherson i wielowahaczowe zawieszenie tylne zawsze walczą na precyzyjne trzymanie się drogi. W tuningu zawieszenia prawdopodobnie był następujący akt tezy: Na butterweich grozi choroby morskiej - tak wypływa napięta. Najpóźniej po pierwszym zakręcie, kierowca docenia, że ​​jego 1614-kilogramowy statek lekko BMW X3 schmeckt.Auf kwestia co-for-me-the-right-urządzenia są trzy odpowiedzi: pierwszy Zdrowe wersja bazowa jest nazywana Visia i ma wiele półek, komputer pokładowy, radio CD, klimatyzacja i pełne Sicherheitsschutz.2. Więcej radości szerzyć dobrze zaopatrzony pakiet Acenta z 16-calowymi obręczami aluminiowymi, światła i czujnik deszczu, tempomat, lędźwiowego obsługuje przodu, przedni środkowy podłokietnik i chłodzonego Handschuhfach.3. Osób poszukujących all-inclusive, termin Tekna powinien napisać. Między innymi, 17-calowe felgi aluminiowe, skóry, bogaty dach panoramiczny szklany, Klimatyzacja automatyczna dwustrefowa może zostać zainstalowany. Również miłośnicy automatyczne może uśmiechnąć. Nawet dwukrotnie: silnik 2,0 benzyna jest żonaty z Euro 1300 z przekładnią bezstopniową CVT, duża diesel pasuje konwerter sześciu prędkości z bramą shift dla siebie wybrać (1300 euro). Co Qashqai brakuje? Obszerny test 4wheelfun. Powinien dostać. I dość szybko.

Więcej o Nissan Qashqai

Toyota Avensis 2.0 D-4D Życie w teście: sumiennego i unfussy

Czy Toyota Avensis 2.0 D-4D Życie po liftingu, w tym zoptymalizowaną dwulitrowego diesla, podwozia i infotainment, teraz łodygi lepiej przez klasę średnią, czyści test.

01.03.2012 Jörn Thomas

Brakuje tylko jednolity z czapce z daszkiem - wtedy obraz z serwisu motoryzacyjnego człowiek byłby idealny. Już wcześniej Toyota Avensis nie dokładnie liczone w pięknej tradycji Carina aby zobaczyć gwiazdy. Obecny lifting tym kratki markanterem i reflektory oraz światła do jazdy dziennej nie zmieni tej sytuacji.

O długości niespełna 4,80 m na zewnątrz, w środku w obszarze wartości użytkowej kombi klasy średniej, bagażnik Toyota Avensis nadal posiada 2,0 D-4D 543 do 1690 litrów - łatwo ładowalnych i czyste zorganizowany z opuszczanymi oczkami i łatwym w użyciu siatki oddzielającej.

Toyota Avensis 2.0 D-4D Życie w teście: sumiennego i unfussyToyota Avensis 45 sek.

Cztery osoby wygodnie podróżować na czymś schaumstoffigen siedzeń, należy w przestronnym tylnym siedzeniu może nawet loll trochę. Toyota przedni cenimy dotyk styl i łatwość obsługi: czysty, klarowny wyłożone pokręteł i przycisków sterujących, komputer pokładowy w trybie monochromatycznym, nie Sperenzchen. Częściowo nowo zaprojektowane powierzchnie do Avensis 2,0 D-4D są nieoślepiająca miękkiego spienionego tworzywa sztucznego, ozdobione baaardzo małej chromu.

Ekran dotykowy Toyota Avensis 2.0 D-4D serii Życie

Ale co naprawdę pop jest to ekran dotykowy infotainment, tylny aparat fotograficzny, iPod i funkcje Bluetooth. Jest to standard w wersji Toyota Avensis 2.0 D-4D życie za 27,800 euro, tylko moduł nawigacyjny kosztuje 550 euro dodatkowo przewiduje kontroli głosowej. Jednak wiadomość SMS czytelnik pozostaje top wersja wykonawczy zastrzeżone. W przeciwieństwie do zmian w 124 KM dwulitrowego napędowy, w którym nowy turbosprężarką miski olejowej dwuczęściowy i dolny łańcuch rozrządu tarcia poprawić właściwości jezdne i zużycie paliwa.

I rzeczywiście, Toyota Avensis 2.0 D-4D jak swobodnej, stabilnej mocy dla malutkiej turbo lag i precyzyjny obwód sześciobiegowa z tłumaczeniem dopasowania. Mniej zachęcające: udoskonalenie pracy przy 2000 bar ciśnienie wtrysku oleju napędowego. Aż kierownica wibracji mrowienie i widocznym wbijania przypominać zasadą Diesla.

Zabawa z najmniejszych Avensis olej napędowy tak, zwłaszcza, że ​​gładka, wystarczająco precyzyjny układ kierowniczy nawet zachęca do subtelnych przygodach krzywej. W zawieszeniu Toyota Avensis 2.0 D-4D, byłoby jednak wciąż cicho być nieco bardziej precyzyjne dostrajanie. Pracuje firma mówi z oburzeniem, czasami tendencję do Stuckern. Nie jest zły, ale zauważalne. Z drugiej strony - taka firma handshake nie zaszkodzi człowieka usług.

Plusy i minusy

 • Duża przestrzeń dla pasażerów i bagażu
 • łatwa obsługa
 • jasne Instruments
 • jednorodny rozwoju energetyki
 • właściwe wykonanie
 • precyzyjna przekładnia przesuwny
 • dobre wyposażenie standardowe
 • tani moduł nawigacyjny
 • umiarkowane wyrafinowanie
 • sztywne zawieszenie
 • Stuckerneigung
 • ograniczony komfort siedzenia
 • jakiś prosty wygląd materiału
Więcej o Toyota Avensis

Subaru Trezia 1.3i aktywny w teście: Jak zaproponuje klon Toyota Verso-S

Z Subaru Trezia ma teraz Subaru mikro-van w ofercie. ale nie na nowo koło, ale Toyota rewers-S stosowano jako model. Raport napędową benzyny 99 KM.

05.09.2011 Michael von Maydell Napędzany

Zapalniczka nie może stanowić model rozwoju. Musimy małego vana? Następnie bierzemy ale Verso-S, Toyota. Co jest miłe dla oka, aby dojrzewały i tanio - Toyota jest właścicielem 16,5 procent spółki dominującej Subaru Fuji Heavy Industries.

Myśl zrobić. Od kilku miesiącach krótki van czterech metrów jest również dostępny z Subaru logo. punkt koszt Subaru Trezia: 16,200 euro. ale w przeciwieństwie do tańszych Verso S (14,950 euro) to klimatyzacja i radio CD jest już na pokładzie.

Silnik Toyota w Subaru 1.3i Aktywny Trezia

Silniki pochodzą z Toyota. W teście podeszwy dla silnika dostępne benzyny Subaru Trezia, 99 KM czterocylindrowy 1,3 litra przemieszczenie jej serwisowy. I robi dobrą robotę. W połączeniu z krótkim stosunek sześciobiegową manualną skrzynią biegów napędza 1,1 ton lekki pięć-osobowa Subaru Trezia powierzchni naprzód i nie uciekać od szybszej podróży autostradą.

Pasażerowie korzystają z wygodnego tymczasem dostrojone zawieszenie 1.3i Subaru Trezia aktywny, podwyższonej pozycji siedzącej i przejrzystej strukturze kokpitu i spojrzeć na bujnej przestrzeni. Nawet Pień Subaru Trezia nie zaleca się małe z 363 litrów. Z dwóch prostych krokach, można też - zupełnie vantypisch - płaskie złóż dzielona tylna kanapa. Również Subaru może zbudować vana więc - dzięki Toyota.

wniosek

wykonane mądry: Zmienna Subaru Trezia oferuje dużo miejsca i sprzętu do akceptowalnej cenie. Van szczelina jest zamknięta.

Więcej o Subaru Trezia